Најдобри населби/маала за семејно живеење во Скопје

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од siteIMINJAzafateni, 16 февруари 2019.

 1. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.905
  Допаѓања:
  2.724
  Nemalo profit? Perele pari? Realno profitot na ciglarite e najmalku 100% i povece, sto sadenjeto zgradi go pravi ubedlivo najdonosen biznis vo nedojdijava. A ofci za strizenje kolku sakas, prodavam celo selo za garsonjera u flatiron.
   
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.544
  Допаѓања:
  31.275
  Имаше другар што купи стан у Ново Лисиче, новоградба, прв станар. Коа се всели, прозорите зјаеја еден прст, а лавабото у купатило беше толку мало, што не можеш ни раце испод чешма да бутнеш (сериозно мислевме дека од детски комплет играчка е извадено). Ѕидовите секако беа како у јапанска куќа, уште малку силуетите на комшиите од другата страна на ѕидот, ќе можеа да се видат. Инсталациите не знам, али сигурно и тие беа квалитетни, пошто коа бушевме нешто, дознавме дека каблите за струја ради штедња, дијагонално, по најкраток пат, се влечени во ѕидот, а не по шема под прави агли ко шо требе.
  Најбоље од све е што тие фирмата што му го продаваше станот, му рекоа да не се грижи оти какви далеку пострашни работи имало другде, а ова да ти биле ситници што можел сам да ги среди. Што знам, може другде ѕидови фалат негде, или ко у случајот со Фиком и слични, фалат цели станови.
   
  На krkac, whatto, bijons и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.116
  Допаѓања:
  2.985
  WOWWWWWW izvini, a mozebi covekot se vrabotil pred 1 mesec a ? Ili mora pred da se preselish vo Skopje da gi naucis site ulici i naselbi? CIRKUS
  Od vas kvazi skopjani, od Negotino(nemam nisto protiv lugjeto od tuka, samo lupnav primer) mi se gadiii... pred 15 godini ste preseleni vo Skopje i se ponashate kako vie da go imate oslobodeno i vashe da e. Prvo vie teletabisi edni da naucite literaturno, malku da namalite so glumenjeto ludilo pa posle idemo dalje :)
   
  На t20p18 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bafra

  Bafra Гостин

  Кога ќе се ожениш, дојди тука пак и сподели дали сеуште си во куќа или госпоѓата сакала во стан :P

  Ме интересира, а зашто другар ти го купил станот, за живеење или кирија... Или само уплатил, сакал локација, друго не е битно.

  Ќе предложев убава населба за живеење, ама прочитав 30мин макс пешки, а оваа е 1:45ч пешки од центар :icon_lol:
   
 5. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.544
  Допаѓања:
  31.275
  За он да живее. А станот се плаќа, нели, додека сеуште е во градба, кога не знаеш дека ќе има мало лавабо, папирусни ѕидови и фавела инсталација.
   
  На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bafra

  Bafra Гостин

  Добро, чим го купил додека било во градба појасно е сега. Има многу случаеви ем готови ги гледаат, па пак ги купуваат и после 1 година ќе признаат- се заебав... Мислев дека нема да ми смета, мислев дека ќе се снајдам за паркинг, мислев нема врска што се блиску зграда до зграда итн итн. Е тие нема што да се бунат.
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Blondi

  Blondi

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  1.312
  Допаѓања:
  2.412
  Алооо, WHO THE FU...K ARE YOU? Што се жустриш толку на мојот пост? И престанете веќе со онаа ваша излитена и одвратна изјава дека ние што сме Скопјани всушност сме од села или слично па преселени во Скопје. Никој не пати од комплекс дали е Скопјанец или не, освен ваквите како тебе...И штом те интересира толку еве да ти кажам дека и мајка и татко и баби и дедовци ми се родени во Скопје..Ниту еден еб...н роднина немам надвор од Скопје освен оние што си заминаа Германија и Франција неколку...А, заминаа бидејќи градов со капацитет до 300.000 жители има населено скоро милион...
  Ааа и прочитав телетабиси сме биле...Не сме барем сељаци со комплекс...
   
  Последно уредено: 21 февруари 2019
  На Skorp, Lurtz и Che59 им се допаѓа ова.
 8. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.544
  Допаѓања:
  31.275
  Кој прави така денес?
  Со толкава понуда никој не би прифатил такви услови.
   
 9. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.472
  Допаѓања:
  7.455
  Кога веќе пишуваш вакви инфо образложи до крај, кој е инвеститор и за кои згради се работи, не биди ко медиумите што пишуваат само иницијали или само да се најдат во муабет некоја рандом вест.
   
  survived, krkac, whatto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.544
  Допаѓања:
  31.275
  од кај да знам, тоа беше пред 15 години, али можам да прашам
   
 11. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.472
  Допаѓања:
  7.455
  Не ти го пишувам за нешто лошо, туку чисто информативно за да знаат кога купуваат од тој инвеститор на што да си внимаваат.
  Скоро кај сите треба да си пазат на квадратура, таму прават доста дубари. Исто и на инсталацијата, вентилација во зградата, изолација, изолацијата во гаражите (пола згради од новите пливаат во вода во гаража, со рибараски чизми треба да си одиш до колата) и тн.
   
  На krkac, whatto и Solaire of Astora им се допаѓа ова.
 12. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.116
  Допаѓања:
  2.985
  Полека малку, искулирај. Не се жустрам и не ги ставам сите Скопјани во ист кош. Имам многу блиски пријатели од тука, со кои се дружам цел живот. Факт е дека најмногу такво понашање имаат баш тие шо ги спомнав во постот. Не е океј за личниот неуспех на кое било поле да ти се криви другите луѓе од други градови низ Македонија.

  А за градот дека е пренатрупан, тоа е крива државата пошто цел пазар е во Скопје.
   
  На t20p18 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MartinK_2

  MartinK_2

  Член од:
  14 мај 2009
  Мислења:
  141
  Допаѓања:
  61
  Ти пишав приватна порака...
   
 14. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  656
  Допаѓања:
  825
  Баш вчера се вратив од патување бев на неколку места низ Европа можам да кажам слободно дека живееме во пекол, голема црна дупка, имам чуство дека живееме во најлошото место во Европа, знам дека сите сте го имале тоа чуство после патувања ама стварно реално гледано во Македонија, Скопје било каде во земјава нема живот ниедна позитивна страна не остана во ова место, ти се плаче од мака каде живееме... одма се приметува,се чуствува таа депресија што ја има зафатено ова место, таа негативна енергија кај луѓето, сиромаштија, мизерија со еден збор УЖАС... да било добро зошто скоро секој што ја напуштил земјава не се кае.
   
  Последно уредено: 10 март 2019
  AceCaleb, Ailurophile, survived и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  26.115
  Допаѓања:
  42.789
  Не знам каде живеете, ама на пример во моево маало гледам сосема други работи.
  Изгреа сонце, сите седат по дворови, слушаат музика, игралиштево ни е преполно со деца, сите се насмеани и комуникативни.
  Каде и да сум бил низ Европа, пиле не пее по игралиштана маалски, луѓето се како роботи, не покажуваат никаква емоција.
  Напротив, мене ми е криво што ние се движиме во таа насока.

  Се сложувам дека државата не нуди никаков просперитет, дека во странство можеме да изградиме далеку подобра кариера, да заработиме за се' што сакаме да си приуштиме во животот, ама дека овдешниот народ ширел негативна енергија и дека роботине низ Европа се пример за нас, тоа никогаш нема да се согласам.
   
  На k0k014 и Bafra им се допаѓа ова.

Сподели преку: