Најекономично греење (затоплување)

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од Dr Zmigo, 8 јануари 2010.

 1. Strelec

  Strelec

  Член од:
  9 јануари 2006
  Мислења:
  2.483
  Допаѓања:
  1.787
  Povtori uste 100 pati moze ke ti poveruvaat po akalot na SLobo moze i vistina ke stane :)
  Nemoze da bide 14ka kompresorot ako vo oznakata ima 135....a realno e 13.3cc3 kako sto i proizvoditelot si kazuva....ako sakas 14ka moze Loimo da si zemes so 141 u oznaka ;)
  Ti objasniv i na srpskiot forum i te napraiv zelen manki za toa kako neznaes da citas podatoci za kompresori ama ti si inat(da ne recam poopisen zbor) i na sve ke mu najdes kapace iako si tuturutka za klimatizacija. Eve ti opis od drugarti ZZP kako e da grees/ladis so 18ka stavena vo 24m2 uz propratni vrtoglavici i provev sto ovde za glupi Makedonci moze i da se svrti obratno mislenjeto i da promajata stane prijatna neli ;)
  Ovoj Joza zatoa i se zacleni ovde, go zaebava eden Skopljan4e na negov forum...kompleksite rabotat :)
  --- Споено дупло мислење, 21 март 2017 ---
  Stegas 3pati i od 3,5ka stanuva 5,5ka :)
   
  Последно уредено: 21 март 2017
  На GT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. klimi.mk

  klimi.mk

  Член од:
  26 септември 2016
  Мислења:
  166
  Допаѓања:
  189
  Добро што стана со темава?! Повеќе е на српски него ли на Македонки муабетот, и караниците од српскиот форум премина тука и се расправа за муабети од таму. Немора да постирате линкови и принт скринови од "дискусија" помеѓу два исти членови која ја водете на две места. Мислам редно е модератори да реагираат.
   
  На Great Dragon, Dr Zmigo, tomi_z и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. zelenko

  zelenko

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  671
  Допаѓања:
  568
  Јас мислам дека само еден член да се банира ќе се оправи темава.

  Sent from my EVA using Tapatalk
   
  На Great Dragon, Dr Zmigo, dastan и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Branchez

  Branchez Punctum vivimus

  Член од:
  24 јануари 2012
  Мислења:
  5.247
  Допаѓања:
  9.086
  Темата повторно е отворена за дискусија, воздржувајте се од навреди и дисквалификации.
   
  Последно уредено: 21 март 2017
  На Pero007, Jozza, zzoranpetrovic и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. zzoranpetrovic

  zzoranpetrovic

  Член од:
  12 октомври 2015
  Мислења:
  238
  Допаѓања:
  112
  Za sve one koji zele da se informisu za klime Midea,Vivax, ,, Tehnicka dokumentacija.

  https://www.manualslib.com/brand/midea/air-conditioner.html
  https://www.manualslib.com/brand/vivax/air-conditioner.html
  --- Споено дупло мислење, 21 март 2017 ---
  Klima uredjaji AUX

  http://auxgroup.en.chinaningbo.com/
  https://www.manualslib.com/brand/aux/air-conditioner.html
  --- Споено дупло мислење, 21 март 2017 ---
  Uredjaji sa povoljnom cenom koji daju ekonomicno grejanje.
  --- Споено дупло мислење, 21 март 2017 ---
  Naravno tu su i svi Japanski proizvodjaci klima uredjaja sa kojima je cena grejanja najniza..
  --- Споено дупло мислење, 21 март 2017 ---
  Mc Quay nosi naziv Kineski Daikin,ako ima u prodaji vredi razmisliti.
  .
  http://www.mcquay.com.hk/
   
  Последно уредено: 22 март 2017
 6. zzoranpetrovic

  zzoranpetrovic

  Член од:
  12 октомври 2015
  Мислења:
  238
  Допаѓања:
  112
 7. Great Dragon

  Great Dragon

  Член од:
  21 октомври 2016
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  109
  Не смее да се чепка миленичето.

  Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk
   
  На jandarm, mdeni и kostovdean им се допаѓа ова.
 8. iligo

  iligo

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  27
  ...banirajte go mile kitic pogore... neka odi na pazar3...
   
 9. Great Dragon

  Great Dragon

  Член од:
  21 октомври 2016
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  109
  Седи бе роси т.е грее

  Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk
   
 10. GT1

  GT1

  Член од:
  14 февруари 2016
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  206
  FB_IMG_1491033796844.jpg FB_IMG_1491033808026.jpg Eve ubaj ceni namaleni na Lomo 12 LCLH I Amber 12ka I 10 God garancija na site Inverteri kolku sto razbrav od slikite.
  Gledam i deka on off isto taka imaat 10God garancija.
   
  Последно уредено: 2 април 2017
  На murto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. murto

  murto

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  109
 12. GT1

  GT1

  Член од:
  14 февруари 2016
  Мислења:
  371
  Допаѓања:
  206
 13. murto

  murto

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  109
 14. zelenko

  zelenko

  Член од:
  6 февруари 2010
  Мислења:
  671
  Допаѓања:
  568
  Зошто бе така иронично? Со таа цена и таа гаранција дефинитивно се бест бај. Тури им пепел на подржувачиве тука ама не е само да се руга.
  Ако е понудава вистинска тогаш е фантастично.
   
 15. murto

  murto

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  109
  Tocno. Ne e samo da se ruga. Treba da razbere covek nesto, za da go komentira


  .....ceni namaleni na XXX I XXX I 10 God garancija na site Inverteri kolku sto razbrav od slikite.

  Pojasno e?
   

Сподели преку: