Најлоши рок песни по ваш избор?

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
1. Kings of Leon - Sex on Fire
2. Kings of Leon - Sex on Fire
3. Kings of Leon - Sex on Fire
4. Kings of Leon - Sex on Fire
5. Kings of Leon - Sex on Fire

Има и други новокомпоновани рок песни што заслужуваат да се најдат тука, ама толку се небитни што у моментов не ми текнуваат. Би сакал и оваа да е небитна, ама ми ја подуја главата со неа во последниве неколку години.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Некоја од последниве изведби во живо на The Rolling Stones - Start Me Up. Овој со една нога во гроб, се дере старт ми ап со рапав старечки глас. :confused:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
1. Nickleback - Rock Star
2. Plain White T's - Hey there Delilah (иако порано ја сакав, сеа ми е бљувотина)
3. Kings of Leaon - Sex on fire
4. Red Hot Chilli Pepers - Around the World
5. Avril Lavigne - Hello Kitty (од мојата прва љубов)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Од „стариве рокови“ poison, eye of the tigar, always и сите песни на бон џови. До сега не се спомнати ама од новиве why'd you only call me when you're high, do i wanna know, r u mine, californication и тако даље. Во принцип секоја мејнстрим бљувотина на wall кај просечниот wanna be tumblr hipster што го имате во friends.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.340
5. Nirvana - Smells Like Teen Spirit
4. Black Sabbath - Iron Man
3. Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine
2. Queen - We will rock you
1. Led Zeppelin - Trampled Under Foot
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Se vrativ da dopisam The final countdown :sick:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Абе све ова песни шо се преслушани, демек не ѕензате коа нешо од нив ќе пуштат. :D

Одиме...
1. Kiss - I was made for loving you. la si do re mi re do si la... и така све у круг
2. Џонбо Џови - Секад (и никад да не се повтори)
3. Јеси Ниси - Пут до пакла (и несе враќај ако можИ)
4. Ѓуран-Ѓуран - ричап фор дасан рајз.
5. (со тешко срце) Квин - Вивил Роќју. Како добила популарност песнава не знам....
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
The Rolling Stones - Anybody Seen My Baby

Ми се повраќа од песнава. Не сум некој фан на Стоунси, јас од на Битлси страната, ама пак ми е криво што оваа им е меѓу најпознатите песни и мерило за тоа колку биле јаки.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Поголемиот дел од песниве во темава се мегапопуларни хитови на одредени бендови по кои тие се познати. Лесни песни, со интересен ритам и текст уствари чиста комерцијала. Далеку се од најлоши песни, ама далеку се и од песни кои што ја отсликуваат Рок музиката.
Повеќе би ги ставил во некоја група која е за привлекување публика, пошто вакви песни се вртат на радио станиците и поголемиот дел од народот ги слуша. Затоа и имаат по 100+ милиони гледаност на 2-3 песни, а на останатите едвај крпат по 1 милион :D
После ќе ти дојде некој хард-кор Цеца фан и ќе ти каже ''брат слушам јас и Рок музика како не и тука ќе ти наброи некоја од овие песни''.
Реално овие се површни песни и не значи дека ако секој ги слуша се лоши. Не мора увек да бидете надвор од толпата ебаве.

Бтв топ идат уз пиво и друштво:pivo2:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Поголемиот дел од песниве во темава се мегапопуларни хитови на одредени бендови по кои тие се познати. Лесни песни, со интересен ритам и текст уствари чиста комерцијала. Далеку се од најлоши песни, ама далеку се и од песни кои што ја отсликуваат Рок музиката.
Повеќе би ги ставил во некоја група која е за привлекување публика, пошто вакви песни се вртат на радио станиците и поголемиот дел од народот ги слуша. Затоа и имаат по 100+ милиони гледаност на 2-3 песни, а на останатите едвај крпат по 1 милион :D
После ќе ти дојде некој хард-кор Цеца фан и ќе ти каже ''брат слушам јас и Рок музика како не и тука ќе ти наброи некоја од овие песни''.
Реално овие се површни песни и не значи дека ако секој ги слуша се лоши. Не мора увек да бидете надвор од толпата ебаве.

Бтв топ идат уз пиво и друштво:pivo2:
Кои се најлошите 5 рок песни по ваш избор? Ова „најлоши" не го сфаќајте во буквална смисла, пошто во таа ситуација ќе мора да бараме бендови кои немаат ниту една авторска песна, кои звучат раштимано и кои врска немаат од свирење. Во најлоши сместувајте познати рок песни кои не можете да ги сварите/слушате/ви се досадни или сметате дека се префорсирани и џабе се кренало фама околу истите :D

Зато убав вовед сум си пишал x)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја гледам ја онака темава, скролам и у секој пост песните кои целосно ме обземаат во овој период од животот. Коа ја следев содржината на темава исто како некој да направил плејлиста од песните кои ги слушам последниве година дена рециме без престан и сум воодушевен од музиката на бендовите.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Ја гледам ја онака темава, скролам и у секој пост песните кои целосно ме обземаат во овој период од животот. Коа ја следев содржината на темава исто како некој да направил плејлиста од песните кои ги слушам последниве година дена рециме без престан и сум воодушевен од музиката на бендовите.
Ќе ти помине за година-две. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom