Најдобра бензинска

Според мене најдобра бензинска е:

  • Shell

    Гласови: 4 4,2%
  • Lukoil

    Гласови: 55 57,3%
  • Макпетрол

    Гласови: 18 18,8%
  • OMV

    Гласови: 3 3,1%
  • Окта

    Гласови: 3 3,1%
  • Луксоил

    Гласови: 9 9,4%
  • Други, ќе наведам

    Гласови: 4 4,2%

  • Вкупно гласачи
    96
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Која бензинска е најдобра според вас?
Гледаме по тоа која е најчиста, најуредена, која има најдобра услуга, која бензинска има најдобро гориво......итн.

Ако сте имале искуство и со странските бензински што ги нема во Македонија, исто така можете да споделите искуство. Некои од нив ги има и во соседниве држави и сигурно некој полнел гориво и кај нив.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Лукоил во секој поглед, посебно квалитет на гориво тоа ектото
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Lukoil е и меѓу најдобрите во Европа (ако не и пошироко) а и најдобрата во Македонија. Затоа што имаат Екто и најдобро и најквалитетно гориво, за разлика од нејзините конкуренти. А за мини маркетите....сите се исти. Тука неможам да споредам. Сум бил и на Shell, OMV, Okta и секаде се исти. А и Окта ги ставам во групата на омилени затоа што девојки ти полнат бензин на пумпите. :D А по другиве некои старци. И со тоа што ставиле девојки наместо збрчкани старци, доста привлекуваат муштерии Добар потег им е тоа. Е сега незнам како е по другиве. Во Бугарија барем не е така по странскиве и бугарските бензински.
--- надополнето: Nov 20, 2011 8:48 PM ---
Пазете да не се помешате, лукСоил е бензинска која се наоѓа на патот кон Бугарија, негде измеѓу Куманово и К. Паланка. И луѓето доста многу се бунат и мислат дека е Лукоил. Има и такви слепци што стварно се помешуваат (а не гледат дека ни мини маркет нема саглам) и си мислат дека на Лукоил полнат бензин. :pos:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Makpetrol definitivno , imam oseteno na svoja koza mnogu golema katastrofa od Lukoil sto ne vervam deka na nekoj mu se ima deseno od Makpetrol , mozev da gi tuzam slobodno ali koj ke se ebavase po sudovi .
--- надополнето: Nov 20, 2011 8:50 PM ---
Benzinot na Lukoil e najgolemata mozna katastrofa , a dizelot pak na Makpetrol e sranje .
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Лукоил, бидејќи имаат најдобри тоалети. :D
--- надополнето: Nov 20, 2011 8:57 PM ---
OMG наместо Лукоил сум стиснал Луксоил. :eek:
btw who the hell is Luksoil?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лукоил, бидејќи имаат најдори тоалети. :D
--- надополнето: Nov 20, 2011 8:57 PM ---
OMG наместо Лукоил сум стиснал Луксоил. :eek:
btw who the hell is Luksoil?
Епа гледајте што гласате, постои и таква бензинска и сите ја мислат дека е Лукоил. :pos: Ако си одел накај К. Паланка сигурно си ја поминал.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Првпат слушам Shell да имаат бензиска во Македонија.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Утната е анкетата, има брендови кои не се присутни на македонскиот пазар. Не можеш да ги споредуваш Окта и Шел или ОМВ кога последниве немаат бензински кај нас. Инаку за во Македонија, ЛУКОИЛ без конкуренција.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Гласав за Лукоил затоа што според мене се најдобри кај нас. Услугата, минимаркетот, квалитетот на екто горивото.. сите работи им се на одлично ниво.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Лукоил се најдобри дека е нов бренд кај нас и сакаат да се покажат, а си имаат и свои стандарди.
Ама како што слушам екто-то не им се погодило баш нај нај...пребрзо го пуштиле во употреба без доволно да го испитаат...
Сепак во однос на другите се поквалитетни;)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Makpetrol definitivno , imam oseteno na svoja koza mnogu golema katastrofa od Lukoil sto ne vervam deka na nekoj mu se ima deseno od Makpetrol , mozev da gi tuzam slobodno ali koj ke se ebavase po sudovi .
--- надополнето: Nov 20, 2011 8:50 PM ---
Benzinot na Lukoil e najgolemata mozna katastrofa , a dizelot pak na Makpetrol e sranje .
Па сподели бе друже, баш да чуеме што е тоа.

Инаку Лукоил сеа за сеа ми се најокеј. На Макпетрол понекад полначите ми се понашаат како шерифи, а еднаш место да ме услужи да купам чоколадо, иако се брзав, ми вика еј чекај ја пребројувам касата. 60 денари е, после пријави ги... Џизас.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
OMW и Shell ги нема во Македонија ако е така тогаш треба да има и бензински од типот на Agip, Bp...

За во Македонија најдобро би било да се наведат 3-те најголеми Makpetrol, Lukoil, Okta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom