Најдобри приватни мобилари?

Член од
16 декември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
И Ледиком и Мобеликс се сигурни.
Не сум сигурна за Ledikom бидејќи доста се имаат жалено и кажуваат како телефоните ги носеле од кој знае каде и не биле оригинални.Недостасувале полначи,слушалки и телефоните ги давале во кутии за чевли па...Сакав да прашам која е посигурна и дали воопшто е сигурно да се купува од мобилари.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не сум сигурна за Ledikom бидејќи доста се имаат жалено и кажуваат како телефоните ги носеле од кој знае каде и не биле оригинални.Недостасувале полначи,слушалки и телефоните ги давале во кутии за чевли па...Сакав да прашам која е посигурна и дали воопшто е сигурно да се купува од мобилари.
Poznavam luge shto kupile i od Ledikom i od Mobelix,i site se zadovolni,e sega ako ne ti e sigurno kupisi od operator i ako ne gi zalis parite davaj ushte 100e plus.

Sent from my Samsung Galaxy Note 3
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Poznavam luge shto kupile i od Ledikom i od Mobelix,i site se zadovolni,e sega ako ne ti e sigurno kupisi od operator i ako ne gi zalis parite davaj ushte 100e plus.

Sent from my Samsung Galaxy Note 3
Cekaj ne te razbiram, kaj ke dava pari plus? pa na operator se poeftini cenite skoro sekogas?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Cekaj ne te razbiram, kaj ke dava pari plus? pa na operator se poeftini cenite skoro sekogas?
Пример сакаш Galaxy S4.
Во Ледиком и Мобеликс ти е 26.000 а во ONE и VIP 36.000.
Или било кој смартфон,S4 го зедов само како пример.
Како поскапо?
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Сооглед на тоа дека Ледиком телефоните некој пат ги даваат во кутија за кондури (една другарка зема телефон од кај нив), би те послушал само за Мобиликс. Нов телефон со црна кутија....:pos: ни Нокиа да пишува ни ништо.
Другарче купи Samsung Galaxy S2 од Ledikom. Сеуште ја чува црната кутија, само што можеш во неа штикли да ставиш :D. Иначе телефонот е со фабричка мана на дисплејот оцртува линии затемнети ако му ја намалиш светлоста. Но другото се си функционира. Проба да го врати но неуспеа. Така да за Ledikom незнам. Но за останативе не сум сигурен.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Другарче купи Samsung Galaxy S2 од Ledikom. Сеуште ја чува црната кутија, само што можеш во неа штикли да ставиш :D. Иначе телефонот е со фабричка мана на дисплејот оцртува линии затемнети ако му ја намалиш светлоста. Но другото се си функционира. Проба да го врати но неуспеа. Така да за Ledikom незнам. Но за останативе не сум сигурен.

По чкарт и кинеска мобилара од нив нема. :pos:
 
Член од
7 април 2013
Мислења
11
Поени од реакции
0
сакам да земам самсунг галакси с4 препорака мобилара добра?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Може ли да ми пишете во кои населби се наоѓаат Ледиком и Мобеликс, во близина на што, за да ги најдам полесно?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Може ли да ми пишете во кои населби се наоѓаат Ледиком и Мобеликс, во близина на што, за да ги најдам полесно?
Мобеликс се наоѓа во Кисела Вода кај гимназијата Васил Антевски Дрен, а Ледиком во Чаир на главната улица.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Сакам да зимам iPhone 5, па каде препорачувате вие, од која мобилара се најдобри?! Јас сум од Струмица па немам некое искуство со мобиларите во Скопје :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сакам да зимам iPhone 5, па каде препорачувате вие, од која мобилара се најдобри?! Јас сум од Струмица па немам некое искуство со мобиларите во Скопје :)
Мобилшоп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom