Најдобри адвокати во МКД

Член од
24 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
6
За човекови права, меѓународно право, уставно право, облигационо право и цивилно процесно право, како и за спорот со името, бујрум мукает:
http://marjan.mk/biografija/
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
SAVO MAFIJA I DA SI DO GUSA SO GOMNA KE TE NAPRAI NEVIN HAHAHAHAH SALA NA STRANA OK SI E COVEKOT I STVARNO SI JA RABOTI PROJ
 
Член од
26 ноември 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Поленак е број еден и Т. Фила. Кој е малку бар запознат со адвокатура знае кој е кој
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да не знае некој адвокати кои стриктно (или во најголем дел) се занимаваат со Кривично право?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Поленак е број еден и Т. Фила. Кој е малку бар запознат со адвокатура знае кој е кој
Фила иако има македонско потекло,сепак "оперира" во Србија и е член на српската адвокатска комора,што значи станува збор за српски адвокат.
Според мене лично најдобри адвокати се оние кои го водеа случајот Раштански лозја,случај кој однапред се знаеше дека треба да се осудат осомничените,но не им успеа благодарение на Александар Тортевски,Јаким Наумов,Саво Коцарев и непомнам уште кој беше...тој случај беше случај на деценијата во РМ.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Фила иако има македонско потекло,сепак "оперира" во Србија и е член на српската адвокатска комора,што значи станува збор за српски адвокат.
Според мене лично најдобри адвокати се оние кои го водеа случајот Раштански лозја,случај кој однапред се знаеше дека треба да се осудат осомничените,но не им успеа благодарение на Александар Тортевски,Јаким Наумов,Саво Коцарев и непомнам уште кој беше...тој случај беше случај на деценијата во РМ.
Кај можам да најдам меилови од попознативе адвокати за контакт? Мислам, освен телефон, али глупо ми е така, боље ми е меил :).
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ako e za krivicno pravo bi ti go preporacal Ljubomir Mihajlovski, Tortevski e dobar isto taka, Pavlevski Stefan,

--- надополнето ---

http://www.mba.org.mk/
Да, знам за нив, но работата е што никаде нема меил да им пишам, а на Павлески сајтот не му работи :) фала ти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom