Најдобри адвокати во МКД

F

FilipMacedon

Гостин
Кај можам да најдам меилови од попознативе адвокати за контакт? Мислам, освен телефон, али глупо ми е така, боље ми е меил :).
Незнам колку ке можеш преку мејлови да ги добиеш,всушност незнам дали и ке разговараш со истите луѓе(обично праќаат стажери за вакви работи),затоа што сите што ги набројав се обично "олдскул" момци па слабо користат мејлови и такви работи...најдобро тркни до нивните канцеларии за тет а тет средба со нив,веруј ми повеќе ке ти се исплати така(по ке се упатиш така).
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Незнам колку ке можеш преку мејлови да ги добиеш,всушност незнам дали и ке разговараш со истите луѓе(обично праќаат стажери за вакви работи),затоа што сите што ги набројав се обично "олдскул" момци па слабо користат мејлови и такви работи...најдобро тркни до нивните канцеларии за тет а тет средба со нив,веруј ми повеќе ке ти се исплати така(по ке се упатиш така).
Да, може боље ќе се исплати така, али глупо е сам да се нудам за приправник коа човекот од нигде-никаде ќе ме види прв пат :). Сеа кај шо сум на работа, им го најдов меилот и у јули им пратив на рандом на 20-30 адвокати и кај сегашниве запали :). Е сеа пошо ми завршува договоров а и сакам да се пробам у кривично право, што ми е и струката уствари, сакам да пробам пак на мојот "стар" начин, па затоа ми треба меил за да најдам баш адвокати кои (претежно) се занимават со кривично право.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Незнам колку ке можеш преку мејлови да ги добиеш,всушност незнам дали и ке разговараш со истите луѓе(обично праќаат стажери за вакви работи),затоа што сите што ги набројав се обично "олдскул" момци па слабо користат мејлови и такви работи...најдобро тркни до нивните канцеларии за тет а тет средба со нив,веруј ми повеќе ке ти се исплати така(по ке се упатиш така).
Да, може боље ќе се исплати така, али глупо е сам да се нудам за приправник коа човекот од нигде-никаде ќе ме види прв пат :). Сеа кај шо сум на работа, им го најдов меилот и у јули им пратив на рандом на 20-30 адвокати и кај сегашниве запали :). Е сеа пошо ми завршува договоров а и сакам да се пробам у кривично право, што ми е и струката уствари, сакам да пробам пак на мојот "стар" начин, па затоа ми треба меил за да најдам баш адвокати кои (претежно) се занимават со кривично право.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај да прашам, ко моја да стана темава :). Сашо (Сашко) Дукоски, адвокат од Скопје? Некоја информација, шо е, како е ?
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ај да прашам, ко моја да стана темава :). Сашо (Сашко) Дукоски, адвокат од Скопје? Некоја информација, шо е, како е ?
Го знам човекот лично, можам утре телефон да ти дадам на ПП, а ќе побарам дали имам или дали можам да ти најдам мејл. А вака како адвокат добар е, скоро сите пресуди за оштети од 2001 на граѓани ги има добиено.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Го знам човекот лично, можам утре телефон да ти дадам на ПП, а ќе побарам дали имам или дали можам да ти најдам мејл. А вака како адвокат добар е, скоро сите пресуди за оштети од 2001 на граѓани ги има добиено.
Аха...баш пред малку комунициравме преку меил, само чисто ме интересира што човек е, онака, по малце лабав некој или да речам сноб, помлад, постар однос со приправници? Знам дека се бави со кривично исклучиво, што уствари мене тоа ми е битно :). фала ти.
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
550
Чичкo ви дa ви кaже еднa рaбoтa..
Нaјдoбaр aдвoкaт е тoј штo е нaјјaкo врзaн сo судиите,немa пoтребa oд никaквo пoзнaвaње,дoвoлнo е кешoт дa се oдреди и oд нaјзaгубен предмет имaш дoбитен 100%
Зa жaл вистинaтa е тaa.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.820
Поени од реакции
15.749
http://kajgana.com/krivichni-prijavi-za-advokati-od-shtip

ништо не ми е јасно... знам дека од пред некое време за придонеси не се извршува поединечно туку за сите вработени од фирмата бидејќи имало злоупотреби, газдата никому нема да плаќа а сам себе ќе се тужи и изврши... но тука се работи за држава која не плаќала придонеси ?? или новинарите напраиле карма каша...
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Neznam koi advokati se dobri ili najdobri samo sakam da kazam deka ovoj efto spiroski e LOPOV neviden. Mi gi sobra parite i se skri. I to dobri pari.
Site advokati se hieni. Toa e fakt no nekoi rabotat. Ovoj nisto. Nula!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Искуство некој со адвокат Миле Петрески?
Дали имал некој лоши искуства или да слушнал нешто за него?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Во право си пријателе........ ако ја знаете приказната за дрвото што изникнало на самата мегѓа и спорот кој траел вечно
 

baramrabota1

Nesuden PRAVNIK
Член од
26 септември 2017
Мислења
133
Поени од реакции
11
Neznam koi advokati se dobri ili najdobri samo sakam da kazam deka ovoj efto spiroski e LOPOV neviden. Mi gi sobra parite i se skri. I to dobri pari.
Site advokati se hieni. Toa e fakt no nekoi rabotat. Ovoj nisto. Nula!
Еееее и ја имам проблем со адвокат :

Намерно ми го пропушти рокот за жалба на ПРВО СТЕПЕНА ПРЕСУДА.
Ми се закануваше по живот , ме навредуваше со нај вулгарни зборови.
До ден денес барам адвокат кој ке ме застапува на суд против предходниот адв. и за жал - НИКОЈ НЕ СЕ НАФАЌА / "НЕ ИДЕЛЕ ПРОТИВ КОЛЕГА "
И СЕГА ШТО ДА ПРАВАМ ????
Автоматски споено мислење:

Чичкo ви дa ви кaже еднa рaбoтa..
Нaјдoбaр aдвoкaт е тoј штo е нaјјaкo врзaн сo судиите,немa пoтребa oд никaквo пoзнaвaње,дoвoлнo е кешoт дa се oдреди и oд нaјзaгубен предмет имaш дoбитен 100%
Зa жaл вистинaтa е тaa.
Дааааааааааааааааааа
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom