Најекономично греење и ладење

Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Не го бранам бе бот. Ви укажувам на сите дека ве излизга и дека сите се закачивте за сликите. Токму и тоа е поентата дека слики лесно се манипулираат. Затоа и бара видео како @zlatko_ti412 што има ставено на пар наврати.

Некој размислува еднодимензионално
Друг дводимензионално
Трет .....
Ама чесно , мисли само чесниот.

Колку ти неразбираш за што ние збориме.
Да си стави СВОИ слики од свој дом, измонтирани, немаше ни буква да потрошиме.
Ова е јавно, овде не смее никаква злоупотреба на ТУЃ ТРУД И ТУЃ ДОМ.
Реков, чесно, чесните мислат
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Не го бранам бе бот. За разлика од тебе и пар продавачи на еден или друг бренд, јас сум корисник и немам никаква финансиска придобивка.
Затоа и Ви укажувам на сите дека ве излизга и дека сите се закачивте за сликите. Токму и тоа е поентата дека слики лесно се манипулираат. Затоа и бара видео како @zlatko_ti412 што има ставено на пар наврати.
Точно така
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Затоа јас напишав дека со слики лесно се манипулира и тоа го докажав.Значи покажав како и Аматер може да манипулира со слики
А што е корекно?Андроит има преку 20 поста каде пишува дека грее 80кв.со 1000-1100в.потрошувачка

Јас те сватив, ама ако ти ме свати, јас понудив да се оправдаш, дека било несмотрена реакција, недоволно промислена.
Не реков намерно злобна. Можеше со свои слики од свој дом.
Пак да кажам, домот треба да се почитува.
 
Член од
12 февруари 2016
Мислења
313
Поени од реакции
381
Se gleda i kolku e amaterski napraveno.
Можеби можам и подобро ама не ми беше тоа целта:)
Јас те сватив, ама ако ти ме свати, јас понудив да се оправдаш, дека било несмотрена реакција, недоволно промислена.
Не реков намерно злобна. Можеше со свои слики од свој дом.
Пак да кажам, домот треба да се почитува.
Ај молим те објасни поопширно да можам подобро да те разберам како тоа не му го почитувам домот.
А друго ако Андроит се најде навреден или слично ќе си каже самиот.Ти многу чуствителен си изгледа :)
Автоматски споено мислење:

Ova e za permanenten ban od temava, sramota.
Така еее..Само Грее герилата да остане на темава,друго све бан;)
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Можеби можам и подобро ама не ми беше тоа целта:)

Ај молим те објасни поопширно да можам подобро да те разберам како тоа не му го почитувам домот.
А друго ако Андроит се најде навреден или слично ќе си каже самиот.Ти многу чуствителен си изгледа :)

Тоа, требале дома да те научат.
Ако ти не разбираш дека немаш право да монтираш туѓи слики, во јавен форум, можда треба и правно да те подучат.
Да, јас сум осетлив кога некој покажува непочитување.
Место да се извиниш, ти продолжуваш со твоите грешки.
 
Член од
16 април 2019
Мислења
377
Поени од реакции
529
Јас многу добро го разбрав zlatko_ti412 а те разбирам и тебе.Ама ти мене неможеш да ме разбереш.Велиш дека на zlatko_ti412 климата му работи со 80-100% моќност,а јас ти веламам неговата може уште многу да даде и дека е можеби појака и од твојата. Направи видео во кое ќе прикажеш усис издув
потрошувачка и надворешна температура па после ќе се разбереме подобро.Темава врие од продавачи на клими така да на слики не верувам.
Сликите се најлесни за манипулација. Велиш дека имаш Немезис а уствари гледам на сликиве имаш Тошиба и тоа Даисеикаи. Во детската соба велиш имаш 21ц.на сликиве гледам имаш 12ц. собна температура.А потрошувачката за два дена не ти е 307 денари туку е 907ден.
Еве ги сликите

eve sega se vkluciv i sto gledam Dno od covek si bil be ti , ako sakas dojdi vo zivo ke gledas kako raboti pa ti si bil bezobrazen manipulator da si igraes so slikive moi da \gi fotosopiras pa ti si seljacina golema nemas druga rabota i si igrae majtap ovde , jas ne sum manipulator a ti toj Zlatko mzoe doma da si go noses ili kaj nego da mu otides pa da sis e raduvate na aparaturata na usisi na izduvi na copove mopove pa da si pravete eksperimenti so negovata klima i da se raduvate kolku slabo torse i kolku mnogu gree , ti nemas gram mozok ovde si samo za da igraes majtap jas sum kazal nikoj ne vregam ama ova ne e za prostuvanje
ti sigurno na sliki ne veruvas ama toa si e tvoj problem

Luge bas bi sakal da mu go vidam suratot na ovaa #micko88 bas me interesira koj stoi pzoadi ovoj profil eve davam 50 evra da doznaeme koj e pozadi ovoj profi sramota od covek si bil be ti ti najverovatno vo p0odmornica si napraven pa se ti ode naopacku i brojki i sliki.
samo eden sbor od podaleku od takvi kako tebe MRS
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.209
Поени од реакции
2.909
eve sega se vkluciv i sto gledam Dno od covek si bil be ti , ako sakas dojdi vo zivo ke gledas kako raboti pa ti si bil bezobrazen manipulator da si igraes so slikive moi da \gi fotosopiras pa ti si seljacina golema nemas druga rabota i si igrae majtap ovde , jas ne sum manipulator a ti toj Zlatko mzoe doma da si go noses ili kaj nego da mu otides pa da sis e raduvate na aparaturata na usisi na izduvi na copove mopove pa da si pravete eksperimenti so negovata klima i da se raduvate kolku slabo torse i kolku mnogu gree , ti nemas gram mozok ovde si samo za da igraes majtap jas sum kazal nikoj ne vregam ama ova ne e za prostuvanje
ti sigurno na sliki ne veruvas ama toa si e tvoj problem

Luge bas bi sakal da mu go vidam suratot na ovaa #micko88 bas me interesira koj stoi pzoadi ovoj profil eve davam 50 evra da doznaeme koj e pozadi ovoj profi sramota od covek si bil be ti ti najverovatno vo p0odmornica si napraven pa se ti ode naopacku i brojki i sliki.
samo eden sbor od podaleku od takvi kako tebe MRS
@Androit еве јас тебе на пример вака те замислувам после постов https://www.youtube.com/watch?v=-QnPIp8s96I

@Коста Сениор ами Андроит мене што ми ја навреди климата дека веќе ми работела со 80 или 100%. Климата е во мојот дом и тој ми ја вреџа... од кај знае тој па така да зборува за моја клима.... ама глуп јас видеа снимам и објавувам, сликај му таму, убаво изгланцата сонце ак ја грее рефлексија да мава....

@micko88 батали друже.... мое беше да споделам оти јас сакав, па кој какви сака нека си носи заклучоци....
Автоматски споено мислење:

Si dal mnogu 100 ce i normalno deka si keflija sto e imas mojava e 60 bona no sepak prezadovolen sum jas od nea.
tbw. oва 100к за мојата клима ако му веруваш на Стрелец за некое време и 150к ќе стане...
Во реалност, не многу повеќе од тие 60к што ти си ги дал за твојата.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2019
Мислења
377
Поени од реакции
529
@Androit еве јас тебе на пример вака те замислувам после постов https://www.youtube.com/watch?v=-QnPIp8s96I

@Коста Сениор ами Андроит мене што ми ја навреди климата дека веќе ми работела со 80 или 100%. Климата е во мојот дом и тој ми ја вреџа... од кај знае тој па така да зборува за моја клима.... ама глуп јас видеа снимам и објавувам, сликај му таму, убаво изгланцата сонце ак ја грее рефлексија да мава....

@micko88 батали друже.... мое беше да споделам оти јас сакав, па кој какви сака нека си носи заклучоци....
@Androit еве јас тебе на пример вака те замислувам после постов https://www.youtube.com/watch?v=-QnPIp8s96I

@Коста Сениор ами Андроит мене што ми ја навреди климата дека веќе ми работела со 80 или 100%. Климата е во мојот дом и тој ми ја вреџа... од кај знае тој па така да зборува за моја клима.... ама глуп јас видеа снимам и објавувам, сликај му таму, убаво изгланцата сонце ак ја грее рефлексија да мава....

@micko88 батали друже.... мое беше да споделам оти јас сакав, па кој какви сака нека си носи заклучоци....
A be Zlatko Velkovski ti najde da mi drzis casove jas ne sum toj koj cel den minuva so klimata doma i snima po cel den videa ne biva vo NASA rabotis cela klima kako elka si e nakitil namesto da odes po zenski ti meres izduvi usisi mozebi toa te vozbuduva se palis na klimatizeri od visko rang i si :drk: pod klimata na vrel izduv od 50 stepena pa mozs da go viknes i @micko88 pa da si uzivate ama zatvoite vratata vo 26 kvadrata potoplo ke vi bide neka raboti klimata so 400w da ne se trosis mnogu
.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.209
Поени од реакции
2.909
A be Zlatko Velkovski ti najde da mi drzis casove jas ne sum toj koj cel den minuva so klimata doma i snima po cel den videa ne biva vo NASA rabotis cela klima kako elka si e nakitil namesto da odes po zenski ti meres izduvi usisi mozebi toa te vozbuduva se palis na klimatizeri od visko rang i si :drk: pod klimata na vrel izduv od 50 stepena pa mozs da go viknes i @micko88 pa da si uzivate ama zatvoite vratata vo 26 kvadrata potoplo ke vi bide neka raboti klimata so 400w da ne se trosis mnogu
.
Е ова ако не е за Бан јас не знам шо треба повеќе....
 
Член од
16 април 2019
Мислења
377
Поени од реакции
529
Е ова ако не е за Бан јас не знам шо треба повеќе....
Od sto se navredi i kako te navrediv vo ovoj post inaku na you tube ti si so tvoe ime prezime licno dete si sigurno i drugarot tvoj e licen sto se falite so vasive klimi mitsubusi.
Pozdrav i srekno so tvoite videa gledam si postavil novo ama se macis nemoze e.nateras da raboti kako mojava edvaj si dosol da 900w treba oste mnogu ucenje da e nadmines mojava so 1100w
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.193
Поени од реакции
2.234
Eve malce materijal za kvaliteno :drk:
Koga sme kaj FUGITISU da napomenam deka,vo redovna postapka kaj nvite modeli e 5m,instalacija min.
Pa kako so idi vremevo novive pritisoci,baraat se pveke I poveke minimalna istalacija.
Na vremeto kako sto pred nekoj den spomnav,uste pred godini,eden maleziski model na Panasonik,12 ili 15 bese,ne brkase rabota,ako ne se instalirase 7 m instalacija,iako vo upatstvoto min bese 3 m.
Kocese pri dedrost
Izvori:Bugarski forum Panasonik.
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
21
eve sega se vkluciv i sto gledam Dno od covek si bil be ti , ako sakas dojdi vo zivo ke gledas kako raboti pa ti si bil bezobrazen manipulator da si igraes so slikive moi da \gi fotosopiras pa ti si seljacina golema nemas druga rabota i si igrae majtap ovde , jas ne sum manipulator a ti toj Zlatko mzoe doma da si go noses ili kaj nego da mu otides pa da sis e raduvate na aparaturata na usisi na izduvi na copove mopove pa da si pravete eksperimenti so negovata klima i da se raduvate kolku slabo torse i kolku mnogu gree , ti nemas gram mozok ovde si samo za da igraes majtap jas sum kazal nikoj ne vregam ama ova ne e za prostuvanje
ti sigurno na sliki ne veruvas ama toa si e tvoj problem

Luge bas bi sakal da mu go vidam suratot na ovaa #micko88 bas me interesira koj stoi pzoadi ovoj profil eve davam 50 evra da doznaeme koj e pozadi ovoj profi sramota od covek si bil be ti ti najverovatno vo p0odmornica si napraven pa se ti ode naopacku i brojki i sliki.
samo eden sbor od podaleku od takvi kako tebe MRS
@micko88 dokaza deka so sliki se manipulira i ako sakas da pokazes kako ti raboti klimata ili napravi video ili ne brmci mnogu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom