Најдобар шутер на сите времиња

Најдобар шутер?

  • Мајкл Џордан

    Гласови: 100 30,8%
  • Џон Стоктон

    Гласови: 12 3,7%
  • Лари Брд

    Гласови: 46 14,2%
  • Арвидас Мацијаускас

    Гласови: 13 4,0%
  • Предраг Стојаковиќ

    Гласови: 39 12,0%
  • Кармело Ентони

    Гласови: 7 2,2%
  • Коби Брајант

    Гласови: 71 21,8%
  • Дражен Петровиќ

    Гласови: 37 11,4%

  • Вкупно гласачи
    325
  • Гласањето ќе се затвори: .

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Karmelo Antoni jes da brca mn kosevi ama ne pripaga so suteristava na listata.Najdobar sut pod pritisok i vo klucni momenti e definitivno Jordan.Za trojki moze ne bil neso ama cim stapne vo pole tesko promasaj.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
broj eden Regi Miler indijana pasers mnogu jak nevozmozen ama sega penzioner
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Гласав за Џон Стоктон, ама го немаше Реџи Милер-Коска во анкетата. Типот стварно беше опасен шутер.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Реџи Милер беше ѕвер во Индијана кога играше. Му немаше рамен за тројки.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не знам шо бара Кармело Ентони у анкетава....

Јас сум гласал којзнае кога, којзнае за кого, не е ни битно али сеа викам дека тоа е Дражен Петровиќ...Нема више да има таков човек...Не дека јас сум го глеал, копиљ сум бил кога загинал ама глеав снимки и клипови на youtube и можам да кажам дека конечно открив кој му бил идол на Дејан Бодирога....
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
И јас сметам дека најдобар шутер на сите времиња е/беше/бил Дражен.Таков шутер и особено играч во скоро време тешко дека ќе биде роден.
Не знам само зошто тој е изоставен, а Кармело Ентони се наоѓа во анкетава.
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Според мене најдобар сутер на сите времиња е Мајкл Џордан.Многу пати знае во последните секунди да го реши натпреварот. :salut:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
CRIS MULIN-GOLDEN STATE WARIORS,ne znam kolku se sekavate na nego,boemcina i pivar,ama za sut nenadminliv.Imam gledano porano snimki od trening..se mesti na bilo koja pozicija do 7metri..so odvrzani oci mava dva,tri suta za steluvanje na nisanot...mu gi vrzuvaat ocite...od deset suta,sedum vo kos...tipot bese car,ama ne bese mnogu posveten,navodno piel po deset piva na den.I daj Karmelo trgnete go,gi vregjate ostanatite.Od ovie na listata..Jordan go ima toj pobednicki sut,bas koga se resava da ne promasuva,ili popularno kako sto go vikat Amerite ,,money time moment,,,pa toa mu dava prednost nad drugite,a i za toj legendarniot sut od svrtuvanje ili ,,out of balance,, sto e daleku potesko kako sut od mesto ,sto im fali na drugite taka da ako go trgnam Mulin kako vonzemjanin za sut,ostanuva Jordan.
 
K

kaiser soze

Гостин
CRIS MULIN-GOLDEN STATE WARIORS,ne znam kolku se sekavate na nego,boemcina i pivar,ama za sut nenadminliv.Imam gledano porano snimki od trening..se mesti na bilo koja pozicija do 7metri..so odvrzani oci mava dva,tri suta za steluvanje na nisanot...mu gi vrzuvaat ocite...od deset suta,sedum vo kos...tipot bese car,ama ne bese mnogu posveten,navodno piel po deset piva na den.I daj Karmelo trgnete go,gi vregjate ostanatite.Od ovie na listata..Jordan go ima toj pobednicki sut,bas koga se resava da ne promasuva,ili popularno kako sto go vikat Amerite ,,money time moment,,,pa toa mu dava prednost nad drugite,a i za toj legendarniot sut od svrtuvanje ili ,,out of balance,, sto e daleku potesko kako sut od mesto ,sto im fali na drugite taka da ako go trgnam Mulin kako vonzemjanin za sut,ostanuva Jordan.
Да цел живот играше во Вориорс типот,интересен профил на играч,мал период го имам гледано ама исто ми остави впечаток на страшен шутер.Инаку според мене први на листата треба да се Стив Кер и Реџи Милер,двајца врвни шутери.Кармело ентони може на друга листа,на оваа сигурно не.поздрав
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Leri Bird зза мене најдобар шутер.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Што бара тука бре Кармело Ентони него може да го стават во анкета кошаркар со најмногу тетоважи :pos2: Инаку според мене најдобар шутер на сите времиња од она време ја што сум гледал и што памтам е Реџи Милер Индијана пејсер:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom