Најлоши професори

zoko

tralalalla
Член од
12 јуни 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
globo4ka e zakon. mnogu so mi se sviga e toa so e pravedna i realna kolku samo popravni testovi davase i kolku objasnuva pa treba da si epten glup ili nezainteresiran pa da ne mozes da nau4is za 4 ili 5. i sekad pred test eden cas obavezno ostava za objasnuvanje ja mislam deka zenata e ok i e super
p.s.samo moe mislenje
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
zoko напиша:
globo4ka e zakon. mnogu so mi se sviga e toa so e pravedna i realna kolku samo popravni testovi davase i kolku objasnuva pa treba da si epten glup ili nezainteresiran pa da ne mozes da nau4is za 4 ili 5. i sekad pred test eden cas obavezno ostava za objasnuvanje ja mislam deka zenata e ok i e super
p.s.samo moe mislenje
Се согласувам целосно, а особено ми се допаѓа овој болдираниот дел. Убаво кажано, нема што :zver:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
abe kolku ve ima od korcagin.. :) MITRUSH zakon, bar moes kaj nego da jadesh i hamburger i oko nema da mu trepne na coekot haha
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
BAMARGERA напиша:
abe kolku ve ima od korcagin.. :) MITRUSH zakon, bar moes kaj nego da jadesh i hamburger i oko nema da mu trepne na coekot haha
Mnogu ne ima, okolu 10, barem jas tolku znam. Koj e Mitrush inace, profesor po geografija e?
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
The Man напиша:
Mnogu ne ima, okolu 10, barem jas tolku znam. Koj e Mitrush inace, profesor po geografija e?
Математика мислам дека предава
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Абе луѓе Глобочка е добра професорка ама незнае да предава, а Пацка бе Kaitekk те мрзи зашо цело време коа ќе те прашаше нешо на час ти почнуеше да филизофираш :toe:
 
Член од
24 август 2006
Мислења
41
Поени од реакции
1
Како бе Глобочка добра професорка? Не е работата шо ке ти стави 5ка на крај, работата шо понатаму нишо нема да знаеш. Не се бубало кај неа? Од почеток до крај на година знаето колку задачи сме решиле? 3! ТРИ! Значи според вас подобро е да учиш на памет како се цртаат сликите од учебник, да учиш збор до збор НЕЈЗИНОТО објаснување на сликите и две страници текст за закон од 2 реченици одколку да научиш како се можеш да го примениш? To each his own, I guess...

BTW закон класна е :)

Инаку за Пацка неам шо да кажам. Taa жена нема шанси да заврши во пеколот. Ѓаволот би живеел во постојан страв тогаш =)

PS Де бе стварно колку Корчагинци сме? Никој ли нема нишо попаметно да праи. :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.719
Поени од реакции
4.918
Zoran Ugurovski -Ugur tie od KOce go znaat
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Абе читајќи ве, се мислам дал да одам на школа годинава...
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Big_Baka напиша:
Како бе Глобочка добра професорка? Не е работата шо ке ти стави 5ка на крај, работата шо понатаму нишо нема да знаеш. Не се бубало кај неа? Од почеток до крај на година знаето колку задачи сме решиле? 3! ТРИ! Значи според вас подобро е да учиш на памет како се цртаат сликите од учебник, да учиш збор до збор НЕЈЗИНОТО објаснување на сликите и две страници текст за закон од 2 реченици одколку да научиш како се можеш да го примениш? To each his own, I guess...

BTW закон класна е :)

Инаку за Пацка неам шо да кажам. Taa жена нема шанси да заврши во пеколот. Ѓаволот би живеел во постојан страв тогаш =)

PS Де бе стварно колку Корчагинци сме? Никој ли нема нишо попаметно да праи. :)
Sega za sega, jas barem kolku sto znam, 15 dusi sme!!!!!!!! I da be, nisto popametno nemame da pravime :pos2:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Јас сите професори ги сакам. :wub:
Они мене не. :shok: Зошто би можело тоа да биде? Уај? Уааааај?!?!?! :nesvest:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Абе Bada Bing тоа ти е професор чудно створење шо да праиш и тие незнаат кога шо да мислат, се зависи од едно... на која нога ќе станат сабајле така ќе се однесуваат цел ден :toe:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Раскољников напиша:
Стојка Бојковска - Филолошки
Како да не:icon_lol:
Мака нешто со нејзе да не имаш?

Жиле би рекла дека е покатиљ.
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Fortune напиша:
Како да не:icon_lol:
Мака нешто со нејзе да не имаш?

Жиле би рекла дека е покатиљ.
Ајајајајаја, Жикица :ija: . А таква ми е аурава, од сите, баш тој да ми биде во комисија и за испитон што го полагаат оние што работат во просвета. Беше жустро :vozbud: .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom