Најекономично греење (затоплување)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Дај кажете ми поевтина а добра 7ца, за греење повеќе ми е!
Значи, да грее саглам

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Дај кажете ми поевтина а добра 7ца, за греење повеќе ми е!
Значи, да грее саглам

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Edno drugarce za stanot poraca hisens 7ka 45ili 46k. Zasega nikoj nema.ovde.na forumov hisens ,pa ne veruvam deka nekoj za ovaa ke spodeli no cenata i e navistina niska... e kako ke se pokaze tmozam na ladejne da ti spodelam spodelam za greejne noemvri*
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Edno drugarce za stanot poraca hisens 7ka 45ili 46k. Zasega nikoj nema.ovde.na forumov hisens ,pa ne veruvam deka nekoj za ovaa ke spodeli no cenata i e navistina niska... e kako ke se pokaze tmozam na ladejne da ti spodelam spodelam za greejne noemvri*
Kaj moze da se vidi, link nekoj?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Gree Hansol 24K 61'990, Gree Viola 24K 51'990.
Imaat uste nekoja kolicina kako sto znam.
Eve ti dobri jaki klimi na greejne.....
Автоматски споено мислење:

Kaj moze da se vidi, link nekoj?
Toj ja poraca od local prodavnica ama,mu napomnale deka od klimi.mk e

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Aha, ovaa e evtina hisense. Samo dali brka rabota. Pod evtino mislam do 55.000 denari - povece ne bi dal.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Epa taka pisi...bar suma ali toa taka spored cena ne odi toplejneto...treba xx raboti da ispolnis ali kako ke mu dojdi toa evtino da topli i ubavo ....kako da ne mi se sofpajga bas ...
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Epa taka pisi...bar suma ali toa taka spored cena ne odi toplejneto...treba xx raboti da ispolnis ali kako ke mu dojdi toa evtino da topli i ubavo ....kako da ne mi se sofpajga bas ...
Ne znam brat, zatoa prasuvam. Cenata ne znaci deka e nesto podobro. Sakam nekoj so iskustva da me posovetuva. Iskreno prvo sakam 70000 den da frlam, ama ludgje mi vikaat se e isto. Zatoa prasuvam

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.598
Ne znam brat, zatoa prasuvam. Cenata ne znaci deka e nesto podobro. Sakam nekoj so iskustva da me posovetuva. Iskreno prvo sakam 70000 den da frlam, ama ludgje mi vikaat se e isto. Zatoa prasuvam

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Druze i dacia sandero e 7000€ i nekoe bmw e 27000€ i toa e kola i drugoto e ali sto,znam dali e isto- isto*?
Isto i so klimite ,pojasni za sto ti treba 7ka stan/kujka kvadrati/izolacija itn...
Автоматски споено мислење:

Cena....?
 
Член од
16 април 2019
Мислења
373
Поени од реакции
523
Ne znam brat, zatoa prasuvam. Cenata ne znaci deka e nesto podobro. Sakam nekoj so iskustva da me posovetuva. Iskreno prvo sakam 70000 den da frlam, ama ludgje mi vikaat se e isto. Zatoa prasuvam

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

jas imam Inventor Nemesis 7 kw prezadovolen sum sega gledam cenava e 56,000 denari toa ti e Gree proizvodstvo ovde vikaat deka e Amber klasik a po specifikacii sto gi simanv od net se e isto i na dvete klimi, samo za grcki pazar se praveni i zatoa se Inventor Nemesis i zatoa e pod toa ime, ke procitas vo moite postove za klimata , jas sum prezadovolen od nea gree mnogu dobro a i dosta ekonomicna e , gream 80 kvadrata so potrosuvacka od okolu 1100w.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Druze i dacia sandero e 7000€ i nekoe bmw e 27000€ i toa e kola i drugoto e ali sto,znam dali e isto- isto*?
Isto i so klimite ,pojasni za sto ti treba 7ka stan/kujka kvadrati/izolacija itn...
Автоматски споено мислење:


Cena....?
Do 80m2 stan so izolacija, dobri prozori

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
jas imam Inventor Nemesis 7 kw prezadovolen sum sega gledam cenava e 56,000 denari toa ti e Gree proizvodstvo ovde vikaat deka e Amber klasik a po specifikacii sto gi simanv od net se e isto i na dvete klimi, samo za grcki pazar se praveni i zatoa se Inventor Nemesis i zatoa e pod toa ime, ke procitas vo moite postove za klimata , jas sum prezadovolen od nea gree mnogu dobro a i dosta ekonomicna e , gream 80 kvadrata so potrosuvacka od okolu 1100w.
Daj mi link

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom