Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Daj mi link

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
eve jas e kupiv od Gevgelija a inaku sum od Stip


ova ti e grckata strana na Inventor Nemesis

 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.214
Поени од реакции
3.598
eve jas e kupiv od Gevgelija a inaku sum od Stip


ova ti e grckata strana na Inventor Nemesis

Ne sum siguren ama mislam deka povejke Gree ne gi pravi Inventor tuku Midea,i mislam deka poradi toa se poevtini*
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Nemesis ima drugi zastapnici u mk?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.214
Поени од реакции
3.598
Ne sum siguren ama mislam deka povejke Gree ne gi pravi Inventor tuku Midea,i mislam deka poradi toa se poevtini*
Ovoj inventor 24ka prva brzina 750m3 protok. Tajfun kaj mene e max 800m3 na turbo mod ne se stoi do nea mislis ke poleta avion..... Ali sepak imas 80m2 mozebi so 2 klimi ke ti bide podobra komocijata....
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Ne sum siguren ama mislam deka povejke Gree ne gi pravi Inventor tuku Midea,i mislam deka poradi toa se poevtini*

inventor e firma koja ima poveke modeli na klimi a Inventor Nemesis Pro ti e Gree proizvodstvo a za drugive ne znam eve ti link pa moze da se prepoznaat tamo koj pod koja firma spaga


Автоматски споено мислење:

Ovoj inventor 24ka prva brzina 750m3 protok. Tajfun kaj mene e max 800m3 na turbo mod ne se stoi do nea mislis ke poleta avion..... Ali sepak imas 80m2 mozebi so 2 klimi ke ti bide podobra komocijata....

klimava ima 5 brzini plus Turbo i Quiet mode kaj mene e uklucena na Auto Quiet mode mozam da kazam deka nema mnogu golema bucava i nema golemo struenje na vazduhot tivko komotni si raboti non stop zimskiot period.
Автоматски споено мислење:

Nemesis ima drugi zastapnici u mk?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

linkot sto ti go prativ od gevgelija tie se uvoznicite
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Од кај се земаа поефтини Вивакси од Прилеп? Знае некој која беше продавницата?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.214
Поени од реакции
3.598
inventor e firma koja ima poveke modeli na klimi a Inventor Nemesis Pro ti e Gree proizvodstvo a za drugive ne znam eve ti link pa moze da se prepoznaat tamo koj pod koja firma spaga


Автоматски споено мислење:




klimava ima 5 brzini plus Turbo i Quiet mode kaj mene e uklucena na Auto Quiet mode mozam da kazam deka nema mnogu golema bucava i nema golemo struenje na vazduhot tivko komotni si raboti non stop zimskiot period.
Автоматски споено мислење:




linkot sto ti go prativ od gevgelija tie se uvoznicite
Nemesi pro najniska brzina odnosno quiet e 750m3 izduv..ako e komplet ista kako Gree ke ima 7 brzini na vnatresen fan.
Автоматски споено мислење:

Од кај се земаа поефтини Вивакси од Прилеп? Знае некој која беше продавницата?
Kaj capkun ili kaj vlado kompani za vivax
 

Attachments

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Од кај се земаа поефтини Вивакси од Прилеп? Знае некој која беше продавницата?
Сега сегде се ефтини ... појди во Tehno Maxs одма до Фортуна 24k беше АЕРИ 3.5 ако си за тои модел заетересиран за другите незнам :(
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
дали се субвенционираат конзолните - парапетни клими?
или само високомонтажните?
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
@ts01 @Pew Pew фала ви, не сум од Прилеп, за пријател е, знам дека тука се пишуваше дека во Прилеп има најубави цени. Иначе 5.5ка бара.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Zalosno brat. Realno mnogu zalosno. I krivo mi e mnogu. Jas treba na edna od moite klimi da menuvam turbina, napraviv jas sam belja koga nesakajki termometarot mi vleze povnatre megju perkite i isto neshto pukna i se skrshija tri mali plastichni "perca" od turbinata i sega ima mala vibracija na vnatreshnata edinica bidejki nema balans turbinata i ponekogash se slusha zvuk, ne mnogu glasen onaka "tsk-tsk-tsk" koga vrti na malku poniski obrtai klimata. 4 brzinj ima klimata, na 4ta nemozam da ja stavam deka togash epten tresi vnatreshnata i moze da se napravi nekoja belja sigurno. Na drugite 3 brzini e ok, ama bi sakal shto poskoro da go resham problemot ama od pusti strav deka ke dojdi majstor kako tvojov i ke mi ja poseri klimata nepopravlivo, ne prevzemam nishto. Strashno.
zemi od brzite lepaci i zalepi gi ostatocite od skrsenite perki na turbinata.
prethodno turbinata treba da ja izvadis od levata strana na vnatresnata edinica
ne e komplicirano za vadenje
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Nemesi pro najniska brzina odnosno quiet e 750m3 izduv..ako e komplet ista kako Gree ke ima 7 brzini na vnatresen fan.
Автоматски споено мислење:


Kaj capkun ili kaj vlado kompani za vivax

kako sto gledam sum pisal deka ima 5 brzini Inventor Nemesis plus Turbo i plus quiet znaci ispaga 7 brzini, ajde ti pokazi mi tvojata Amber 12 ka kolku brzini ima koga dalecinskite se isti wi fi programot e ist znaci i tvojata e so 5 brzini plus Turbo i plus Quiet i ispaga 7 brzini.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.214
Поени од реакции
3.598
kako sto gledam sum pisal deka ima 5 brzini Inventor Nemesis plus Turbo i plus quiet znaci ispaga 7 brzini, ajde ti pokazi mi tvojata Amber 12 ka kolku brzini ima koga dalecinskite se isti wi fi programot e ist znaci i tvojata e so 5 brzini plus Turbo i plus Quiet i ispaga 7 brzini.
Druze ti taka samo kolku da se konfrontiras..?ili ? Znaci na stranata pisuva 4 izduvi pocnuva 750/900/1000 i max 1200 na Amberot si gi pisuva site 7 kolku se..od kolku pocnuva i so kolku koja zavrsuva
Znaci pocnuva so 430 zavrsuva so 800.so ne tie jasno....
Автоматски споено мислење:

Gree se sprema od septemvri da ispolaze narod.
Da be zaev e ova ....abe nema sto da pravite pa daj da skrtame.tuka kako prvacina,*
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom