Најекономично греење (затоплување)

Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
@FlegmaFX ocekuvano bese da se pojavis....mnogu verovatno da e i poracano od tebe da nekoj se zali....i mnogui me zanima dali vo Prilep e ova
ama za volja na vistinata Anka ne prijavuva problem za servis, znaci go nema problemot.
Kluc
@FlegmaFX ocekuvano bese da se pojavis....mnogu verovatno da e i poracano od tebe da nekoj se zali....i mnogui me zanima dali vo Prilep e ova
ama za volja na vistinata Anka ne prijavuva problem za servis, znaci go nema problemot.
Kluc
Strelec da bev ja tolku anti-gree nema she da imam 2 gree klimi.
Koristam huawei telefon 4 God bez maana se.
Nikoj ne poracal nishto.
Ednostavno neshto shkripi.
Ima logika so zaboraen stiropor vnatre u vnatreshnata poshto istoto mi se desi so mashina za perenje.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
937
Хансол.
Зададена 25..одржува 24 степени на 3 метра од него и 50см висина.

Знае да повлече Хансолот и 2 кв коа му треба, ама често знае да си преди на 200..300 вати. Знае и на 100че да се спушти, ама тоа не е некој топол воздух...барем за мене.

За Ноември мерачот кажа 800ден, ама тоа само на скапа мери...така да..бадијала е греењето за цел месец, една кафана повеќе ме фаќа коа излеземе.
Пошо јас сум баш зиморлив тип, имам ориметено дека буквално најтопло е кај мене дома, а имам другари што се греат на дрва.
Не дека не можат да кренат повеќе температура со дрвата тие, можат ама не се замрзнати џоа мене нон стоп.
Така да..и за тип ко мене шо мрази ладно, климава излезе топ за греење.

Тоа со зуењето, искрено го имам слушнато и кај мене минатата грејна сезона..во неколку наврати, и тоа само коа запне добро Хансолот. Сметав дека е од буфери муфери неши..штрафови тресе..и реков јбг. Ама да беше често, ќе барав сервис.

Патем собата ми е 20кв...со влезната врата на база на промаја под неА..и директно во правец со надворешната која е бетар...дувка...ама јбг кешот вика замена наредна сезона.

Позз дечки
 

Attachments

Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Хансол.
Зададена 25..одржува 24 степени на 3 метра од него и 50см висина.

Знае да повлече Хансолот и 2 кв коа му треба, ама често знае да си преди на 200..300 вати. Знае и на 100че да се спушти, ама тоа не е некој топол воздух...барем за мене.

За Ноември мерачот кажа 800ден, ама тоа само на скапа мери...така да..бадијала е греењето за цел месец, една кафана повеќе ме фаќа коа излеземе.
Пошо јас сум баш зиморлив тип, имам ориметено дека буквално најтопло е кај мене дома, а имам другари што се греат на дрва.
Не дека не можат да кренат повеќе температура со дрвата тие, можат ама не се замрзнати џоа мене нон стоп.
Така да..и за тип ко мене шо мрази ладно, климава излезе топ за греење.

Тоа со зуењето, искрено го имам слушнато и кај мене минатата грејна сезона..во неколку наврати, и тоа само коа запне добро Хансолот. Сметав дека е од буфери муфери неши..штрафови тресе..и реков јбг. Ама да беше често, ќе барав сервис.

Патем собата ми е 20кв...со влезната врата на база на промаја под неА..и директно во правец со надворешната која е бетар...дувка...ама јбг кешот вика замена наредна сезона.

Позз дечки
Koja mark a ti e brusalicata u pozadi a haha
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
@An. ka konecno ostavi kontakt. Ke go kontaktirame i ke se proveri.
Drugpat koj ima problem neka go prijavi prvo kaj monterot pa vo servis....ovde nema da servisirame klimi
Kluc
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.661
@An. ka konecno ostavi kontakt. Ke go kontaktirame i ke se proveri.
Drugpat koj ima problem neka go prijavi prvo kaj monterot pa vo servis....ovde nema da servisirame klimi
Kluc
Зошто да не бараат помош на форум? За да не се дознаваат проблемите на неГрее?
И како може со таков заплашувачки тон да се обраќаш на клиенти, секоја му чест на тој што ти дал таква позиција.
А можеби и не знае какви глупости правиш тука.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Зошто да не бараат помош на форум? За да не се дознаваат проблемите на неГрее?
И како може со таков заплашувачки тон да се обраќаш на клиенти, секоја му чест на тој што ти дал таква позиција.
А можеби и не знае какви глупости правиш тука.
A kade ovde e podrskata za Haier, Vivax i red drugi agitanti tuka sto ve ima, za Mitsu i Daikin koj e ?
Da te baraat tebe ako imaat problem so Haier moze li ?
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
Зошто да не бараат помош на форум? За да не се дознаваат проблемите на неГрее?
И како може со таков заплашувачки тон да се обраќаш на клиенти, секоја му чест на тој што ти дал таква позиција.
А можеби и не знае какви глупости правиш тука.
Baram pomosh na Forum za ako e nekoj pocest problem polesno I od 1va da se sredi.
Ona dojde majstor zamacka oci e poznata situacija.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
@An. ka konecno ostavi kontakt. Ke go kontaktirame i ke se proveri.
Drugpat koj ima problem neka go prijavi prvo kaj monterot pa vo servis....ovde nema da servisirame klimi
Kluc
И сега господине психо, од Прилеп ли е?
Нарачано ли е? Завера ли е?


Пошто се напрегаш што сум ќе ти откријам:
Или сум монтер, или сум инженер или цариник во Скопје.
Што ти одговара повеќе?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
230
Поени од реакции
186
Дечки едно прашање, дали има врска со дифростот ако климата е наместена на 25 или на 30 степена?
 
Член од
17 март 2017
Мислења
93
Поени од реакции
176
Дечки едно прашање, дали има врска со дифростот ако климата е наместена на 25 или на 30 степена?
Ako je namestiš na 30C brže će da se skuplja led na spoljašnjoj i češće će morati da ide u defrost

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Zdravo decki.
Kaj da uploadiram video so zvuk na lomo mirror 11 meseci staro pocna perkata da brci ko penta. :)
@FlegmaFX nema mnogu postovi @An. ka baska go proverivme
Ovaa klima sto isto na nego mu e problem zavrsi montirana vo Grcija kade tipot izdava sobi, i Momakot sam si ja montirase i za toa nie garancii ne davame, Sea u Grcka neka si bara servis.
Vtorava e montirana vo MK...ama gledam deka nakrajot ke bara do grcka da ide nekoj da mu ja servisira Mirrorot za bez pari zasto ovaa vo MK bucela.
Hansolot go kupil od klimite.mk....na IT na Shumi nek mu pise
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2019
Мислења
258
Поени од реакции
465
@FlegmaFX nema mnogu postovi @An. ka baska go proverivme
Ovaa klima sto isto na nego nego mu e problem zavrsi montirana vo Grcija kade tipot izdava sobi, i Momakot sam si ja montirase i za toa nie garancii ne davame, Sea u Grcka neka si bara servis.
Vtorava e montirana e vo MK...ama gledam deka nakrajot ke bara do grcka dda ide nekoj da mu ja servisira za bez pari zasto ovaa vo MK bucela
Strelco ne meshaj babi I zabi izdaval ne izdaval 37+25 iljadi imam ostaeno kaj vas u firma.
Od poshtovanje prema parite treba da izlezes u susret.
Lomoto ko sho rekov e sranje u boja.
Za hansolov imav dobro mislenje neka ostane taka.
A ako pushtam sliki od 2te montazi (mojata I vashata) ke izleze deka treba da me vrabotite kaj vas u firma ko sovetnik.
Pozdrav I ubava vecer
 

Kajgana Shop

На врв Bottom