Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.860
Поени од реакции
7.704
Ke se prosetas do salon na Gree i ke ti dadat.
Вчера им пишав на Енергија дека се заостанати во 19ти век штом не сакаат да ја искористат моќта на електронски пренос на податоци кон своите корисници.

Очигледно заостанатоста не ја одминува ни Грее, штом ги терате луѓето на обична информација да трошат време и пари и да се шетаат по салони.

Среќен 19ти век.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.394
Поени од реакции
2.668
Вчера им пишав на Енергија дека се заостанати во 19ти век штом не сакаат да ја искористат моќта на електронски пренос на податоци кон своите корисници.

Очигледно заостанатоста не ја одминува ни Грее, штом ги терате луѓето на обична информација да трошат време и пари и да се шетаат по салони.

Среќен 19ти век.
Zaostanatosta e kaj tebe, ako te mrzi da prosetas, javi se kaj niv na telefon i prasaj.
Inaku dobro bi bilo i malce da prosetas, za zdravje.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.860
Поени од реакции
7.704
Zaostanatosta e kaj tebe, ako te mrzi da prosetas, javi se kaj niv na telefon i prasaj.
Inaku dobro bi bilo i malce da prosetas, za zdravje.
Ги шетав козите денес, чист воздух, наполнети батерии се.
Телефонот не ми е платен, едино интернет имам.

Ама ете, најголемата компанија што ја нарекуваат но1 не успева да обезбеди дигитални информации во 2021 и сеуште живее во 1983та, па трговија прави пешки или евентуално преку магариња.

Затоа сеуште се тера со к15 реклама "ајде кај нас имаме од најновите од галичките".

Фали дигитализација и современ маркетинг, верувај луѓето ќе се описменат па овие фори нема вечно да врват.

No1 my ass.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Ги шетав козите денес, чист воздух, наполнети батерии се.
Телефонот не ми е платен, едино интернет имам.

Ама ете, најголемата компанија што ја нарекуваат но1 не успева да обезбеди дигитални информации во 2021 и сеуште живее во 1983та, па трговија прави пешки или евентуално преку магариња.

Затоа сеуште се тера со к15 реклама "ајде кај нас имаме од најновите од галичките".

Фали дигитализација и современ маркетинг, верувај луѓето ќе се описменат па овие фори нема вечно да врват.

No1 my ass.
Да знаеја они за технологија и маркетинг нешто повеќе од основи на фотошоп, ќе направеа спам-бот што истиве овие работи ќе ги повторуваше автоматски!
Ама они човек плаќаат!?
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.394
Поени од реакции
2.668
Ги шетав козите денес, чист воздух, наполнети батерии се.
Телефонот не ми е платен, едино интернет имам.

Ама ете, најголемата компанија што ја нарекуваат но1 не успева да обезбеди дигитални информации во 2021 и сеуште живее во 1983та, па трговија прави пешки или евентуално преку магариња.

Затоа сеуште се тера со к15 реклама "ајде кај нас имаме од најновите од галичките".

Фали дигитализација и современ маркетинг, верувај луѓето ќе се описменат па овие фори нема вечно да врват.

No1 my ass.
Se vo svoe vreme.
Автоматски споено мислење:

Да знаеја они за технологија и маркетинг нешто повеќе од основи на фотошоп, ќе направеа спам-бот што истиве овие работи ќе ги повторуваше автоматски!
Ама они човек плаќаат!?
Ima vreme.
Od celata konkurencija kaj nas, mnogu se ponapred od site.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
@HEKOJ
По Прилепски кај вас вака се доаѓа до ProductFiche од Митсу, со прошетка, незнам што се буниш задругите ;):lolzz:

IMG_20210620_224426.jpg

IMG_20210620_224409.jpg

IMG_20210620_224731.jpg

IMG_20210620_225055.jpg

IMG_20210620_224441.jpg
И на Злате му се допаѓа пошо е од вашата БОТ екипа Прилепски продавачи :P:cautious:
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2019
Мислења
1.188
Поени од реакции
2.862
И на Злате му се допаѓа пошо е од вашата БОТ екипа Прилепски продавачи :P:cautious:
Оваа моја срцкаста реакција е уствари одмерена реклама на споменатиот дуќан од Прилеп => дуќанот кој лично ти на неколку наврати го имаш кудено на форумов дека бил никаков и прашлив... ама вака така продавачот соработува со многу дистрибутери и ако некој може да ти најде специфичен модел на електроника... тоа е Тони Чапкун... бар за прилеп и регионот.
Башка тоа доста е коректен со маржите па е конкурентен на големи играчи на пазаров.

А ако Злате беше продавач на Мицубиши како шо си ти на Грее, до сеа имаше партали да ве направам со видеа од секој еден модел на Мицубиши клима што го има увезено во државичкава!
Како што впрочем имам направено за мојата Mitsu LN35.

Е дур тогаш не ќе знаевте што да им правите на магацините полни со Pular влезни модели за кој отековте спамирање со банери на форумов.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.860
Поени од реакции
7.704
@HEKOJ
По Прилепски кај вас вака се доаѓа до ProductFiche од Митсу, со прошетка, незнам што се буниш задругите ;):lolzz:

Прегледај го приврзокот 299199

Прегледај го приврзокот 299200

Прегледај го приврзокот 299201

Прегледај го приврзокот 299202

Прегледај го приврзокот 299203
И на Злате му се допаѓа пошо е од вашата БОТ екипа Прилепски продавачи :P:cautious:
Јас колку што гледам Енергосистеми тука никогаш не пуштиле директна реклама.
Директни реклами тука пуштаат официјалниот профил на Грее и на Енергија од кои едните кријат цена, а другите официјални спецификации и воедно ги тераат луѓето за обична глупава информација да вртат телефони и да разговараат со недоволно информирани тетки или пак да се шетаат по салони.
И двете фирми имаат моментално делумно нефункционални веб страни. Што да се каже повеќе, живот во 1996 и трговија по магариња, јас тебе клима, кога ќе стаса по една недела ти мене фрижидер.

Разговорот помеѓу два профили на друг форум од 2020 ама воопшто не ме интересира.
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Ovde gledam se reklamira nekoja nova gree pular za ladenje ,a nekoj mnogu mnogu strani nanazad velese deka kapilari necinat trebalo so eev da se ,pa se prasuvam cinat ili ne so kapilara ili pak e prastara zaliha od cn. A vo odnos na energetskava neznam bas da ja citam ova 2.7kw nee 3.5kw taka nekoj velese ovde na forumov ili se lazam.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.394
Поени од реакции
2.668
Ovde gledam se reklamira nekoja nova gree pular za ladenje ,a nekoj mnogu mnogu strani nanazad velese deka kapilari necinat trebalo so eev da se ,pa se prasuvam cinat ili ne so kapilara ili pak e prastara zaliha od cn. A vo odnos na energetskava neznam bas da ja citam ova 2.7kw nee 3.5kw taka nekoj velese ovde na forumov ili se lazam.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Site modeli do 30'000 se so kapilara, kaj site proizvoditeli, ne ocekuvaj deka se so EEV.
Duri nekoi proizvoditeli, specijalno japanki, se so kapilara i cinat preku 40'000.
Kako da si otkril marsovec... hahahaha.
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Muabetot mi e deka ovde se tvrdese deka kapilara necini i e zaostanato i op sega bas zaostana roba za nova ,nikoj ne se sekavam deka koga ubeduval za eev spomnal pari ,inaku mojata vivax 10godisna inverter 5.5kw e kapilara i si funkcionira odlicno i gree i ladi kako prviot den ,taka da ne smetam deka ured so kapilara e los ured .
Kolku sto se sekavam dokolku nekoj pisese model sto mu fatil oko so kapilara odma se iznesuvase nemoj toj kupi si gree so eev mnogu podobro e ,nema sporedba.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom