Најекономично греење (затоплување)

Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Сабале ко станав во собава 19/20 беше а надвор во Прилеп +9 истото и вчера беше топло.
@FlegmaFX Кај нас во продавнициве сее поефтино 700 ден модулот WiFi за АЕРИ/АЕВИ.. Среда ќе стасал порачав (нека се најде)
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Сабале ко станав во собава 19/20 беше а надвор во Прилеп +9 истото и вчера беше топло.
@FlegmaFX Кај нас во продавнициве сее поефтино 700 ден модулот WiFi за АЕРИ/АЕВИ.. Среда ќе стасал порачав (нека се најде)
Во секој случај добра зделка. А од која продавница го зеде и дали и климите се поевтини, оти како што гледам секаде се исти цени за Gree и Vivax.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Во секој случај добра зделка. А од која продавница го зеде и дали и климите се поевтини, оти како што гледам секаде се исти цени за Gree и Vivax.
Во Прилеп климите се поефтини за разлика од клими.мк има 3-4 продавници даваа поефтини Mitsu/Daikin/Vivax за Gree не даваат оти има овастена продавница таму треба да се ценкаш ако имаш среќа :)
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Eve WI-FI Modul za Vivax inverter klima
Немаше во Прилеп 1000 е во Технo а ваму од кај што го порачав 700 овастени за Vivax (Tehno Maxs)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Во Прилеп климите се поефтино за разлика од клими.мк има 3-4 продавници даваа поефтини Mitsu/Daikin/Vivax за Gree не даваат оти има овастена продавница таму треба да се ценкаш ако имаш среќа :)
Prilep deka se najevtini klimite a naselenieto najotepano ....zatoa vladata ne go stava vo lista za 100% subvencii....
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Тризла се спреми за сезонава :)))
Tie se sekogas spremni....
Автоматски споено мислење:

Cestoto klima dolgo da sluzi i ekonomicno da se ladis grees so klimata
Stavi sliki od montazata koga ke ti ja montiraat klimata.
Ekonomicno greeejne / ladejne uste ovaa sezona tamu do 30.06.2020 posle toa sledi sekoja godina sigurno +5 % pokacuvajne i za 2/3godini ....posle toa koga ke ja krenat cenata na strujata 20/25% sto znam.kolku ke bide ekonomicno# ako e skapa 10denari evtina 5 +ddv.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Ekonomicno greeejne / ladejne uste ovaa sezona tamu do 30.06.2020 posle toa sledi sekoja godina sigurno +5 % pokacuvajne i za 2/3godini ....posle toa koga ke ja krenat cenata na strujata 20/25% sto znam.kolku ke bide ekonomicno# ako e skapa 10denari evtina 5 +ddv.
Zosto mislis deka ke se pokaci cenata ?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Cel balkan i posiroko sekade kade domajkinstvata se na liberaliziran pazar cenata od prethodno reguliraniot pazar, se pokacile +20/30%
Kaj nas vo MK iako e liberaliziran pazarot na elektricna energija za tie korisnici sto ne izlegle na slobodniot pazar za elektricna energija ima univerzalen snabduvac a toa e EVN Home a cenata za EVN Home ja regulira regulatorna komisija za energetika na MK.
Ne veruvam deka ke ima golemi pokacuvanja na elektricna energija kaj korisnicite na EVN Home.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Kaj nas vo MK iako e liberaliziran pazarot na elektricna energija za tie korisnici sto ne izlegle na slobodniot pazar za elektricna energija ima univerzalen snabduvac a toa e EVN Home a cenata za EVN Home ja regulira regulatorna komisija za energetika na MK.
Ne veruvam deka ke ima golemi pokacuvanja na elektricna energija kaj korisnicite na EVN Home.
Batica ja znam.situacijata so regulatorna i po novo EvnHome.(evn home sekoja god.ke bara pokacuvajne poradi xxx pricini)ama vidi vo Bg,sto im napravi taa liberalizacija ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom