Најекономично греење и ладење

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
8.060
@Androit Честито влегување во 2020 наскоро 2021 и правилата за губење приватност на слика секој пат кога јавно ќе ја објавиш на некој медиум како форум, фејсбук или друго место. Нареден пат читај правила пред да постираш нешто оти потоа џабе е плачењето.

И зарем толку се навреди оти ти го фотошопираа термометарот од 21 степен на 12? Ова ни мали деца од 10 години не го прават.
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
@Androit Честито влегување во 2020 наскоро 2021 и правилата за губење приватност на слика секој пат кога јавно ќе ја објавиш на некој медиум како форум, фејсбук или друго место. Нареден пат читај правила пред да постираш нешто оти потоа џабе е плачењето.

И зарем толку се навреди оти ти го фотошопираа термометарот од 21 степен на 12? Ова ни мали деца од 10 години не го прават.
Klanot mu dade podrska zede sila
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
Od sto se navredi i kako te navrediv vo ovoj post inaku na you tube ti si so tvoe ime prezime licno dete si sigurno i drugarot tvoj e licen sto se falite so vasive klimi mitsubusi.
Pozdrav i srekno so tvoite videa gledam si postavil novo ama se macis nemoze e.nateras da raboti kako mojava edvaj si dosol da 900w treba oste mnogu ucenje da e nadmines mojava so 1100w
Tvojata na iljada 1100 ne sme ja videle kako rabote treba da ja pokazes a da vidis ti mojot kako rabote mojot ke se cudis i ti i tvoite
A ti od 9 februari cak sega se razbudi od zimskiot son i prviot post so napadi kon mene. Se gleda deka ti si istiot toj zlatko88 epa ova ti e taka za podrska da si davas samiot na sebe , ako ubavo e toa prodolzi si samo taka.
Da ne te boli tebe koga jas sum se razbudil temata e najekonomicno greenje pokazi i dokazi deka tvojata klima e ekonomicna ako nemas muda MRS
Автоматски споено мислење:

Тоа, требале дома да те научат.
Ti be devojce osetlivo sto ke mu kazes na androit za domasnoto vospituvanje
Автоматски споено мислење:

A be Zlatko Velkovski ti najde da mi drzis casove jas ne sum toj koj cel den minuva so klimata doma i snima po cel den videa ne biva vo NASA rabotis cela klima kako elka si e nakitil namesto da odes po zenski ti meres izduvi usisi mozebi toa te vozbuduva se palis na klimatizeri od visko rang i si :drk: pod klimata na vrel izduv od 50 stepena pa mozs da go viknes i @micko88 pa da si uzivate ama zatvoite vratata vo 26 kvadrata potoplo ke vi bide neka raboti klimata so 400w da ne se trosis mnogu
.
Ama za uzivanjeto da im bide pogolemo i ti da bides vo sobata svrten so grbot i nmalu podnavednat
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Во кој правец отидовме... :facepalm:
Туку не е до климата,ни па до ќумбето! До просторот е. И тука најголемите забуни настануваат,оти ретко кој кажува прецизно што и како грее.
Мене ни ЛН ни Инвертор 7-ца ми помага...а,за случајот на андроид,бар мене ми е многу појасно сега.
Бтв без да го бранам @micko88 ама форумов е еден вид на социјална мрежа каде приватноста е "реци збогом" на се што ќе се постира и објави јавно. Жалам што @Androit вака ја доживеа провокацијата од @micko88 ,ама подобро да остане вака на зафрканција(бар јас така ја доживувам) оти многу многу полоши работи има,и на секој што објавува тоа треба да му биде јасно.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Многумина не разбираат дека сега нема верба на никоја поставена слика и видео.
Посебно од членовите што го сватија ова како безазлена шега. Јас сум убеден дека они се најрасположени да ги монтираат работите, НА ШЕГА.
Вие ќе барате да ви се верува на вашиот снимен матерјал ? !
Форумот непотребно го упропастувате.
Вие имате купено клими и се докажувате, чиј е пого...
Има сограѓани кои бараат помош за да решат затоплување со
ЕКОНОМИЧНИ УРЕДИ , да се загреат на ЕКОНОМИЧЕН И ПОЗДРАВ НАЧИН.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.209
Поени од реакции
2.909
Е ај може подобро беше додека сите мислеа се е розово и никој нити лаже, нити може да монтира слики.
Сеа @micko88 ја оплеска розевата боја....пропадна довербата на форумов и више никој никому нема да верува.
ПРОПААСТ!

Еве некоја слика од потрошна после намалување на греен простор на 29m2 преку ден +15m2 спална само ноќе на ефтина сo max-fan :D
Од тие 12kw потрошени денес, повеќе од 8 се во евтина тарифа!

Не се монтажи, кунем се!
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
Многумина не разбираат дека сега нема верба на никоја поставена слика и видео.
Посебно од членовите што го сватија ова како безазлена шега. Јас сум убеден дека они се најрасположени да ги монтираат работите, НА ШЕГА.
Вие ќе барате да ви се верува на вашиот снимен матерјал ? !
Форумот непотребно го упропастувате.
Вие имате купено клими и се докажувате, чиј е пого...
Има сограѓани кои бараат помош за да решат затоплување со
ЕКОНОМИЧНИ УРЕДИ , да се загреат на ЕКОНОМИЧЕН И ПОЗДРАВ НАЧИН.
temava e najekonomicno greeenje za siromastija ne e za politicari i filozofi ne tiku vrti odokolu kazi direkt syo imas da kazes ne forumov tuku
temava ja rasipuvatevate prodavacite na klimi i kako ce se zagreat gtagjanite koga na temava se laze na mrtvo
sto ne mu kazes na android deka ne e dobro vospitan ebamite filozofi
Автоматски споено мислење:

eve sega se vkluciv i sto gledam Dno od covek si bil be ti , ako sakas dojdi vo zivo ke gledas kako raboti pa ti si bil bezobrazen manipulator da si igraes so slikive moi da \gi fotosopiras pa ti si seljacina golema nemas druga rabota i si igrae majtap ovde , jas ne sum manipulator a ti toj Zlatko mzoe doma da si go noses ili kaj nego da mu otides pa da sis e raduvate na aparaturata na usisi na izduvi na copove mopove pa da si pravete eksperimenti so negovata klima i da se raduvate kolku slabo torse i kolku mnogu gree , ti nemas gram mozok ovde si samo za da igraes majtap jas sum kazal nikoj ne vregam ama ova ne e za prostuvanje
ti sigurno na sliki ne veruvas ama toa si e tvoj problem

Luge bas bi sakal da mu go vidam suratot na ovaa #micko88 bas me interesira koj stoi pzoadi ovoj profil eve davam 50 evra da doznaeme koj e pozadi ovoj profi sramota od covek si bil be ti ti najverovatno vo p0odmornica si napraven pa se ti ode naopacku i brojki i sliki.
samo eden sbor od podaleku od takvi kako tebe MRS
50 evra davas za suratot na micko ti da ne si nekoj tepac be ili mozebi mekoj strasen mafijas pa i mnogu golem parajlija si bil ti be treba li da se plasime ot tebe
be dno dna
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2015
Мислења
234
Поени од реакции
288
slusnav deka toa Daiki ( mozebi ne go pisuvam tocni ) bilo mn ekonomicno za greenje no priklucokot bil okolu 4 iljadi evra.. ima nekoj poveke info za toa ?
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Е ај може подобро беше додека сите мислеа се е розово и никој нити лаже, нити може да монтира слики.
Сеа @micko88 ја оплеска розевата боја....пропадна довербата на форумов и више никој никому нема да верува.
ПРОПААСТ!

Еве некоја слика од потрошна после намалување на греен простор на 29m2 преку ден +15m2 спална само ноќе на ефтина сo max-fan :D
Од тие 12kw потрошени денес, повеќе од 8 се во евтина тарифа!

Не се монтажи, кунем се!


Сажаљевам пријател, ама без ЖИМИ МАЈКА хмммммм, еве јас сум лично во недоумица. Дај Боже само јас да бидам
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
na slikite sto se javno objaveni na forumov mozete ako sakate i da mastubrirate neka ne ve lazat prodavacive (naravno ako se palite na toa
Автоматски споено мислење:

Сажаљевам пријател, ама без ЖИМИ МАЈКА хмммммм, еве јас сум лично во недоумица. Дај Боже само јас да бидам
filozof zlatko pokazal mnogu videa kako mu raboti klimata isekoj sto saka moze da vidi kako raboti taa klima zlatko ne se fali i ne ce manipulira zlatko vi pokazuva i vi dokazuva
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
Е ај може подобро беше додека сите мислеа се е розово и никој нити лаже, нити може да монтира слики.
Сеа @micko88 ја оплеска розевата боја....пропадна довербата на форумов и више никој никому нема да верува.
ПРОПААСТ!

Еве некоја слика од потрошна после намалување на греен простор на 29m2 преку ден +15m2 спална само ноќе на ефтина сo max-fan :D
Од тие 12kw потрошени денес, повеќе од 8 се во евтина тарифа!

Не се монтажи, кунем се!
da ne me svatis pogresno moze gresam pred nekoj den gleav nekoe klipce sto go imase postirano i bash kade sto e klimata vo taa soba predpostavuvam deka za nejze vikas deka e 29m2 mene bar na klipot mi izgleda za najveke 18, pak ke recam moze sum greska no jas grejam 5.5m * 6m e 33m2 i nekako mnogu pogolema mi izgleda od tvojata, bar na klipot ne izgleda deka e tolkava za biro, dushek, masa regal i ne mi teknuva dvosed ili trosed imase.... i da se pozezame malce tie sto ja mereja od vnatre ja mereja "korisna povrshina" ili 29 e sose nadvoreshnite zidovi i hodnikot heheh

eve go klipceto


na 9.05

regalot sto e vo sirina na sobata da e 3.6metra "standardot e po 90cm dupli vrati" posto ti e od kraj do kraj i staj na toa uste 10 15cm lufta znaci 3.75 e shiroka i da e 5metra dolga toa e 18.75m2
ili posto e max siroka 3.75m i spored foteljite vo toj prostor ke sobere 6 takvi po 90cm edna toa e 5.4m ama ne e poveke od 6m dolga sobata odnosno 3.75x5.4 toa e 20.25m2 pak nekako ne mi izgleda na 29m2 ;)
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
da ne me svatis pogresno moze gresam pred nekoj den gleav nekoe klipce sto go imase postirano i bash kade sto e klimata vo taa soba predpostavuvam deka za nejze vikas deka e 29m2 mene bar na klipot mi izgleda za najveke 18, pak ke recam moze sum greska no jas grejam 5.5m * 6m e 33m2 i nekako mnogu pogolema mi izgleda od tvojata, bar na klipot ne izgleda deka e tolkava za biro, dushek, masa regal i ne mi teknuva dvosed ili trosed imase.... i da se pozezame malce tie sto ja mereja od vnatre ja mereja "korisna povrshina" ili 29 e sose nadvoreshnite zidovi i hodnikot heheh

eve go klipceto


na 9.05
ce si zemis zoom naocari i sobata ke ti izgleda pogolema gledaj potrosuvackata t. na protokot vozduh i nadvoresnata t.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom