Најекономично греење (затоплување)

Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Здраво дечки ја земав оваа клима haier 18 па да ми каже некој дали е haier Tundra 2018 оти кај мене пишува 2017 и не се поклопува пишаното за kg кај мене е надворешна единица 33,5 kg А внатрешна единица 12kg додека на klimi.mk внатрешната е 15 kg a надворешната 37 kg
 

Attachments

Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.937
Здраво дечки ја земав оваа клима haier 18 па да ми каже некој дали е haier Tundra 2018 оти кај мене пишува 2017 и не се поклопува пишаното за kg кај мене е надворешна единица 33,5 kg А внатрешна единица 12kg додека на klimi.mk внатрешната е 15 kg a надворешната 37 kg
Od kade ja kupi
Na ovoj WEBSITE gi pisuva dimenziire kako ti sto kazuvas kako sto e kaj tebe na klimata.
LINK
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.641
Здраво дечки ја земав оваа клима haier 18 па да ми каже некој дали е haier Tundra 2018 оти кај мене пишува 2017 и не се поклопува пишаното за kg кај мене е надворешна единица 33,5 kg А внатрешна единица 12kg додека на klimi.mk внатрешната е 15 kg a надворешната 37 kg

се си е во ред пријателе

1565901346528.png


А Робин Худ кој зема од богатите (Кина) дава на сиромашните (МКД) галички клими, може само да сонува за вака моќна клима за евтини пари.
Тоа што кај нас човек со клешта и штрафцигер станува монтер и монтира погрешно не е проблем на климата туку на луѓето.

БТВ еднаш порано постирав слика каде во истава група постираа кои клими се најдобри, неГрее ги имаше со борина да ги бараш, ама тогаш групата не ви чинеше... Каде со двојни стандарди
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Od kade ja kupi
Na ovoj WEBSITE gi pisuva dimenziire kako ti sto kazuvas kako sto e kaj tebe na klimata.
LINK
Da ama kaj nego pisuva R410 a od tim,mk pisuva deka e r32
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки ја земав оваа клима haier 18 па да ми каже некој дали е haier Tundra 2018 оти кај мене пишува 2017 и не се поклопува пишаното за kg кај мене е надворешна единица 33,5 kg А внатрешна единица 12kg додека на klimi.mk внатрешната е 15 kg a надворешната 37 kg
nova klima zema +2god, stara ..??? cudno ....
Автоматски споено мислење:

За Baterijata-Плачкото и "Nikoj"....a бе глејте вие набавете си Легенчиња оти ви капат климиве ко решето :)
Кај не им постигнува да ги олади на цел ден работење, уште и да им тече внатре Хаиер :facepalm:
ако не реагирате со легенчиња и паркети ке менувате како тргнала работава, Масовно на сите им тече вода внатре од Хаиер :tapp:
Прегледај го приврзокот 215166

Прегледај го приврзокот 215168

Прегледај го приврзокот 215167
nemoj taka ke te sudat odma (japonski kompresor)...... ama izgleda posto nema display, pa ne ni znaat na koja temperatura ja mestat klimata .....a za monterite od setec haier/midea,.. majstorcinata muse ekstra osvem francuski kluc dr, nisto nemaat !
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Proizvedena April 2017 znaci deka e 2,5god sedena u nekoi magacin i nakraj zavrsi kaj nas kako vrna tehnologija :tapp:
A za Sifrite koja bila ista so Euruvent koja nebila imalo razlika u bukva....kako ke naraca naracatelot ke mu napisat sifri u fabrika za da bide ista so taa od Eurovent ;)
So 33,5kg nadvoresna i pola izmenuvac imitacija na ova dva kompresora i trebaat za da bide ista so onaa na Eurovent :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
Od kade ja kupi
Na ovoj WEBSITE gi pisuva dimenziire kako ti sto kazuvas kako sto e kaj tebe na klimata.
LINK
Од енергија ја купив мој роднина ја има па ми го препорача токму овој модел а поновиот модел не го земаф оти не сакам wifi фала за одговорот
Автоматски споено мислење:

Од енергија ја купив мој роднина ја има па ми го препорача токму овој модел а поновиот модел не го земаф оти не сакам wifi фала за одговорот
Но не е тој модел од линкот овој е со r410
 
Член од
13 август 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
2.036
Da ama kaj nego pisuva R410 a od tim,mk pisuva deka e r32
Автоматски споено мислење:


nova klima zema +2god, stara ..??? cudno ....
Автоматски споено мислење:


nemoj taka ke te sudat odma (japonski kompresor)...... ama izgleda posto nema display, pa ne ni znaat na koja temperatura ja mestat klimata .....a za monterite od setec haier/midea,.. majstorcinata muse ekstra osvem francuski kluc dr, nisto nemaat !
Mnogu nesto pocna da komentiras komentari sto e odlika na ......
Temata e najekonomicno greenje i sakam nesto konkretno da napises od tvoeto golemo iskustvo vo greenje!!
Kolku vreme ja koristis, kolku trosi kako se ponasa pri greenje i taka natamu, sliki ne mora, ima drug koj ke stavi za tebe. Aj napisi nesto konstruktivno konecno, da naucime nesto i od tebe!!
ODMA!!!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Од енергија ја купив мој роднина ја има па ми го препорача токму овој модел а поновиот модел не го земаф оти не сакам wifi фала за одговорот
Автоматски споено мислење:


Но не е тој модел од линкот овој е со r410
arno ti preporacal prijatelot/rodnina ...... 28 meseci od proizvodstvo taa 34/35k bese trebalo 10k popust zada ti ja prodadat druze sto e mnogu mnogu e ....
Автоматски споено мислење:

Mnogu nesto pocna da komentiras komentari sto e odlika na ......
Temata e najekonomicno greenje i sakam nesto konkretno da napises od tvoeto golemo iskustvo vo greenje!!
Kolku vreme ja koristis, kolku trosi kako se ponasa pri greenje i taka natamu, sliki ne mora, ima drug koj ke stavi za tebe. Aj napisi nesto konstruktivno konecno, da naucime nesto i od tebe!!
ODMA!!!
ajde za tebe sliki i po DHL ke gi pustam ti druze si na Ignor, zavrseno e so tebe .!!! ni da te interesira so pisuvam ni me interesiras !
 
D

Deleted member 95595

Гостин
@ts01 Ne, ozbilno brat ke e ubavo da postiras iskustvo barem za minatava zima, kako pomina so greenjeto, iskustvo, dali si zadovolen od klimata, potroshuvachka i slichno. Sepak toa e temava, bez razlika na se, site nie imame postirano sliki i potroshuvachki od nashite klimi zoshto sepak toa e temava, da dojdi nekoj i da vidi deka e evtino na inverter da se greesh.
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки ја земав оваа клима haier 18 па да ми каже некој дали е haier Tundra 2018 оти кај мене пишува 2017 и не се поклопува пишаното за kg кај мене е надворешна единица 33,5 kg А внатрешна единица 12kg додека на klimi.mk внатрешната е 15 kg a надворешната 37 kg
Se e vo red so klimava, oznakite si se ok. I jas (potochno moite roditeli) ja imaat istava. Ovaa e "starata" Tundra 18ka na r410 freon. Dokazana klima so fenomenalni brojki potvrdeni od Eurovent. i Mitsubishi kompresor. Za parite podobro nema. So zdravje da si ja koristis i da spodelis iskustva so klimava na zima. Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
@ts01 Ne, ozbilno brat ke e ubavo da postiras iskustvo barem za minatava zima, kako pomina so greenjeto, iskustvo, dali si zadovolen od klimata, potroshuvachka i slichno. Sepak toa e temava, bez razlika na se, site nie imame postirano sliki i potroshuvachki od nashite klimi zoshto sepak toa e temava, da dojdi nekoj i da vidi deka e evtino na inverter da se greesh.
Автоматски споено мислење:


Se e vo red so klimava, oznakite si se ok. I jas (potochno moite roditeli) ja imaat istava. Ovaa e "starata" Tundra 18ka na r410 freon. Dokazana klima so fenomenalni brojki potvrdeni od Eurovent. i Mitsubishi kompresor. Za parite podobro nema. So zdravje da si ja koristis i da spodelis iskustva so klimava na zima. Pozdrav
1989'' vidi vaka ako e takva rabotata zatvoreteja temata od april do septemvri#korisnikot sto kaza deka posle cel den rabota na tundrata 12h.ne ladi i po eden cas otkako ja gasne krcka i teci voda ....toa e (zatopluvajne) taka.....sto se zapna za mene ...(dali kazav nekoj los zbor za haier)?...i drugi pisuvaat nadvor od konkretnoto ime na temata i 30/40strani unazad se pisuva i za ladejne .....koga ke dojde vreme za mesec i pol...ke pisime i za toplejne.! I uste edno ...ti bi kupil klima stoena dveipol godini.?? Koj znaj i dali bila spakuvana ili prepakuvana kako treba (nemam nisto protiv haier)kemu dojdi isto kako od neptun od izlog 2 god.star Tv.da kupuvas....ne.veruvam deka.ke go kupis i voopsto da nee priklucen vo steker...!
 
Последно уредено:
D

Deleted member 95595

Гостин
@ts01 Sekako deka bi kupil dve godini star (nov) proizvod. Ako mu techelo voda si ima serviser da si vikne i ako mu e pod garancija ke mu ja smenat. Povekje clenovi tuka imale problem so novi klimi, samo Hansoli dva imavme koi bea neispravni i moraa da bidat promeneti pa i pokraj toa mnogu pati sme ja preporachale na clenovi tuka. A mnogu pametno obrabotuvas, toa alal neka ti e, ti simnuvam kapa iskreno, ti kazav i pred nekoe vreme, odlichno funkcioniras so komentarive. A kolku te fati Amberot sose montaza?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
@ts01 Sekako deka bi kupil dve godini star (nov) proizvod. Ako mu techelo voda si ima serviser da si vikne i ako mu e pod garancija ke mu ja smenat. Povekje clenovi tuka imale problem so novi klimi, samo Hansoli dva imavme koi bea neispravni i moraa da bidat promeneti pa i pokraj toa mnogu pati sme ja preporachale na clenovi tuka. A mnogu pametno obrabotuvas, toa alal neka ti e, ti simnuvam kapa iskreno, ti kazav i pred nekoe vreme, odlichno funkcioniras so komentarive. A kolku te fati Amberot sose montaza?
49990 mkd+4800 mnogu pametno odrabotuvam za sto...??? Mesate babi/zabi .....cekaj i screenshot od profakturata za da se uveris....aman veke !!!
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom