Најдобро балканско пиво

Најдобро “наше“ пиво ?


  • Вкупно гласачи
    211
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Скопско најбоље е бе не заебавај:wink:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
не тербало да се мачишш толку да набројуваш доволно било само СКОПСКО да пишеш како опција. Не гледам нешто подобро :)
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
mr_wicket напиша:
не тербало да се мачишш толку да набројуваш доволно било само СКОПСКО да пишеш како опција. Не гледам нешто подобро :)
ЈАКО Е СКОПСКО-то пивце,Амстелот е по cool а дабот ми е исто како и Амстел
Има ли пиено некој Гинис?а? Поружно од тоа пиво немам пробано и го баталив.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Скопско и се е можно :je: :je: :je: (+ лимонче)
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Marlboro-light напиша:
Abe Dab normalen li si ti....Koga ke gledam sega Dab ke mi se povrajka koga znam koj pie :je: :je:
Зоран бе шо ти стана,ај нејќам да ти кажам дека и боза пијам да не ви пропадне и семејниот бизнис ради мене.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Marlboro-light напиша:
Abe Dab normalen li si ti....Koga ke gledam sega Dab ke mi se povrajka koga znam koj pie :je: :je:
одма шовинистички подло на темата///
е шо му фале на дабо бе аман
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
astrion напиша:
Зоран бе шо ти стана,ај нејќам да ти кажам дека и боза пијам да не ви пропадне и семејниот бизнис ради мене.
Jas odamna ne pijam boza bidejki nema kaj da pijam ovde vo Te a ako znaes ti nekoe mesto ke si napievme po edno pa potoa ke pijevme i po eden Skenderbeg :je:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Marlboro-light напиша:
Jas odamna ne pijam boza bidejki nema kaj da pijam ovde vo Te a ako znaes ti nekoe mesto ke si napievme po edno pa potoa ke pijevme i po eden Skenderbeg :je:
Е оти да не бе Зоче ,Скендербег е најбољи коњак,после ке те носам и на Лесковачка скара,Зоран ко Зоран кој ке те познае,ке се начукаме и после кој за Косово кој за Београд само да не се опиеме ептен па да смешаме насоките па да не пукнат од мавање а Зоки ,шо викаш:kez:
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
astrion напиша:
Е оти да не бе Зоче ,Скендербег е најбољи коњак,после ке те носам и на Лесковачка скара,Зоран ко Зоран кој ке те познае,ке се начукаме и после кој за Косово кој за Београд само да не се опиеме ептен па да смешаме насоките па да не пукнат од мавање а Зоки ,шо викаш:kez:
heheh me nasmea iskreno....

Ke odime prvo vo Beograd da go pozdravime apsenjeto na Mladik pa posle ke se vratime vo Pristina da slavime Nezavisnost so Skopsko, Skenderbeg so kalasnikov :) ...

So vikas :kez:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Marlboro-light напиша:
heheh me nasmea iskreno....

Ke odime prvo vo Beograd da go pozdravime apsenjeto na Mladik pa posle ke se vratime vo Pristina da slavime Nezavisnost so Skopsko, Skenderbeg so kalasnikov :) ...

So vikas :kez:
Bez оружје ,јас само ке си пијам и ке викам кој и да ме праша нешто ке му викам po,po po po и ќе се пијуцкам Скендербег,донеси и некоја Албанска трава да не откачи малце,ама ако не си пушел не зимај да не влезеш у некој филм па да се размаваш со кашикари и да викаш Ја сам Бошко Буха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom