Најлоши македонски коментатори?

Најлоши коментатори!

  • Премиер Лига - А1

    Гласови: 10 8,1%
  • Серија А - Телма

    Гласови: 19 15,4%
  • Француско - Наша ТВ

    Гласови: 19 15,4%
  • Примера Шпанија - Сител

    Гласови: 72 58,5%
  • Холандско - Алфа

    Гласови: 3 2,4%

  • Вкупно гласачи
    123
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Југо и Игор.
Иако станува збор за два различни поими, два сосема различни стилови, сепак нивните констатации за одредени ситуации ги прават тоа што се - лидери на оваа листа.

И покрај големата дилема, сепак мојот глас оди за А1 само заради Југо. *ГО ОБОЖАВАМ* :back:
Југо.
Special move: мешање на идентитети на фудбалери без оглед на нивнате очигледни физички разлики ( висина / боја на коса / боја на кожа / primary foot итн.).
Пример: "... го гледаме Џермејн Дефо на средината на теренот како со својата борбеност ја одзема топката..". Всушност тоа не беше Дефо туку Ледли Кинг (за оние кои што не знаат: Дефо 169 cm и еден од физички најслабите во Тотнам - Кинг 188 cm и СТОКА).


Патем, би сакал да го видам Југо на позицијата на Харалампие. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што сте се фатиле само за Игор од Сител, тој неговиот колега може поарен е? Незнам како се викаше, ама и двајцата се бедност невидена, подобро да нема коментатор за време на натпреварите...впрочем токму и заради нив не гледам шпанско на Сител, гледам на СуперСпорт!
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Гледај си фудбал и смејси се на Сител заедно со Игорче.:pos2:
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Игорче од сител мн ме нервира и оној од телма само незз како се вика
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Најлоши на Сител дефинитивно и на МТВ постарите(освен Калински :vozbud:) а за најдобри сепак А1 некако и даваат дух на утакмицата,а Телма ако ти се погоди ттој мртвиот коментатор готов си!
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Најлоши коментатори се оние тројцата од Сител, а ништо подалеку не се и оние од Телма...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
што лажете цело време ? од игорче нема боље најлош ама и најсмешен коментатор е
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.872
Најнезадоволен сум од Стево новиот на Телма замената на Зоран,чоекото иако ретко греши има некој досаден глас не внесува возбуда и премртов е.Јанко исто замара на Франсуцко многу.

Со Игор немам проблеми,можда ради тоа што не сум завлезен многу во Шпанско па тие лапсузи негови не ме тангираат,мене баш ме опушта и ми ја праи поинтересна секоја утакмица.Ми се свиѓа тоа што користи народски изрази без многу пренемагање и глумење компетенција.
Како пример за нешто слично на него еднаш со Фантом на една тема ви ги посочивме двјцата Срби од Еуроспорт,дечките се така потковани и фудбалски и харизматични секоја утакмица што сум ја глеал од нив(најчесто репризи) е уживање.
Од сите други сум задоволен
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Игор од Сител во моментов е без конкуренција најлош ако не се брои татко му.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Зашто бе Сител и Игорче? Баш е закон Игор. Толку греши што веќе е нормала и убаво е да си се насмееш на утакмица. Телма имаат само 1 добар коментатор иако ептен е очигледно дека навива за Интер но тој еден друг ти е леш. Како Microsoft Sam да збори. Затоа мојот глас за Телма.
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
definitivno tabakovski od A1 so komentirase F1... pogrozen i podebilen nemam videno...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom