Најекономично греење (затоплување)

Член од
22 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
22
Дали има некој искуство со кулеров од Сетек да сподели искуство. Ќе ми треба за во мала канцеларија 9 м2 за на биро.

ST Air Cooler AC001A
Не знам за оваа од Сетек ,јас бев во топ шоп да ги видам минатата недела беа на попуст 1700 ден ,се става лед или ладна вода во канистарот кој собира 150 гр вода ,мое мислење е не ,ми личат на играчки за деца,смешка, не големо НЕ
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
За НЕОто што е 18500 викам е жално ако ставиле вифи, наместо да е 17500. И сега е фантастична понуда, а тек тогаш би била идеална.
Ima vgraden wi-fi cenata e odlicna,e sega ete ima model 500den.poeftina nema.wi-fi taa pure sto e koj panel.go ima od gree ne znam....
 
Член од
8 мај 2020
Мислења
77
Поени од реакции
147
До сите оние, а верувам дека се многу кои што ќе побрзаат за субвенциите од Град Скопје бидете претпазливи со уредите за кои што аплицирате. Во принцип COP од 3,5 и повеќе имаат Јапонските уреди за кои што и самиот увозник може да ви даде потврда која што би била реална и со веродостојни податоци.
Конкретно кај Тошиба моделите не би требало да имате проблеми со реалниот COP.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Abe garantiram deka strelco vrie i im odi na botovive negovi i im pisuva na kompjuter, pisi ova za galickite, top e ova, zemi dodeka ima, nikogas povtorno ke nema vakvo nesto itn itn........... smeski se....... no name brend odnosno oem klimi se macka vo vreka, nikogas ne znaes sto e.
Sto se zamarate so Strelec ne mi e jasno.
Odnosno NEO budete sigurno deka se Gree modeli, kako sto treba.
Автоматски споено мислење:

До сите оние, а верувам дека се многу кои што ќе побрзаат за субвенциите од Град Скопје бидете претпазливи со уредите за кои што аплицирате. Во принцип COP од 3,5 и повеќе имаат Јапонските уреди за кои што и самиот увозник може да ви даде потврда која што би била реална и со веродостојни податоци.
Конкретно кај Тошиба моделите не би требало да имате проблеми со реалниот COP.
Hahahha, kakva glupost.
Site modeli na klimi imaat veke COP nad 3.5..toa ne e nekakva cifra. Najobicen Inverter e A+
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Сега бев во техномаркте
Неоото на око е 2.5кв
Бидејќи во споредба со другите 3.5кв внатрешната е помала,ептен се приметува.
Исто нео 3.5 кв поголема внатрешната,и внатрешната на една израелска фирма Тадариан е поголема.

Ајде сега извадете PDesing за климава Нео-Гри.
Ладење може да е 3.5 ама греење не би рекол да е 3.2кв

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
А и цената е за 2.5 кв

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Сега бев во техномаркте
Неоото на око е 2.5кв
Бидејќи во споредба со другите 3.5кв внатрешната е помала,ептен се приметува.
Исто нео 3.5 кв поголема внатрешната,и внатрешната на една израелска фирма Тадариан е поголема.

Ајде сега извадете PDesing за климава Нео-Гри.
Ладење може да е 3.5 ама греење не би рекол да е 3.2кв
Eve energetska i product fiche
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Attachments

Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Сега бев во техномаркте
Неоото на око е 2.5кв
Бидејќи во споредба со другите 3.5кв внатрешната е помала,ептен се приметува.
Исто нео 3.5 кв поголема внатрешната,и внатрешната на една израелска фирма Тадариан е поголема.

Ајде сега извадете PDesing за климава Нео-Гри.
Ладење може да е 3.5 ама греење не би рекол да е 3.2кв

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Eve ti Eurovent za Bora https://www.eurovent-certification.com/en/search-engine#/details/5216887/3?results=331&tradename=12382354&product_type=48576&participant=12341083 (tretata strana) ... 17-18k Denari da receme realna cena! Malku poskap od Fairy 3.5kW OnOf (17K Den) da receme "kolku pari - tolku muzika" ....No nikako ne e realna cena 24.000!!!
I ne te razbiram IC koga velis pomala dimenzija... kako pomala koga nadvoresnata vo milimetar e so Lomo Eco so Bora (pogledni na stranskite sajtovi za Bora ovde ja nema).... vo tezinata isto, ma da Tehnomarket objavile bruto tez (34kgr)... site klimi (NEO Lomo Bora, Tosot Toyotomi (japonski brend se nudi vo Grcija) site 31kg!? Tadiran tocno taka toa e izraelski brend koj go nudi Tehnomarket, ama bas pod toa ime a ne pod NEO (barem do skoro)... ili nesto se izmenija rabotive!?
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Klimata e top, ostavi gi plackovci e.
Imaat decava problem, ne vrvi prodazbata.
Vo Tehnomarket redici.... Koj poprv da kupi
Автоматски споено мислење:

A Tadiran e super brend, nema muabet.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Сите скопјани кои купивте инвертер во 2020 година, поднесувајте документи за субвенции.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Mislam deka subvenciite ke se potrosat brzo.
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Еве гледај во Техномаркет до Нептун дури има гужва ;) :). Абе бот сите знаеме и зошто е тадиран донесен и знаеме што фори се тоа. OEM за мене е мачка во вреќа. Тоа го правеше Фонко пред 30 години кога пола форум не бил роден и милион проблеми со сервиси и делови која од каде што како, која серија била. Не проаѓа тој бизнис модел, освен кај Вивакс ама не се знае до кога.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Еве гледај во Техномаркет до Нептун дури има гужва ;) :). Абе бот сите знаеме и зошто е тадиран донесен и знаеме што фори се тоа. OEM за мене е мачка во вреќа. Тоа го правеше Фонко пред 30 години кога пола форум не бил роден и милион проблеми со сервиси и делови која од каде што како, која серија била. Не проаѓа тој бизнис модел, освен кај Вивакс ама не се знае до кога.
Ne ti drzi muabetov zatoa sto poveke od pola marki/brendovi se OEM odnosno ne proizveduvaat tuku se Rebrendirani
Se znae koj se fabriki za klima uredi
GREE,MIDEA,CHIGO,AUX,TCL, PANASONIC, TOSHIBA, MITSUBISHI, FUJITSU,LG, DAIKIN,HAIER OVIE SE FABRIKI ZA KLIMA UREDI DRUGO SE E OEM ODBOSNO REBRENDIRANO ! ! !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom