Најекономично греење и ладење

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.238
Поени од реакции
11.033
Ова како официјален преставник на Грее МК го кажуваш? Дали е ова официјален одговор?
не бе неее
он само ви фи користи нивно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
Читај батка, 2 клими не 3!
Остај радијаторот он дали работел 5-6 саата таа недела.Таков ми е распоредот не можам да рушам ѕидови.
Плус е куќа до река, надвор има побајаги влажност во воздухот. Исто имам доста загуби, бочно . Таванот е ок.
Е сега ти можеш и 200 квадрати да си грееш, не ти сметам јас.
Јас си направив математика и мене ми е Ок.
Jas sum vo kuka, otvoren prostor 70m2 plus otvoreni skali za nagore ( dopolnitelno 30m2). Veruvaj mi deka ne e ok tvoeto, vikaj servis.[DOUBLEPOST=1514144898][/DOUBLEPOST]
Ова како официјален преставник на Грее МК го кажуваш? Дали е ова официјален одговор?
Ti go kazuvam kako prijatel. Tvoeto mislenje e totalno gresno. Zemi procitaj malku poveke...pred da kazes nesto.
Nitu eden klima ured.....civ i da e...izduv poveke od xxC....se smeta za OK.
Ke naucis nesto na forumov.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Две клими Daikin 3,5 ка и Mitsubishi SF 50 плус во една мала соба маслен радијатор кој се вклучува при ефтина тарифа повремено,
.
Две клими Даикин и една Митсубиши се 3 клими или не се ?
Батка знам дека замарам, ама и ти си испуштил запирка
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Jas sum vo kuka, otvoren prostor 70m2 plus otvoreni skali za nagore ( dopolnitelno 30m2). Veruvaj mi deka ne e ok tvoeto, vikaj servis.
Чекам да видам што ќе биде искуството со сервиси на @omlet13m , па после ќе викам јас(y).
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
So sigurnost nema da ima servis zatoa sto e ok po performansite. Zatoa ne go cekaj nego.
Тоа нему кажи му !Ти себе си си зел клима што грее 70 и јаче квадрати а нему сте му продале некоја која едвај 16 м2 грее! Не е фер така;)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Ова како официјален преставник на Грее МК го кажуваш? Дали е ова официјален одговор?
Со Фискална од Тим Компјутери треба на @klimi.mk да им пишуваш
Нешто ги нема....а ги лапнале парите
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
Тоа нему кажи му !Ти себе си си зел клима што грее 70 и јаче квадрати а нему сте му продале некоја која едвај 16 м2 грее! Не е фер така;)
Ako baral za terasa, moze gresno mu kazale. Trebase da kaze deka se raboti za terasa, ne za soba.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ako se ima kes najdobro 9ki da se kupat. Kolku so ti treba 2, 3, 4 itn. Imaat povisok cop od pojakite klimi i kompresorite ne im se preoptereteni pa zato i podolgo ke traat. Ako pari ne se problem jas mislam deka se poarni npr dve 9ki nego edna 18ka. Isto taka posigurno e, dvete ne moze naednas da roknat pa da ostanes bez greenje-ladenje.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Тоа нему кажи му !Ти себе си си зел клима што грее 70 и јаче квадрати а нему сте му продале некоја која едвај 16 м2 грее! Не е фер така;)
Ако добро читам ти со 8,5Кw грееш 63м2, и палиш маслен радијатор (на бивалантна +15 догреваш ? )
За 16м2 на тераса таман му е
Можел и 5,5ка од 16.000бту Тошиба да зема за 65.000 и да биде ласт ин плејс
Suzumka.jpg
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
527
Поени од реакции
677
не бе неее
он само ви фи користи нивно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прво комшија им е на грее, краде ви фи нивно. Второ, ни стрелец незнае како тоа од исто ип работат тука три профили мора да се грешка админите на форумов. Они се сосема различни луѓе и никој со никого нема никаква поврзаност или сличност.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom