Најекономично греење (затоплување)

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.390
Поени од реакции
29.886
Vcera se vrativ od grcija i vidov deka cenive na nasive klima uredi se bezobrazno skapi vo sporedba so nivnite.
Pr. fujitsu 12lec koj go zemav od hidroset e so okolu 150-200 evra poeftin vo grcija
Исто како и се друго што не се продава на кило и не иде на ангро... проклето глупава држава сме кога ќе посакаш било што, што не е „стандардно„. Штом го нуди само еден или само неколку трговци, очекувај цената да биде накај дупло од реалната.

Патем, мислам дека во Електрометал видов нешто поевтин LEC пред некој месец. Се сеќавам дека го сликав па можам да проверам ако на некој ви треба.


П.С. Што не си товарил една, гледаш дека гаранцијата и онака не вреди многу...
 
Член од
30 март 2012
Мислења
376
Поени од реакции
234
Gexi ima Sanyo kompresor a Geyi mislam dela kompresorot e Gree, i Gexi ima eurovet certifikat.
Deneska gi prasav od Vivax Hrvatska i ova mi odgovorija:
Poštovani,
ovo su kompresori :
ACP-12CH35GEYI SANYO
ACP-12CH35GEXI SANYO

Dakle, kompresori su isti.

Ja ima nekade LEC kaj nas? Posledno koga prasav hidroset ja nemaja
 
Член од
11 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
13
Da ne saka nekoj novi inverteri :)
TOSHIBA RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus inverter (NEW!) so 3 god. garancija !!!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.390
Поени од реакции
29.886
Da ne saka nekoj novi inverteri :)
TOSHIBA RAS-B13N3KV2-ESuzumi Plus inverter (NEW!) so 3 god. garancija !!!
Шефе, а монтажата колку кошта?

BTW Што е разликата од тој модел до: TOSHIBA RAS-13SKV2-E Suzumi Plus inverter
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
653
Поени од реакции
576
TOSHIBA RAS-B13N3KV2 e model 2012/2013 a TOSHIBA RAS-13SKV2-E e model 2011/2012
inaku kako sto mozam da vidim potpolno identicni samo sto novive se so podobar dizajn i imaat podobro dalecinsko.
Jas imam Suzumi+ 16 proverena rabota a i cenata e top, normalno ako stanuva za nova
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.390
Поени од реакции
29.886
Jas imam Suzumi+ 16 proverena rabota a i cenata e top, normalno ako stanuva za nova
Цената е добра, само civikom да напише (тука или на ПП) за што поточно станува збор. Дали се нови уреди, која е фирмата (кој ја дава гаранцијата), итн итн.
Со дилери секогаш може добро да се соработува, тука во МК маржите на продавниците се астрономски... кај соседите, кај сите е се значајно поевтино од фриготехниката.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
13
Se raboti za ganc novi klimi neotpakovani so pismena garancija od 3 godini (sekako bez montaza ) montaza kolku ke si najdes nekoj da ti ja montira tolku !!! Garancijata si e od uvoznikot ENERGIJA DOO SKOPJE
inace problemot sto cenite vo sosednite drzavi se pomali od kaj nas e toa sto nie plakame 15% carina a grcija i bugarija kako clenki na eu se oslobodeni od istata :(
 
Член од
30 март 2012
Мислења
376
Поени од реакции
234
A jas zaenteresiran

@civikom
Ogranicena kolkicina? Bidejci planiram da odam do ohrid na nekoj den. Kaj se prezemaat, kaj tebe ili vo energija?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544

Kajgana Shop

На врв Bottom