Најдобар “smartphone“ на македонскиот пазар?

  • Креатор на темата Vollstandig
  • Време на започнување

Најдобар smartphone?

  • HTC

    Гласови: 77 37,0%
  • BlackBerry

    Гласови: 8 3,8%
  • Sony Ericson

    Гласови: 16 7,7%
  • Samsung

    Гласови: 41 19,7%
  • Nokia

    Гласови: 12 5,8%
  • iPhone

    Гласови: 54 26,0%

  • Вкупно гласачи
    208

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Еве ќе ти го објаснам болдираново:

Тоа што ПИШУВА дека е 2 пати појак HTC од iPhone e САМО НА ХАРТИЈА! Земи еден до друг iPhone и HTC (кој е нели дупло појак) да видиш што му прави ајфонот на ХТЦ....

Apple имаат најдобар и близу перфектен однос хардвер-софтвер. Ова го нема ниту една друга фирма/марка/мобилен/уред...

Слично како што на дизел мотор му ставаат турбина за да биде скоро ист како нормален бензинец (без турбина)
Ми ги зема зборовите од уста (рака у случајов) =)))
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кога ќе отклучиш ајфон се отвора одма мени...

За подобро да ме сфатиш..... Гледај го ова од 8:35 па натаму...
Намести си ги вака на ајфон и готово. Имаш и миљон твикови и теми за вакви потреби...
 
Член од
10 април 2011
Мислења
59
Поени од реакции
1
Намести си ги вака на ајфон и готово. Имаш и миљон твикови и теми за вакви потреби...
Не можеш да ме сфатиш што сакам да ти кажам....
ХТЦ има далеку подобар дизајн на мени и навигација во него... што значи е нормално да има поголем хардвер за да може да го издржи тоа.. иначе да имаше хардвер како ајфон ќе имаше проблеми со интерфејсот...
Секоја теам или твик што не е официјална... Не е целосна..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не можеш да ме сфатиш што сакам да ти кажам....
ХТЦ има далеку подобар дизајн на мени и навигација во него... што значи е нормално да има поголем хардвер за да може да го издржи тоа.. иначе да имаше хардвер како ајфон ќе имаше проблеми со интерфејсот...
Секоја теам или твик што не е официјална... Не е целосна..
Што има врска дали е официјален или не?

Истата функција ќе ја извршува, истата работа ќе ја заврши 2 пати поглатко (по течно) со 2 пати “послаб“ хардвер.
 
Член од
10 април 2011
Мислења
59
Поени од реакции
1
Што има врска дали е официјален или не?

Истата функција ќе ја извршува, истата работа ќе ја заврши 2 пати поглатко (по течно) со 2 пати “послаб“ хардвер.
Затоа што е само маска на претходниот :mad: леле не ме сфаќаш другар нема врска...

"Во право си"
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Затоа што е само маска на претходниот :mad: леле не ме сфаќаш другар нема врска...

"Во право си"
Ок друже, ондак и ти си „ВО ПРАВО“...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Затоа што е само маска на претходниот :mad: леле не ме сфаќаш другар нема врска...

"Во право си"
ОК, нека биде и маска.

“Маската“ ќе си ја врши работата многу потечно од другите телефони со иста или поголема функционалност.
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Во моментов користам HTC Gratia, смартфонче од средната класа, со Андроид 2.2. Сите апликации, оперативниот систем како и игрите (вклучувајќи ја Angry Birds) работат беспрекорно течно, без никакви проблеми. Некој спомнал 3 фрејма во секунда, и еве му потврда дека "чул а не разбрал". Прашање на време е кога Андроид ќе стане недостижен за конкуренцијата.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не можеш да ме сфатиш што сакам да ти кажам....
ХТЦ има далеку подобар дизајн на мени и навигација во него... што значи е нормално да има поголем хардвер за да може да го издржи тоа.. иначе да имаше хардвер како ајфон ќе имаше проблеми со интерфејсот...
Секоја теам или твик што не е официјална... Не е целосна..
Има HTC подобар дизајн мало морген, на Desire се скрола надоле-нагоре за апликациите - на iPhone е чисто, прва страна, втора, трета, си знаеш се каде ти стои.
Ау, а не дај боже HD2 со Win 6.5, тоа е кошмар.

Ние можеме овде да се караме колку сакаме, ама факт е да не беше iPhone-от, сите телефони ќе изгледаа како Nokia N95 и BlackBerry Curve 8900. :)

Мене ми праеше мерак Андроидот прво, ама по неколкудневно користење, се вратив на iPhone.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Сеа ќе му се јавам на Марко Чаласан па да видам што ќе кажи во врска со темава!

Најмногу ме курчи тоа што скоро сите (исклучоци на страна) мрчат на темава со клипови од јутјуб од типот ВЕРСУС!
Сега има да ставам ајфон 3Гс со уклучени 9 апликации во позадина и ќе ја уклучам 10тата за да ви докажам колку ајфон не чини! Па нормално дека нема да чини ако не знаеш да гасиш апликации од мултитаск! Ќе биде спор,замрзнат,нема да лизга.....

Значи ајфон не е за неук чоек шо го купил и шо мисли дека во него има СЕ! Тоа е за луѓе што знаат да му стават во него да има СЕ!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
ајфон си е добар, ама не вреди за парите, преценет уствари се плаќа за името.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Ај ако може еден совет. Јас немам искуство со smartphones, наскоро ќе преминам од обични на смарт :) па се мислам меѓу HTC DesireHD и iPhone4. Според цената многу повеќе ми одговара HTCто, според перформанси колку шо се разбирам јас гледам дека нема ептен некоја голема разлика... Нешто повеќе да ми кажете ако може :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom