Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
7.716
@ts01 Klima doma i klima na rabota e kompletno razlichna stvar. Ako Aeri18kava kaj vas na rabota nemoze da vi zagree 28m2 togas bi trebalo da gi premestite kancelariite na zatvoreno nekade. A za preporaki, ako nekoj postira klima od 39000, nema logika da mu ponudis klima od 65+ iljadi, ocigledno covekot bara nekoe pobudzet reshenie. I treto, ne znam od kade ti tolkavo iskustvo so razni brendovi klimi za da ja narekuvash edna Toshiba, tesiba.
изгледа овие привидувања
Mu javile da pisi na kutriov i plus mislam od Bitola e....Vivax ne e za Bitola/Prilep ama se pravi bistar i pojse znae negoviot monter od nas....ko ke mu zastudi ke pisi....so vreme sve si doagja na mesto
што ни најдобрата гледачка од Кравари не можи да ги види се случуваат само во една фирма.

Да е страден човек изгледа во нивната фирма да влези. Одма крадат идентитет и потоа го прикажуваат секаде, што со имиња што со телефонски броеви.

Инаку кражба на идентитети е забранета со закон, ама да не се запни некој посериозно да покрени постапка.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
@Strelec тоа е најголемата разлика кај бренд и кај галичка грее клима. тоа што е напишано е така и потврдено, а ти бате со светото тројство нормално после монтажите преку ден си праќате сликички и каталогчиња од јет што ќе ви ги прати за да си се фалите колку сте си јаки.
него сега јет ви даде таргет за топлински па ќе удриш најјако како и таму сте најдобри. едно големо :aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:
очекуваш некој да ти довери централно греење/ладење на галичка ТП. be real и концентрирај се на ладење/греење на контејнери на објекти
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.395
Поени од реакции
2.668
@Strelec тоа е најголемата разлика кај бренд и кај галичка грее клима. тоа што е напишано е така и потврдено, а ти бате со светото тројство нормално после монтажите преку ден си праќате сликички и каталогчиња од јет што ќе ви ги прати за да си се фалите колку сте си јаки.
него сега јет ви даде таргет за топлински па ќе удриш најјако како и таму сте најдобри. едно големо :aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:
очекуваш некој да ти довери централно греење/ладење на галичка ТП. be real и концентрирај се на ладење/греење на контејнери на објекти
"Baterija", veke pocna da ve faka uplav od toplinskite vozduh-voda na GREE.
Specijalno zaradi takvite kako tebe, sega imate EUROVENT ZA NIV.
Mislam deka naskoro ke pocnete da plukate I po Eurovent, koj predhidno go velicavte.
Sega ke vi preci zatoa sto GREE ima Eurovent za toplinski/VRF/Chilleri.
Eve da te izraduvam so uste edna zalna vest za tebe, naskoro I klimite ke imaat Eurovent....sega panika....
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
еве едниот од светото тројство се јави, добро те увежбале маркетинг. ако си на плата, потруди се да те стават на %, волку да фалиш бренд не може само на плата, те играат да знаеш. избори се дај максимум преговарај за % од парчиња клими продадени.гледаш каква дискусија направивте на форумов. 1000пати ви беше кажано да си отворите тема галичка клима и таму да си се фалите, ама одбравте вакво ниво, затоа сркајте си омраза.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.395
Поени од реакции
2.668
еве едниот од светото тројство се јави, добро те увежбале маркетинг. ако си на плата, потруди се да те стават на %, волку да фалиш бренд не може само на плата, те играат да знаеш. избори се дај максимум преговарај за % од парчиња клими продадени.гледаш каква дискусија направивте на форумов. 1000пати ви беше кажано да си отворите тема галичка клима и таму да си се фалите, ама одбравте вакво ниво, затоа сркајте си омраза.
"Baterija..baterija", te razbiram, tesko ti e.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
7.716
A be Vlavce, nema...nema...Gree ti e nokna mora.
Relax murto .utro.
Sto uplav fati od Gree klimive, duri pocna da pretis na forumov....ajde malce relaksiraj se.
Jas zboram za Gree, za toa na sto se palite nevideno. A se spomne Gree vednas panika na site strani.
Hahahahha, boli....boli. Tek da znaes uste kolku ke places po forumov. Znaat luge sto e kvalitet pa kupuvaat GREE, dosta gi lazevte so " brendovi " praveni vo Gree/Midea I gi prodavavte ko suvo zlato. Nema veke ovci za sisanje. Pozdrav od Gree No.1
Baterija, vistinata boli, te razbiram. Ama ke ti pomine....
A expertot e za tebe mislena imenka....ima vreme, ke naucis I ti nesto.
Koj znae da procita, ke razbere.
Poleka poleka ke pocnes I ti da se priviknuvas na realnosta.
"Baterija", veke pocna da ve faka uplav od toplinskite vozduh-voda na GREE.
Eve da te izraduvam so uste edna zalna vest za tebe, naskoro I klimite ke imaat Eurovent....sega panika....
Една година фаќање уплав
Една година иновативност во постови
Една година "корисни информации"
Една година болки
Една година читање не научување
Една година чекање новости, побрзо Годо ќе го дочекаме

Ох мајко кој се не е вклучен во продажба, тешко на тие што треба да купат!!!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
3.642
@ts01 Klima doma i klima na rabota e kompletno razlichna stvar. Ako Aeri18kava kaj vas na rabota nemoze da vi zagree 28m2 togas bi trebalo da gi premestite kancelariite na zatvoreno nekade. A za preporaki, ako nekoj postira klima od 39000, nema logika da mu ponudis klima od 65+ iljadi, ocigledno covekot bara nekoe pobudzet reshenie. I treto, ne znam od kade ti tolkavo iskustvo so razni brendovi klimi za da ja narekuvash edna Toshiba, tesiba.
Prvo citaj deka kazav deka e 12ka.!ne 18ka.kancelarijata e zatvorena od 3 strani i od 1 e cela so 4k staklo.....a toa teshiba ti go sporeduvam.so promaja deka japonskite se mn.jaki mrznat....malce sala....epten ste ja otupele a od kade jas imam poznavajna ic,da ne te boli uvo.....a inaku ako nema budzet deckoto ponudetemu tundra/midea ...samo vivax ne.!poevtini se od Aeri a eve vikate site epten se ubaj.!
Автоматски споено мислење:

еве едниот од светото тројство се јави, добро те увежбале маркетинг. ако си на плата, потруди се да те стават на %, волку да фалиш бренд не може само на плата, те играат да знаеш. избори се дај максимум преговарај за % од парчиња клими продадени.гледаш каква дискусија направивте на форумов. 1000пати ви беше кажано да си отворите тема галичка клима и таму да си се фалите, ама одбравте вакво ниво, затоа сркајте си омраза.
Ova e veke Rastrojstvo....gi pominavte site granici.......
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Една година фаќање уплав
Една година иновативност во постови
Една година "корисни информации"
Една година болки
Една година читање не научување
Една година чекање новости, побрзо Годо ќе го дочекаме

Ох мајко кој се не е вклучен во продажба, тешко на тие што треба да купат!!!
ako imas nekoja maka so uplav ke odis na bajacka vo bukovo:)
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Prvo citaj deka kazav deka e 12ka.!ne 18ka.kancelarijata e zatvorena od 3 strani i od 1 e cela so 4k staklo.....a toa teshiba ti go sporeduvam.so promaja deka japonskite se mn.jaki mrznat....malce sala....epten ste ja otupele a od kade jas imam poznavajna ic,da ne te boli uvo.....a inaku ako nema budzet deckoto ponudetemu tundra/midea ...samo vivax ne.!poevtini se od Aeri a eve vikate site epten se ubaj.!
Пак се вртиме во круг со климиве, ова што го пишуваш може да е точно а може не. МНОГУ пати рекле монтажата е најважна за климата 80% од монтерите кај нас ПОЈМА НЕМААТ ... то тие ко јас сеа да Дрдам за клими монтажа а врска немам важно да земат парите виделе на јутубе монтажа од денес сум монтер ! за АЕРИ можам да ти речам грее со ГАРАНЦИЈА оти во јануари ко беше ја видов со свои очи кај што грее стан на 1 27м2 дневна со пвц нека дека бранам АЕРИ ... пак ќе се вратам на монтажата или климата е предемезионарана за таа проторија може има потреба од 5/10 kw то важи за сите клими не само за АЕРИ .. ако еден корисник нее задоволен од климата не значи кај друг исто не чини си работи супер кај него ...
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Toa sto go nudite e lugeto da stanuvaat sverceri t.e. kriminalci, SRAMOTA.
Ако е срамота човек за себе да прошверцува една клима, што да кажеме за оние што шверцаат со шлепери?
1. Kaj e toa "potpis" shto go vikate, chitam nekolku pati deka potpisi ima ama ne znam kade e toa na forumov i vtora rabota koja ushte povekje me interesira e
За да го читаш поттписот на другите треба да го подесиш својот профил (и јас не ги читам).
2. Kako pobogu se uvezuva klima od Grcija?? Kako se pominuva granica? Nikako nemozam da razberam.
Како се увезува од Грција, не знам. Од Србија си ги носиме на грб (или на магаре, ако е тешко) преку планина.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
3.642
Пак се вртиме во круг со климиве, ова што го пишуваш може да е точно а може не. МНОГУ пати рекле монтажата е најважна за климата 80% од монтерите кај нас ПОЈМА НЕМААТ ... то тие ко јас сеа да Дрдам за клими монтажа а врска немам важно да земат парите виделе на јутубе монтажа од денес сум монтер ! за АЕРИ можам да ти речам грее со ГАРАНЦИЈА оти во јануари ко беше ја видов со свои очи кај што грее стан на 1 27м2 дневна со пвц нека дека бранам АЕРИ ... пак ќе се вратам на монтажата или климата е предемезионарана за таа проторија може има потреба од 5/10 kw то важи за сите клими не само за АЕРИ .. ако еден корисник нее задоволен од климата не значи кај друг исто не чини си работи супер кај него ...
I ti mozi si vo pravo a mozi i ne za soba 5na5 uste dane ja topli stvarno ima nesto.dali od montaza dali od klima .....kaj mene detska 15kvadrati na panel od 2kw na 1kw pusten kolku da mlaci samo na vecer kreva 16/17stepeni i toa pusten na termoprekinuvac nesto povejke od pola....a za monterite koga ke si kupis klima od ovlasteno mesto od uvoznik a ne od preprodavaci tie ke ti pratat monter Br1.a ne da ti predlozat 2/3 firmi pa sam da biras koj sakas....a site tie aber nemaat....toa e problemot....
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.395
Поени од реакции
2.668
Ако е срамота човек за себе да прошверцува една клима, што да кажеме за оние што шверцаат со шлепери?
За да го читаш поттписот на другите треба да го подесиш својот профил (и јас не ги читам).
Како се увезува од Грција, не знам. Од Србија си ги носиме на грб (или на магаре, ако е тешко) преку планина.
I tie pocnale taka. Namesto da se boris protiv takvite, ti so niv baraban sakas da svercuvas....uzas.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Prvo citaj deka kazav deka e 12ka.!ne 18ka.kancelarijata e zatvorena od 3 strani i od 1 e cela so 4k staklo.....a toa teshiba ti go sporeduvam.so promaja deka japonskite se mn.jaki mrznat....malce sala....epten ste ja otupele a od kade jas imam poznavajna ic,da ne te boli uvo.....a inaku ako nema budzet deckoto ponudetemu tundra/midea ...samo vivax ne.!poevtini se od Aeri a eve vikate site epten se ubaj.!
Автоматски споено мислење:


Ova e veke Rastrojstvo....gi pominavte site granici.......
Znaci kineska 3,5ka kako VIVAX, so 2,4kw na -7, stavena vo 28m2 deloven prostor imala problem so greenje na zimo?? Shokantno!!
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Ne sum naporen(ne se zakacam.so nikoj) toa mozes da go tolkuvas ti kako sakas.....inaku aeri.12.imam na rabota,uzas...27/8 kvadrati za ladejne ajde de...ama za toplejne...jok....samo buci kako 533 traktor....se proba dase koristi za toplejne ne bivase .pa vo firmata se namesti centralno parno pa taka sega se koristi samo za ladejne ...no neme interesira neja koristam samo jas....ako e od Bitola tamu lezi mn.magla od pelister tesko so vivax ....Inaku dajte mu pomos vie so haier,midea,hisens(gorejne)itn....Ako saka covekot klima ke prasa sto da kupi a ne da posocuva ....ke.muse predlozi Gree,Mitsu,Daykin,Tesiba.....itn....aj pozzz
Автоматски споено мислење:


Bate pisi pojke raboti.....kaj si/mestopolozba,lokacija.....pa nesto da se predlozi.....
Затоа првата опција ти беше Вивакс и Хаиер Тундра!? Шоу си човеку!
1565350842209.png
да те потсетам и ова: dane ja tupam povejke haier ili gree i posledna varijanta vivax( site 18ka) .... е исто така твое (вклучувајки го и Vivax)....најверојатно затоа што знаеше дека Виваксот нечини!? Од работа тоа... :P ... како да се фалеше дека овие две клими (Виваксот и ХАерот) би можел да ги најдеш поевтино, те да се вклопат во твојот буџет од 30-35,000!?.... кои клими да ти кажам мислам дека и ќе беа идеални за греење на твоите 42 со алу прозори....А ти напуштајки ја оваа концепција набргу.... и ооооп одејки на Амбер 12ка (-30) од клима 50,000... денари!? Што е работава нешто наследство?... уствари твоја работа, но мое е да забележам ... по твојата активност потоа, дека добро те регрутирале!... И продолжи си да плукаш по останатите кинески клими кои се као двапати послаби од ГРЕЕ, како и по јапонците кои исто не можат со Гри, се уклапаш фино во познатото милје! .... Фино ако ти симнале Амберот на 35-40карти, да си одработиш тука, ама не кажуј на никого за тоа! :P... А за тоа како грее и работи Амберот верувам искрено ќе ни кажеш зимоска!? Бргу ќе дојде! И ќе бидеме многу љубопити! :)
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Една година фаќање уплав
Една година иновативност во постови
Една година "корисни информации"
Една година болки
Една година читање не научување
Една година чекање новости, побрзо Годо ќе го дочекаме

Ох мајко кој се не е вклучен во продажба, тешко на тие што треба да купат!!!
Thumbs up za textov.
оригинал герила маркетинг, уште белото мераче да го ставил и ќе беше комплетен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom