Најквалитетни цигари во Македонија

Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
Кои се според вас најкавалитетни цигари во Македонија
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ниедни. Толку се расипани во последниве години сите цигари што се продават тука, дури ни скапите врска немаат.
Многу точно... Бос голд прво пушев баги време, ми го расипаа, па Вест силвер, го упропастија, па отидов на Лаки .. и тие ги расипаа, Малборо тач еден период ги пушев и тие ги расипаа.. Малборо црвено почнав од пред некое време , но не ми вредат и тие нешто... све је постало џубре.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Многу точно... Бос голд прво пушев баги време, ми го расипаа, па Вест силвер, го упропастија, па отидов на Лаки .. и тие ги расипаа, Малборо тач еден период ги пушев и тие ги расипаа.. Малборо црвено почнав од пред некое време , но не ми вредат и тие нешто... све је постало џубре.
Пробај Винстон плаво,според мене најдобри моментално.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Кои се според вас најкавалитетни цигари во Македонија
Што подразбираш под кавлитетна цигара, ако содржи повеќе или помалку катран и други отровни супстанци?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не е секој катран ист! Има катран и катран.
Да, но дали количеството на катран влијае на квалитетот, дека имам слушано од луѓе што пушат дека некои си циграи им биле многу слаби, на други дека им биле многу јаки.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Само тутун квалитетен,и правени цигари во домашна атмосфера..Не сум пушач,ама се почесто гледам луѓе што пушат домашни цигари..Се распрашав малку околу цените,филтрите коштаат околу 100 денара,има 500 внатре,машината за правеќе околу 300-400 денара,и квалитетен и солиден тутун кошта околу 600-700 денара..Значи,сума сумарум,на месечно ниво ќе се плаќа околу 300-400 денара..Што и не е многу,за активен пушач..
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Место да си купуваш тутун на една нивичка од 1 декар ќе си посадиш ќе си го береш и после со мерак ќе си го пушиш цела година :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom