Најекономично греење и ладење

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
A

глеј ти пасвордот да не ти го сменат хехехехехехехехехеххехеех



Sent from my iPhone using Tapatalk
Прво комшија им е на грее, краде ви фи нивно. Второ, ни стрелец незнае како тоа од исто ип работат тука три профили мора да се грешка админите на форумов. Они се сосема различни луѓе и никој со никого нема никаква поврзаност или сличност.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Kaj ti se pistolite...alo Texas.[DOUBLEPOST=1514146050][/DOUBLEPOST]Ova e
A


Kaj ti se pistolite...alo Texas.
Ova e tema za najekonomicno greenje....ne za .....[DOUBLEPOST=1514146126][/DOUBLEPOST]
A


Kaj ti se pistolite...alo Texas.[DOUBLEPOST=1514146050][/DOUBLEPOST]Ova e

Ova e tema za najekonomicno greenje....ne za .....
Se izvinuvam...oba bese gavolot..ne pistoldzijata.....hahahahah
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Ајде дилерчиња на Тошиба/КАриера/Мидеа/Вивкас и остали, каде е коментарот....Мукла, кјутите....
А бре 35 Дефроста за 48саата на 20Ц зададена се 1,3дефроста на саат.
Замисли на 25 или 30 зададена колку дефроста ке направи, уствари се прашувам и дали климата повеќе ќе работи или повеќето од времето ке биде во дефрост :D
Ако еден Даисекаи прави Дефрости на 45мин, замислете колку често дефрости прави Сузуми или Виваксo на Климе :)
А на Климе еве ја ке му купам Термометар со Сонда за атер на темава и МАКвент, 200ден нека идат у ветар ама да се расчистиме колку степени вади фалениот Вивакс на Климе што на секоја страна од темава го спомиња и фали :)
Климе пиши адреса у ПП кај да ти го достават термометарот со сонда.
Прегледај го приврзокот 182339
Ајде ве чекам....малечки :)
САмо Дефростиве ви се Големи :D:sekcza:
Toshiba-Airflow.jpg
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Сега заклучивме дека на тераса од 16 квадрати го ставил Хансолот? Друго објаснување нема, ако веќе не прифаќа ни самиот член дека климата е фалична.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
@nino Држат советите на @valvoline и @mdeni .!
За 5000 евра само топлотна пумпа ке земеш, плус инсталација малку пари се тоа за таков луксуз.
Испланирај и иди на неколку помали единици т.е. една 5,5 и две 2.5 ки ама сепак нема се да покриеш.
Не е лошо да ставиш план на станот или отиди во некое од претставништава кои продаваат клими , ќе ти помогнат со изборот и есапот.
Плус за 3 клими и добар попуст ќе можеш да извадиш.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Сега заклучивме дека на тераса од 16 квадрати го ставил Хансолот? Друго објаснување нема, ако веќе не прифаќа ни самиот член дека климата е фалична.
Па гледаш дека небара помош, он чека достава од АлиЕкспрес
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
Forumdziive gi snema....da ne e nekoj praznik pa e neraboten den. Totalna mukla......aloooo......kaj se izgubivte.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.191
@Strelec @Sv B човекот има сомнеж нит се јавувал по увозници нит се јавувал по сервисери да ги замара непотребно, во меѓу време се обидува да се осигура дали е во право или негде греши ете си нарачал и термометри и се консултира тука на форумов за да не се бламира кај вас во грее, дури и неколку пати пишува дека е на мислење дека уредот е во ред.
отука не е во ред да го бламирате дека нема пристоен дом и дека живее на „тераса“, дури и ако купил несоодветен уред кога го монтирале вашите луѓе а мора да го монтираат стрикно тие што сте ги навеле во гарантниот лист зошто не го предупредиле да си купи соодветен или да не користи клима никаква зошто тераса не е загрева со ништо,
размислете си малку многу нешта не штимаат во вашите постапки,
прво продавате со скриени услови - 10 год. гаранција се доплаќа а не и наведено скоро никаде каде продавате онлајн,
ги ругате тие кои веќе купиле од кај вас производ - неможе човек да се пожали а да нема од ваша страна обвинувања, а неверувам дека сите лажат некој може и нема уред и трола ама човеков ти покажа фискална и гаранција,
трето си се фатил за еуро вент а грее нема дирекно туку имал некој друг кој бил идентичен,
има многу за пишување ама незнам дали вреди
и за крај или сте исти или се познавате и тоа добро, имате слични ставови, користите слични методи, и агресивноста ви е на ниво а и администратор кажа дека користите во исто време иста конекција, па добро бе за што не сметате Вие нас за недоветни или?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ако добро читам ти со 8,5Кw грееш 63м2, и палиш маслен радијатор (на бивалантна +15 догреваш ? )
За 16м2 на тераса таман му е
Можел и 5,5ка од 16.000бту Тошиба да зема за 65.000 и да биде ласт ин плејс
Прегледај го приврзокот 182350
Јас со инсталирани(но нецелосно употребени) 8,5 кв , греам 63 м2 ама распоредот е таков што не ми ја покрива целосно едната соба, која случајно е така лоцирана што дел од ѕидот и се грее и вратата .
Можам јас да ја загреам неа ако ја акнам Мицубишито на 26-7 па по маица да шетам по дневна за да имам 20 во таа соба ама си израчунав дека ми е поедноставно повремено да догревам отколку да прегревам без везе!
И не знам што се потресе за мене, гледаш не сум ваш клиент.
Пред да го купам Митцубишито те прашав нешто, ти ме изигнорира, така да ви помина возот со мене.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Prav segobiec si be strelco, samo za kaj Dragan Vucic si za vo emisija...:pos:
Конечно и ти научнику со 15ти пост кажа нешто "паметно" и ја збогати темава....
Алал да ти е на мислата, Вучич мучич....ја би ја у канта инстант да бев модератор, ама ете модератоирот го нема на темава па секој може да напише понекоја глупост, или можда е виц ? А ти си клоун ?
Mrsul.jpg
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Прво комшија им е на грее, краде ви фи нивно. Второ, ни стрелец незнае како тоа од исто ип работат тука три профили мора да се грешка админите на форумов. Они се сосема различни луѓе и никој со никого нема никаква поврзаност или сличност.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Podelena licnost?
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
183
Поени од реакции
330
@Branchez,
Мислам дека е крајно време членовите што се вработени во Грее МК со иста IP адреса, јавно да се претстават, @Sv B, @Strelec @Gree info и кои други беа со иста ИП адреса. Дали нивната работа овде е официјална, со знаење на газдата на ГрееМК или работат на своја рака? Господата од продажба на ГрееМК да се претстават со име и презиме исто како кога влегуваме во дуќанот нивни да купиме клима уред за пари. Односот овде им е шарлатански, па или нека стане официјално шарлатански online HR односот од GreeMK, да знаеме дека ГрееМК е шарлатанска фирма, или да ги известиме луѓето од GreeMK дека некој сериозно им го руши угледот на форум.

Еве @Sv B вели дека 47 степени на издув биле одличен резултат. Знаеме дека тој според IP адресата работи во ГрееМК но дали е ова официјален одговор? Ако е, мене ГрееМК ми изгледаат како шарлатанска фирма. Еве го @Sv B ја спамира темата, сака пак администраторите да ја заклучат, во тоа му помага и 'колегата' негов @Strelec . Нивниот однос на форумов е жалосен, доколку се јавни претставници на GREE MK, тогаш нека не се кријат и јавно да ги објавуваат своите постови како претставници на својата фирма. Нивниот моментален настап е деструктивен, но само за ГРЕЕ МК, мене лично ми се забавни тролови, ги читам со ќеиф. Но кога ќе помислиш дека едниот трол не е 16 години но 51, прашање е дали се смешни или трагични, во секој случај смешни за читање:) Дали воопшто знае газдата на Грее МК како неговите вработени го претставуваат на форум кој што го чита цела јавност? Прекрасни продавачи, цела вечер тролаат, браво момци, во добар филм сте влезени :aplauz:
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.770
@Strelec @Sv B човекот има сомнеж нит се јавувал по увозници нит се јавувал по сервисери да ги замара непотребно, во меѓу време се обидува да се осигура дали е во право или негде греши ете си нарачал и термометри и се консултира тука на форумов за да не се бламира кај вас во грее, дури и неколку пати пишува дека е на мислење дека уредот е во ред.
отука не е во ред да го бламирате дека нема пристоен дом и дека живее на „тераса“, дури и ако купил несоодветен уред кога го монтирале вашите луѓе а мора да го монтираат стрикно тие што сте ги навеле во гарантниот лист зошто не го предупредиле да си купи соодветен или да не користи клима никаква зошто тераса не е загрева со ништо,
размислете си малку многу нешта не штимаат во вашите постапки,
прво продавате со скриени услови - 10 год. гаранција се доплаќа а не и наведено скоро никаде каде продавате онлајн,
ги ругате тие кои веќе купиле од кај вас производ - неможе човек да се пожали а да нема од ваша страна обвинувања, а неверувам дека сите лажат некој може и нема уред и трола ама човеков ти покажа фискална и гаранција,
трето си се фатил за еуро вент а грее нема дирекно туку имал некој друг кој бил идентичен,
има многу за пишување ама незнам дали вреди
и за крај или сте исти или се познавате и тоа добро, имате слични ставови, користите слични методи, и агресивноста ви е на ниво а и администратор кажа дека користите во исто време иста конекција, па добро бе за што не сметате Вие нас за недоветни или?
Covekov ne veruva vo sebe kamoli vo toa sto go kupil. Nema drugo stoda kazam.
Ako ima problem neka se javi....znae kade.....ne da misli deka so termometri koi se klatat na selotejp dokazuva nesto. Toa se sepak detski, neseriozni konstatacii.
Garancijata ne e skriena od nikogo, veke e dota diskutirano za toa. Dali nekoj diler ne ja kazuva t.e. premolcuva ne e problem na GREE MK.[DOUBLEPOST=1514147918][/DOUBLEPOST]
@Branchez,
Мислам дека е крајно време членовите што се вработени во Грее МК со иста IP адреса, јавно да се претстават, @Sv B, @Strelec @Gree info и кои други беа со иста ИП адреса. Дали нивната работа овде е официјална, со знаење на газдата на ГрееМК или работат на своја рака? Господата од продажба на ГрееМК да се претстават со име и презиме исто како кога влегуваме во дуќанот нивни да купиме клима уред за пари. Односот овде им е шарлатански, па или нека стане официјално шарлатански online HR односот од GreeMK, да знаеме дека ГрееМК е шарлатанска фирма, или да ги известиме луѓето од GreeMK дека некој сериозно им го руши угледот на форум.

Еве @Sv B вели дека 47 степени на издув биле одличен резултат. Знаеме дека тој според IP адресата работи во ГрееМК но дали е ова официјален одговор? Ако е, мене ГрееМК ми изгледаат како шарлатанска фирма. Еве го @Sv B ја спамира темата, сака пак администраторите да ја заклучат, во тоа му помага и 'колегата' негов @Strelec . Нивниот однос на форумов е жалосен, доколку се јавни претставници на GREE MK, тогаш нека не се кријат и јавно да ги објавуваат своите постови како претставници на својата фирма. Нивниот моментален настап е деструктивен, но само за ГРЕЕ МК, мене лично ми се забавни тролови, ги читам со ќеиф. Но кога ќе помислиш дека едниот трол не е 16 години но 51, прашање е дали се смешни или трагични, во секој случај смешни за читање:) Дали воопшто знае газдата на Грее МК како неговите вработени го претставуваат на форум кој што го чита цела јавност? Прекрасни продавачи, цела вечер тролаат, браво момци, во добар филм сте влезени :aplauz:
Tvojot fim e strasen....ti be covek nemas sto da pravis osven da klatis selotejp.
Odnost tvoj t.e. tvoite naucni istrazuvanja ( selotejpski... nova naucna dejsnot), se primer za manipulacija. Imas telefon od kaj sto si ja kupil klimata, javi se , pobaraj msilenje. Jas licno, izduv 47C, bi ti kazal deka klimata e ok, deka so tebe nesto ne eok.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom