Најекономично греење (затоплување)

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
@ts01 Ne, ozbilno brat ke e ubavo da postiras iskustvo barem za minatava zima, kako pomina so greenjeto, iskustvo, dali si zadovolen od klimata, potroshuvachka i slichno. Sepak toa e temava, bez razlika na se, site nie imame postirano sliki i potroshuvachki od nashite klimi zoshto sepak toa e temava, da dojdi nekoj i da vidi deka e evtino na inverter da se greesh.
Автоматски споено мислење:


Se e vo red so klimava, oznakite si se ok. I jas (potochno moite roditeli) ja imaat istava. Ovaa e "starata" Tundra 18ka na r410 freon. Dokazana klima so fenomenalni brojki potvrdeni od Eurovent. i Mitsubishi kompresor. Za parite podobro nema. So zdravje da si ja koristis i da spodelis iskustva so klimava na zima. Pozdrav
Dokazana klima so samo edna pominata zima:). Neka potera poveke Godini Da videme kakov kvalitet e.!

Ste se zapnale Haier tundra pa tundra. Ima za tie pari I podobri klimi.
Kako na primer Ako ti znaese nemase Da zemes 12WN tukuKe si zemese 9SF. Za istite pari kako na primer .

Toa Mitsubishi FH ima nekoi propusti PA ne tundra tajga
 
D

Deleted member 95595

Гостин
smeski si/doizjasni se( bar daj kazi kaj tebe sto ima kvalitetno)?..... Da ne sakas i od banka izvod za transakcijata ?
Kaj mene ja ima Mitsubishi FH35. I dva entry modela od Mitsubishi, WN35ki. Dve zimi se gream (u stvari edna i pol). Inache vaka izgleda pro faktura od seriozna firma. Screenshot_20190816_143315.jpg
Автоматски споено мислење:

Dokazana klima so samo edna pominata zima:). Neka potera poveke Godini Da videme kakov kvalitet e.!

Ste se zapnale Haier tundra pa tundra. Ima za tie pari I podobri klimi.
Kako na primer Ako ti znaese nemase Da zemes 12WN tukuKe si zemese 9SF. Za istite pari kako na primer .

Toa Mitsubishi FH ima nekoi propusti PA ne tundra tajga
Za ova si prokleto vo pravo.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
D

Deleted member 95595

Гостин
Ne znam.so.se zapna za fakturite ......imas mitsubusi-japonec vikas......falis Haier...Kinez.!!! No sens.....
Baba mi, babata od zena mi, majka mi i tatko mi, prviot komshija, site ovie imaat Haier, sum videl kako rabotat, zatoa gi falam, a i sum go videl Euroventot na Haier 18kata. A za nedostatoci i prefinitosti ako barame kaj 18ka klima koja koshta 35000 (vo slucajot na majka mi i tatko mi, 31000) ili 12ka klima koja koshta 23000, svrshivme rabota.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Денес земена Vivax AERI 12 R32 цена 24.500 од понеделник ќе ми ја монтираат


Прегледај го приврзокот 215247

Прегледај го приврзокот 215248
Forca vivax....da se pogodi :)
Автоматски споено мислење:

Baba mi, babata od zena mi, majka mi i tatko mi, prviot komshija, site ovie imaat Haier, sum videl kako rabotat, zatoa gi falam, a i sum go videl Euroventot na Haier 18kata. A za nedostatoci i prefinitosti ako barame kaj 18ka klima koja koshta 35000 (vo slucajot na majka mi i tatko mi, 31000) ili 12ka klima koja koshta 23000, svrshivme rabota.
Abe aman....koj se fati za sitnici#
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Aeri e 28.000 na klimi.mk
@Pew Pew ke ni kazes koj ti dade popust 4.000 ?
@Ohrgjanecot dur ne te prasal oti mnogu se interesira za popusti
Автоматски споено мислење:

vnimavaj da se minimum 3m bakarni cevki :)
3m e maximum za cenata na montaza a ne minimum...za sve nad 3 se doplakja sapsal, 5m sigurno nema da mu stavat za bezpari
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Aeri e 28.000 na klimi.mk
@Pew Pew ke ni kazes koj ti dade popust 4.000 ?
@Otrgjanecot dur ne te prasal oti mnogu se interesira za popusti
Има во Прилеп една продавница 20м од СЕТ голема е за бела техника и климатизација има и други корисници од форумов од таму земено Daikin/Mitsu за поефтини цени ... има и друга продавница и таму дава попусти за кеш :)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
3m e maximum za cenata na montaza a ne minimum...za sve nad 3 se doplakja sapsal, 5m sigurno nema da mu stavat za bezpari
3m e maksimum za cena na montaza no ne sekoj monter go pocituva toa pravilo pa vo nekoj slucai mora da se potcetuvaat monterite deka vo cenata na montaza e standardno da ima 3m bakarni cevki
A ako treba poveke od 3m toa normalo deka treba da se doplati.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
@Pew Pew @најубав многу се напали, ама сигурно ти пишал да ојш кај Чапкуно :)
Автоматски споено мислење:

3m e maksimum za cena na montaza no ne sekoj monter go pocituva toa pravilo pa vo nekoj slucai mora da se potcetuvaat monterite deka vo cenata na montaza e standardno da ima 3m bakarni cevki
A ako treba poveke od 3m toa normalo deka treba da se doplati.
Ти ли ќе меучиш бре... не ми се обраќај
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Zdravo.Decki moze li vase mislenje iskustvo za klima hyundai model ac120 eco inverter 7 3.5kw od elektrometal.poz
Дај ни официјален линк од Hyndai каде го има тој модел да му видиме спецификации. Хиндаи не произведува клими, затоа ни веб страна нема да најдеш официјална и корејска.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

Kajgana Shop

На врв Bottom