Најевтино до Белград?

Дискусија во форумот 'Останати дестинации' започната од zoki_com, 30 септември 2011.

 1. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.458
  Допаѓања:
  255
  Me interesira kako e naevtino da se stigne do Belgrad voz, avion ili avtobus kolku se kartive znae nekoj ??
   
 2. nickdf

  nickdf

  Член од:
  16 април 2011
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  154
  Секогаш возот е најефтин.
   
 3. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.390
  Допаѓања:
  7.620
  И со автобус горе-доле е исто,не е којзнае колквава разлика..Ниш експрес
   
 4. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.069
  Допаѓања:
  15.962
  Воз
  Скопје - Белград 33 евра еден правец ,не сретнав информација за повратна понуда.Најбавна опција.Можно е да патуваш и над 10 сати со оглед на лошите пруги во Србија .
  Авион
  Охрид / Скопје - Белград од 105 евра нагоре.Најскапа ,ама и најбрза опција за сат време си таму.(Од Охрид во Вторник и Петок ,од Скопје секојдневно со Јат Ервејз).
  Автобус
  Скопје - Белград (6,5- 7,5 сати пат ,зависно од станици и гужва на граница).
  00:00 (Фудекс - Белград),02:00 (Руле Турс - Скопје) ,05:10/ 07:45/09:25 (Ниш Експрес) ,10:30 (Симекс - Кичево / Ласта - Белград ),13:10/16:45/20:30 (Ниш Експрес) ,21:15 (Југотранс - Струга) ,21:30 (Галеб - Охрид) ,23:30 (Македонија Сообраќај - Скопје / БС Турс - Белград) цени од 1300-1400 еден правец/ 1900-2100 повратна.
  Охрид - Белград (11 - 13 сати пат)
  15:30 ,17:45 (Галеб)
  Од Струга 17:30 (Југотранс) / Од Кичево 07:00 (Симекс/Ласта Бг) ,18:30 (Југотранс),18:45 (Галеб) / Од Гостивар 19:30 (Ј) ,19:45 (Г) / Од Тетово 19:45(Ј) ,20:15 (Г)/
  Од Ресен 16:15/Битола 17:15/Прилеп 18:00/Кавадарци 19:10/Велес 20:00 (Галеб - Ох)
  Од Куманово 02:40 (Руле Турс) ,05:50/8:30/10:05 (Ниш Експрес),11:15 (Симекс Кичево/Ласта Белград),13:50/17:25/21:10 (Ниш Експрес) ,22:10 (Галеб Охрид)
   
  На xime и D-Imperator им се допаѓа ова.
 5. Apple

  Apple It's good to be good

  Член од:
  11 октомври 2009
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  919
  Најдобра услуга автобуска до сеа што сум осетиле со Фудекс ги има од Скопје тргаат од автобуска.Сум се возел со Ниш експрес застанива на секоја бандера а другите се смотани.Фудекс и услуга и се е нај и се дирекно влагаш у Скопје и нема застанување на 5мин.
   
  На Mila Mina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.341
  Допаѓања:
  3.747
  Јас одам за Белград често, се возам со Фудекс, 30 евра повратна, 1200 денарри во еден рпавец е, најдобри се дефинитивно, услужни, чисти итн :)
   
  StayVoice, D-Imperator, Mila Mina и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Antonio2344

  Antonio2344

  Член од:
  10 февруари 2011
  Мислења:
  884
  Допаѓања:
  396
  Со воз ти е најефтино !! :)
   
 8. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.458
  Допаѓања:
  255
  Zastanuva vo Kumanovo Fudeks ?? znaci so voz e najskapo 33 evra vo eden pravec a i se vozis mnogu vreme so avtobus e 30 eura povratna a kolku vazi povratna kolku meseci ima nekoj informacija kako e naevtino da najdes stan vo Belgrad mi treba za otprilika 8-9 meseci smestuvanje ajde pomagajte
   
 9. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.748
  Допаѓања:
  200
  А може и не... повратна со воз е 2020 денари, а со автобусите на Фудекс е 1890 денари. Со воз се клинкаш 11 саати (пошо увек касни, тоа си е по default, никад не е точен ко шо пише демек за 9 часа стига), а со бус за 6 часа стигаш.

  А најефтино од се ова ти е аутостоп.
   
  На Antonio2344 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.069
  Допаѓања:
  15.962
  Fudeks d.o.o. Beograd
  +381 11 7620-255
  [​IMG]Početna O nama Red vožnje Cenovnik Najam Aranžmani Partneri Kontakt
  Red vožnje
  - PARIZ (kliknite za detaljnije)
  - TRST-VIĆENCA-FIRENCA (kliknite za detaljnije)
  - BUDIMPEŠTA I BEČ (kliknite za detaljnije)
  - Orange Ways (kliknite za detaljnije)
  - SKOPLJE (kliknite za detaljnije)

  SKOPLJE
  Beograd,
  Agencija FUDEKS
  Balkanska 47
  +381 11/7620-255,
  +381 11/7620-256
  Skoplje, SPECTRA TURS
  Nikola Karev 20,
  gradska autobuska stanica
  LOKAL 12 u prizemlju
  +389 2 2465950
  +389 76 611197

  POLAZAK
  svakog dana iz Beograda

  15:30
  Autobuska stanica (BAS) peron 8

  POVRATAK
  svakog dana iz Skoplja
  00:00
  Autobuska stanica
  00:30
  Benzinska pumpa Kumanovo
   
 11. Solid

  Solid Зона на самракот

  Член од:
  26 август 2007
  Мислења:
  6.817
  Допаѓања:
  2.445
  Со Фудекс.Препорака.Од лично искуство.
   
  На Mila Mina и RedStarFan им се допаѓа ова.
 12. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.341
  Допаѓања:
  3.747
  Застанува кај бензиската. А и многу е добро пошо тргаат навечер во 12 од Скопје, ке го преспиеш патот и сабајле си у Белград
   
 13. Shorty

  Shorty Вансериски

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  7.273
  Допаѓања:
  1.461
  Автостоп xD
   
 14. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.458
  Допаѓања:
  255
  kako e naevtino da najdes stan vo Belgrad mi treba za otprilika 8-9 meseci smestuvanje ajde pomagajte
   
 15. Krshh

  Krshh Титула по желба

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  6
  Оглас. 200 евра ти е некој просек за наместен стан 50 квадрати.
   

Сподели преку: