Најекономично греење и ладење

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Pak trcas ko prle.....kakov odvlaznuvac si koristel...KRPA....od ovoj nema spas....hahahah
Ne krpa odvlaznuvac proguglaj na net i ke znaes poveke za odvlaznuvacite.
A za tezgerinjata Gree bidejki ne Great dovolno vie kako prodavaci treba so sekoe Gree tezgere da davate gratis kvarcna ili panelna elektricna grealka.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Нацртај му, не му е читко!
Najjak fan
Здраво,
Пред еден месец зедов инвертер Toshiba Suzumi 4.5kW, греам површина од 45m2, до вчера бев многу задоволен, многу грееше, а ја пуштав само неколку саати дневно. Од ко падна снегот вчера, греењето е многу слабо, надворешната единица беше целосно замрзната и на секој пола саат влегуваше во дефрост. Викнав сервисер ми рече дека причината била големата влажност на воздухот, измеривме излезна температура на воздухот, 48 степени. Моментално е наместена на 25 степени, брзина 3, температурата во просторијата е 17 степени и никако нејки да мрдни нагоре, а во дефрост влегува на околу 1-1.5 час. Совет некој?
Izolacija
Posebno tavan
Gream pogolema povrsina od tebe so ista klima 24stepeni momentalno
Eve za navecer stoi na 22 vo eco mode
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.437
Поени од реакции
2.725
Uste eden sovet za site idni korisnici:
1. VIVAX klima ured nikako, se raboti za najniska klasa na ured koj e praven nekade za najniska cena. t.e. kvalitet.
2. Kupuvajte klima ured od proizvoditel na klima uredi. GREE/MIDEA/HAIER/TOSHIBA/MITSU/DAIKIN...
3. Ne kupuvajte klima uredi od takanareceni brendovi t.e. nalepnici, VIVAX i kompanija
4. Barajte sto pogolema garancija za klima uredot
5. Procitajte ja garancijata poleka i ubavo
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
809
Поени од реакции
1.420
Klimadzii kako go resivte problemot narecen vodata posle defrost? Site soveti se dobro dojdeni
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.437
Поени од реакции
2.725
Koga ke imate ured od BRENOVI T.E PROIZVODITELI sekogas ke bidete zastiteni kako korisnici. Dokolku kupuvate od NALEPNICI, nikoga nema da bidete zastiteni, zatoa sto nikoj nema da moze da Vi pomogne. Denes gi kupuvat vo edna firma, utre vo druga, i nisto ne gi interesira osven profit na brzina....ZAPOMENTE GO TOA.[DOUBLEPOST=1542660629][/DOUBLEPOST]
Klimadzii kako go resivte problemot narecen vodata posle defrost? Site soveti se dobro dojdeni
Sobiraj ja i cuvaj ja za pienje......hahahah....ke ti se najde za ziveli so klime....hahahahha.... vo satorceto pokraj klimata broejki gi defrostite......hahahahah
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Mene me interesira @Knoppix zasto ne se javil da pobara pomos od tamu kaj sto ja kupil. Ako voopsto i ja kupil , posto pred nedela dena kupena so vakov problem nemalo ;)
A i da imalo odma se reagira tamu kaj sto si ja zemal a ne po forumi.
I mesto vo servis odma na Forumov zalbi....demek od forumov ke proraboti klimata....daj neka otide servis neka izmeri so e kako e pa da vidime koj zboruva vistina.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Koe drugo? Ima i drugi proizvoditeli?
Ne znam dali si cul,ama i tipot Carrier bil vraboten vo gri koga gi izmislil klimive,ama pod dogovor na delo
Ti na drva bese, neznam sto ti smeta stalno Gree, a deka si za Carrier jasno e, imas jasno postiran post za toa so spomnati Cico...montiras za niv ili so interes imas vazno imas nesto
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
27 мај 2018
Мислења
809
Поени од реакции
1.420
Koga ke imate ured od BRENOVI T.E PROIZVODITELI sekogas ke bidete zastiteni kako korisnici. Dokolku kupuvate od NALEPNICI, nikoga nema da bidete zastiteni, zatoa sto nikoj nema da moze da Vi pomogne. Denes gi kupuvat vo edna firma, utre vo druga, i nisto ne gi interesira osven profit na brzina....ZAPOMENTE GO TOA.[DOUBLEPOST=1542660629][/DOUBLEPOST]
Sobiraj ja i cuvaj ja za pienje......hahahah....ke ti se najde za ziveli so klime....hahahahha.... vo satorceto pokraj klimata broejki gi defrostite......hahahahah
Bas si srce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom