Најдобра бензинска

Според мене најдобра бензинска е:

  • Shell

    Гласови: 4 4,2%
  • Lukoil

    Гласови: 55 57,3%
  • Макпетрол

    Гласови: 18 18,8%
  • OMV

    Гласови: 3 3,1%
  • Окта

    Гласови: 3 3,1%
  • Луксоил

    Гласови: 9 9,4%
  • Други, ќе наведам

    Гласови: 4 4,2%

  • Вкупно гласачи
    96
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
MAKOIL
gI ima na 3-4lokacii vo Skopje, edna znam vo blizina na Veles i edna vo Bitola
mislam deka imase i edna nakaj kocani

Zadovolen i od usluga,i od izgled i se ostanato
 
Член од
23 август 2022
Мислења
2
Поени од реакции
3
Здраво Дечки, сакам да споделам искуство со ОКТА бензиските станици.

Прв случај ми се случи на дизел возило, да ми наточат пун резервоар со бензин гориво, каде што не забележав веднаш, бидејќи имав на резерва околу 10 литри дизел, така извозев околу 200 км, каде што на крај резултатот беше изгорени пиезо-електрични дизни, што никој во мк не ги репарира, штета 4000 еура. Пријавено во ОКТА, фино лепо ми замачкаа очи, со муабет: Аха нема проблем, кажи ни точно време, да видиме снимка ово оно... (претпоставувам да избришат или едитираат снимка), и така недела-две те замајуваат дека работат на случајот, и оп ги снемува (закани, тужби све со ред, џабе, око не им трепнува)...

Друг случај, точам гориво, чекам фискална, фискална нема... Зошто? Не можеме да ја најдеме, не ја испечатил фискалниот апарат, незнаеме зошто бла бла бла, може да ти даеме друга фискална, за скенирање ти е????

Боже мили сачувај...

По скапана фирма не постои.

никогаш повеќе окта, и ќе ги кудам додека сум жив...
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
48
Поени од реакции
6
Моментално на овие цени, секогаш ја бирам Макоил заради попустите.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
ОКТА е најкатастрофалната бензинска. Еднаш пред 17 години само што турив таму гориво на Ладата Рива абе одма тргнав со потскокнување. И доста време беше потребно да се реши проблемот со трокирањето.

А пред тоа се си беше во ред со колата. Сигурно нема шанси да беше проблемот од колата.

Па не знам што прават вода да не дотураат во горивото!!!
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
ОКТА е најкатастрофалната бензинска. Еднаш пред 17 години само што турив таму гориво на Ладата Рива абе одма тргнав со потскокнување. И доста време беше потребно да се реши проблемот со трокирањето.

А пред тоа се си беше во ред со колата. Сигурно нема шанси да беше проблемот од колата.

Па не знам што прават вода да не дотураат во горивото!!!
Истиот проблем и јас го имав порано поред 7-8 години со мојата кола. Ставав неколку пати бензин на Окта колата трокира одма. Престанав да ставам, терав Лукоил и Макпетрол и се најнормално.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Истиот проблем и јас го имав порано поред 7-8 години со мојата кола. Ставав неколку пати бензин на Окта колата трокира одма. Престанав да ставам, терав Лукоил и Макпетрол и се најнормално.
Aма проблемот е што ако им се пожалиш за проблемот со трокирањето ќе ти речат не е до нашето гориво до колата е само... Види дан ти блокират некое тркало...

Не може ако повеќе души се жалат на трокирање од гориво од ОКТА да е проблемот во колата!!!
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Aма проблемот е што ако им се пожалиш за проблемот со трокирањето ќе ти речат не е до нашето гориво до колата е само... Види дан ти блокират некое тркало...

Не може ако повеќе души се жалат на трокирање од гориво од ОКТА да е проблемот во колата!!!
Тогаш конкретно ставав на Окта во Ново Лисиче на бул Србија. Во склоп на бензинската имаше и Vulco вулканизер и баш му спомнав на еден од вработените таму дека колава ми трокира и реакција му беше ако си ставил овде на Окта мењај одма под итно до нив е. Го послушав и во право беше.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
ОКТА е најкатастрофалната бензинска. Еднаш пред 17 години само што турив таму гориво на Ладата Рива абе одма тргнав со потскокнување. И доста време беше потребно да се реши проблемот со трокирањето.

А пред тоа се си беше во ред со колата. Сигурно нема шанси да беше проблемот од колата.

Па не знам што прават вода да не дотураат во горивото!!!
Порано Макпетрол беше познат по лошото гориво особено во 90 те кога имаше монопол на пазарот а ова сега со Окта е благодарение на шокот Пуцко Петрол.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Порано Макпетрол беше познат по лошото гориво особено во 90 те кога имаше монопол на пазарот а ова сега со Окта е благодарение на шокот Пуцко Петрол.
И сам не знае што е газдата на Пуцко Петрол . Шок сигурно не е иако е пратеник од ДУИ, турчин никако иако има еден куп турски знамиња наредени на бирото во канцеларија, македонски му е мајчин јазик а Македонец не се декларира... Едино му прилега арамија да го наречеш.:D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
И сам не знае што е газдата на Пуцко Петрол . Шок сигурно не е иако е пратеник од ДУИ, турчин никако иако има еден куп турски знамиња наредени на бирото во канцеларија, македонски му е мајчин јазик а Македонец не се декларира... Едино му прилега арамија да го наречеш.:D
100% е ВЛАВ:)
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Пуцко е торбеш, т.е. потурчен македонец. Албанци никогаш немало во селото од кај што тој потекнува, власи уште помалку.


Инаку во последниве две три години далеку од тоа дека ОКТА има лошо гориво...баш напротив макпетрол набавува гориво од ОКТА во моментов, па ако те лажат барем еден нека те лаже, а не двајца.


Реално не е и толку лошо горвиото кај нас во моментов ако споредиш пред 10-15 години коа секој продаваше и набавуваше што ќе му текне. Сеа далеку од запад сме ама во споредба со порано има напредок. Едноставно премногу има понови возила осетливи на лошо гориво за да се продава секаков крш од гориво...ако се продава ко порано на секој 10 000 км треба ремонт на дизните да му правиш...а тоа не се случува.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Избегнувам по секоја цена Окта, затоа што не знам дали Пуцко има вмешано прсти тука. Лукоил долго ми беше прва опција за бензин а за дизел актуелно преферирам Макпетрол иако од нив имам лоши искуства пред долги години. Све друго избегнувам.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.118
Поени од реакции
4.623
Случајно некој да има телефонски број од бензинските пумпи на Супер Оил кај Солета пред поранешна А1 телевизија и онаа новата во Јурумлери за да прашам која цена им е плинот бидејки на иста нивна карши затворот Шутка вработениот ми вика дека го продаваат 58 денари а во сите останати пумпи низ Скопје е 49 до 50 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom