Најекономично греење (затоплување)

Член од
18 август 2015
Мислења
212
Поени од реакции
417
Veruvaj, nemaat potreba od popusti davanje.
Верувам дека секогаш има потреба од тоа. Сите немаме еднаква финансиска моќ. Верувам дека има простор некои модели да се направат подостапни, ама пуста алчност и ненаситност...... да се нема усул.....
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Imam mal problem so konektiranje na klimata so wifi, ja simnav aplikacijata "Midea i NetHome Plus" za da konektiram treba da stisnam kopceto "Led/Follow Me" 7 pati i se pojave na displejot na klimata "AP" potoa treba na telefonot da skeniram nekoj kod QR kojsto nemozam da go najdam kade e, mislam deka treba da e na klimata na displejot ili neznam, samo mi pokaze "P7" i tolku, se raboti za ovoj model
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Imam mal problem so konektiranje na klimata so wifi, ja simnav aplikacijata "Midea i NetHome Plus" za da konektiram treba da stisnam kopceto "Led/Follow Me" 7 pati i se pojave na displejot na klimata "AP" potoa treba na telefonot da skeniram nekoj kod QR kojsto nemozam da go najdam kade e, mislam deka treba da e na klimata na displejot ili neznam, samo mi pokaze "P7" i tolku, se raboti za ovoj model
QB кодот е во кутијата од USB стикчето како налепница е.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Верувам дека секогаш има потреба од тоа. Сите немаме еднаква финансиска моќ. Верувам дека има простор некои модели да се направат подостапни, ама пуста алчност и ненаситност...... да се нема усул.....
Цените на Mitsubishi се диктирани од централата во Италија (за овој регион е Италија) и можеби блесаво звучи но цените за Македонија се далеку пониски од цените во Западна Европа.
Згора на се јапонските клими се од старт оптеретени со поголема царина (исто како и автомобилите)

И не, нема да видите намалување на јапонска клима од 40% никогаш. Порадо ќе сменат модел отколку да намалат цена.
Приметете дека исто се случува и со мобилни и со останата електроника за широка потрошувачка.

Се лансира, по некое време се намалаува за 10% па уште еднаш 10% за Божиќ и кога се доближуваат до фамозните 30% пониска цена лансираат нов модел.

А братијава од Gree Македонија може до утре да објаснува дека намалувањето на U-Crown е диктирано од „централата“ од Кина.
Не бе братчиња. Вие сте ги набавиле којзнае колку (видете Алибаба), сте ставиле астрономска маржа и сами сте ги намалиле.

Оваа набиена цена е секаде. На пример во Бугарија се продава за 1200 ФАКИНГ евра

На Алибаба цената е 210 Долари за количина од 1000-2000 парчиња и 190 Долари за над 2000

Англија 700 и кусур фунти

Не ни ја вреѓајте интелегенцијата.
Фала ногу!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Nema kako da ti stane jasno, nitu Gree bi ti dal objasnuvanje zosto, sepak e toa del od nekoja nivna strategija.
Bitno e deka imale m..a da go napravat toa, da uspeat da ni ovozmozat da imame VRVEN model na GREE za NEVEROJATNA cena.
Zatoa treba da se iskoristi I pozdravi ovaa moznost koja ni ja davaat.
Абе веќе и свеќа у црква ќе им палам. Ваков потег не се праи ради имање муда, него поради имање потреба.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Mozes i sveka, sekoj po zelba.
Potreba nema, samo ogromni m..a.
Сте се откажале од 500% профит. Секако дека треба муда.
Сега газдата нема да има 1000 евра профит од клима туку само 100 евра.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Сте се откажале од 500% профит. Секако дека треба муда.
Сега газдата нема да има 1000 евра профит од клима туку само 100 евра.
Kakvi dusebriznici......hahahha.
Zimajte dodeka ima, posle pak 70'000.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
23 декември 2018
Мислења
99
Поени од реакции
132
Што ќе кажете за овој модел на Мидеа ULTIMATE COMFORT FullDC SMART ?
Беше 27.000 пред некое време ама ова им се изгледа нови залихи.

 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Што ќе кажете за овој модел на Мидеа ULTIMATE COMFORT FullDC SMART ?
Беше 27.000 пред некое време ама ова им се изгледа нови залихи.

Да е 27 карти арно ќе е,ама 500€ е клуб цена!
Инаку веројатно понова верзија на Mission,а мисијата во 3.5кв верзија ја фалеа србите.
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
35
Друштво купив Daikin ftxf35a.Па ќе видиме зимово дал ќе измрзнеме :).Се размислував за gree g tech mitshubishi и daikinov.Нема лош фидбек за ниеден од брендовиве на форумов па затоа ги земав нив 3 во предвид.Сакав greeto поради многуте опции што ги нуди но сепак се одлучив за daikin ради брендот.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Друштво купив Daikin ftxf35a.Па ќе видиме зимово дал ќе измрзнеме :).Се размислував за gree g tech mitshubishi и daikinov.Нема лош фидбек за ниеден од брендовиве на форумов па затоа ги земав нив 3 во предвид.Сакав greeto поради многуте опции што ги нуди но сепак се одлучив за daikin ради брендот.
Deca bevme jas i Pero, samo slushnav iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
234
Поени од реакции
281
Друштво купив Daikin ftxf35a.Па ќе видиме зимово дал ќе измрзнеме :).Се размислував за gree g tech mitshubishi и daikinov.Нема лош фидбек за ниеден од брендовиве на форумов па затоа ги земав нив 3 во предвид.Сакав greeto поради многуте опции што ги нуди но сепак се одлучив за daikin ради брендот.
kolku kv ke grees? i so sreka da si ja koristis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom