Најекономично греење (затоплување)

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.655
Не ви станува монотоно само за Gree да се зборува ?
Брат, нели Гледаш дека ова се луѓе кои од летото 2017 пишуваат дека фирмата ќе носи новини, еве 2020 никако новините да стасаат.

Башка спамери, целта е да се билдаат постови за што е можно повеќе пати да се појавува на Гугл, го користат форумот кој има доста голема популарност.

Па нели гледаш дека другите фирми ги спомнуваат како тешиба, митебуши и слично. Ај ќе речеш стрелчо има чар од ова, ќе се пофали пред шефот, ама другиве не можам да ги разберам кои ги играат неговиве игри. Уствари можеби и ќе добијат 20% попуст, ама години да изигруваш спамер за 20 или 30 посто, не се исплаќа.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Gree koga donese modeli na R32, drugite prasuvaa sto e toa.
Gree koga otvori salon za klimatizacija, drugite se cudea i do den denes nemaat takvo nesto napraveno, a se dolgi godini na nasiov pazar. Idi vidi pred da iskomentiras nesto.
Kratko, Gree se dokaza na nasiot pazar, so cena/kvalitet i bidi siguren deka nema koj da mu se sprotistavi kaj nas.
Taa sostojba e sekade, ne samo vo MK, rasprasaj se dobro pred da izbrzas so komentar.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Druze aj jas tebe da te prasam dali za 2020 godina e predvideno Gree da ima inverter klima 3.5 kw model so 2 stage compressor no bez greaci !!!
I koga se ocekuva prezentacija na novite Gree modeli za 2020 godina.
Kako sto znam, mislam deka ke imas opcija da go vklucis ili isklucis, po treba, od daleinskoto.
Pa sam da si resis, sakas greac ili ne.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Mitsubishi, Mitsubishi, Мицубиши, Тошиба, Toshiba, toshiba, Daikin, daikin, Даикин, Дајкин.

Maj mesec, ushte se grejme. Nekoj ko ke rechit deka 6 meseci e grejna sezona.
 
Член од
7 јануари 2019
Мислења
33
Поени од реакции
6
Zdravo
Utrovo ja pustiv klimata na 25stepeni na kkimata pokazuvase momentalna 24 stepeni
Klimata se otvori no ne startuvase
Ja podesiv na 30 stepeni i pak istoto samo davase zvuk tik tak kako da probuva da startuva
Ja iskluciv od struja i pak istiot zvuk
Pak ja iskluciv od struja i ja probav na ventilacija Pocna da raboti potoa ja vrativ na greene na 30 stepeni i po nekoi 5 min pocna da raboti
Ako znae nekoj dali da baram servis so vreme ili ne e alarmantno
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.128
Поени од реакции
4.943
Kako sto znam, mislam deka ke imas opcija da go vklucis ili isklucis, po treba, od daleinskoto.
Pa sam da si resis, sakas greac ili ne.
Toa e odlicna opcija no pokraj taa opcija na dalecinskoto odlicno bi bilo i koga bi imalo dugme na dalecinskoto za pokazuvanje na potrosuvacka na elektricna energija


So samoto pritiskanje na dugmeto ja pokazuva potrosuvacka na elektricna energija na display-ot na vnatresnata edinica mnogu dobra opcija bi bilo ova koga bi go imale Gree inverter klimite.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Toa e odlicna opcija no pokraj taa opcija na dalecinskoto odlicno bi bilo i koga bi imalo dugme na dalecinskoto za pokazuvanje na potrosuvacka na elektricna energija


So samoto pritiskanje na dugmeto ja pokazuva potrosuvacka na elektricna energija na display-ot na vnatresnata edinica mnogu dobra opcija bi bilo ova koga bi go imale Gree inverter klimite.
Климе слободно можеш да им пратиш меил на Кинезите.Миљарда и пол народ,сигурно им фалат идеи.
И дајте олабавете,40 страни уназад е спам темава.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.128
Поени од реакции
4.943
Климе слободно можеш да им пратиш меил на Кинезите.Миљарда и пол народ,сигурно им фалат идеи.
И дајте олабавете,40 страни уназад е спам темава.
Jas ne sum vraboten vo nitu edna firma za klimatizacija koj moze toj neka praka mejlovi mojot predlog e za site marki i za Midea i za Gree i za TCL i za Chigo i za AUX site tie firmi dobro e i bi trebalo da ja imaat taa funkcija ENERGY i so pritiskanje na dalecinskoto da se pokazuva na display-ot na vnatresnata edinica potrosuvackata na elektricna energija.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
IFDesign.jpg
Visoka Tehnologija Dizajn i Noviteti od GREE na sledniov link.
1.jpg
Voda za Besplatno
Clipboard01.jpg

Prozorska klima so Display i Procistuvac.
229745_02_2.jpg
229745_01_1.jpg
Fen
fen.jpg
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2019
Мислења
380
Поени од реакции
492
posto neli Ucrown nemal tajmer sto se mesti za sekoj den mojava po greska ima za sekoj den odelno i poveke pati vo eden den koga da pali koga da gasi......dobra rabota na koj mu treba jas znam nikogas nema da go koristam bitno go ima ako nekogas zatreba...
 

Attachments

D

Deleted member 95595

Гостин
posto neli Ucrown nemal tajmer sto se mesti za sekoj den mojava po greska ima za sekoj den odelno i poveke pati vo eden den koga da pali koga da gasi......dobra rabota na koj mu treba jas znam nikogas nema da go koristam bitno go ima ako nekogas zatreba...
Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Мицубиши, Тошиба, Даикин, mitsubishi, toshiba, daikin.

Jas iskreno ne go koristam nedelniot/dnevniot tajmer na mojata Mirsubishi FH35. Go koristev na pochetok, ama vidov deka nekako ne mi e praktichno i ne mi komplementirat na mojot nachin na rabotenje na klimata. Jas ke ja namestev na eden nachin da raboti, a od druga strana vo tekot na denot/nedelata kemav potreba da ja menuvam temperaturata i mi beshe nekako glupo. Primer Ponedelnik i Vtornik ke mi beshe namestena na edno, a Sreda i Cetvrtok primer ke sakav poladno, potoplo. Pa ke ja namestev primer vo 17:00 na 24 stepeni, a na tajmer ke mi bilo namestena co 22:00 da se namali na 21,a jas ke sum se zadrzel taa vecher i ke sum zaborael deka na 21 sum ja namestil da pagja vo 22:00 i naednash ke mi dojdelo ladno i ke mi tekneshe deka e tajmerot i ke pojachuvav i slichno i pochnav da se nerviram.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Мицубиши, Тошиба, Даикин, mitsubishi, toshiba, daikin.

Jas iskreno ne go koristam nedelniot/dnevniot tajmer na mojata Mirsubishi FH35. Go koristev na pochetok, ama vidov deka nekako ne mi e praktichno i ne mi komplementirat na mojot nachin na rabotenje na klimata. Jas ke ja namestev na eden nachin da raboti, a od druga strana vo tekot na denot/nedelata kemav potreba da ja menuvam temperaturata i mi beshe nekako glupo. Primer Ponedelnik i Vtornik ke mi beshe namestena na edno, a Sreda i Cetvrtok primer ke sakav poladno, potoplo. Pa ke ja namestev primer vo 17:00 na 24 stepeni, a na tajmer ke mi bilo namestena co 22:00 da se namali na 21,a jas ke sum se zadrzel taa vecher i ke sum zaborael deka na 21 sum ja namestil da pagja vo 22:00 i naednash ke mi dojdelo ladno i ke mi tekneshe deka e tajmerot i ke pojachuvav i slichno i pochnav da se nerviram.
Ти обратно си ја користел затоа. Наместо да зголеми во 22часот, ти си ја ставал да намали. Ем ефтина струја, ем поладно надвор.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Ти обратно си ја користел затоа. Наместо да зголеми во 22часот, ти си ја ставал да намали. Ем ефтина струја, ем поладно надвор.
Abe znajs kako, iskreno mi nemashe logika da trosham struja navecher. Znam deka e evtina struja i slichno, ama si vikav zasho da ja pojacham navecher i da gi potrosham tie 3,4,5, 6 kilovati, pa makar i na evtina struja, koga mozam da namalam i da potrosham 2kw cela vecher, a sepak nema da ja ladam sobata pa sabajle na skapa struja da mi lapa povekje klimata za da nadoknaduva za izladenoto.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Стрелчо си ја згрешил темава! Ова е за во женски домаќински муабети.
П.С. и затоа не се остава жена да "бендисува" електрични апарати ;)
Не сум шовинист да не бидам погрешно разбран! Ако и рикне фигарото,ќе си купи ново.Ама ако рикне машината за перење Самсунг(што многу ја бендисувала и многу опции имала) ти ќе си ја чукаш главата по мајстори не госпожата...
Така да иФ дизајн....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom