Најдобар фудбалер на Балканот

Статус
Затворена за нови мислења.

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
според мене Никола Жигиќ е најдобриот на балканов.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Modric ako e najdobar nema da ostane u Dinamo.. ili ne go davaat?:)
Pandev e najdobriot..
Пандев THE BEST! Највише сум се смеел, кога коментаторов на HRT...од првиот меч меѓу Вердер-Динамо...и вика:

Денеска во Германија сите се прашуваат кој е подобар: Лука Модриќ или Диего! Сум се искинал од смеење еј! Овие Хрватиштава се утрипале многу бе, мислат дека Модриќ бил подобар од Диего.

А многу се изнервирав, исто на ХРТ кога требаше да играат Хрватска-Македонија, вика тој коментаторот:

Кој е подобар...Едуардо да Силва или Пандев? И тој другиот вика: „Наравно, Едуардо је класу више бољи од Пандева“! Е тогаш ми идеше да го искршим телевизорот, а тој да ми беше при рука, ќе го задавев!
 
F

fantomX

Гостин
ГОРАН ПАНДЕВ!

И Модриќ не е лош ама хрвативе многу го форсираат
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
од порано
панчев,аспарухов,стоичков,џаиќ,мијатовиќ,шукер,просинечки,осим,хаџи и попеску
сега...
пандев,бербатов,божинов,станковиќ,ковачевиќ(не сум сигурен уште ли игра),срна,модрич,загоракис,онај у болтон стелиос?,киву...
 

Dead Wrong

Love United Hate Glazer
Член од
8 септември 2007
Мислења
220
Поени од реакции
1
Од актуелниве фудбалери: Пандев, Vidic, Modric, Berbatov, ...........
А инаку, најдобри фудбалери на Балканов на сите времиња,според мене се: Darko Pancev, Dusan (Dule) Savic, Suker...................
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
MIslim spored mene najdobri se:Pandev,Berbatov,Vidic,Eduardo da Silva,Martin Petrov Haristeas,Dejan Stankovic,Bozinov,Darko Taseski(da igra u pogolem klub MOdric ce moze voda da mu nosi)ne mi teknuvaat drugi sega
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Попрво Бербатов него ли Модриќ,па што се замислуваат тоа Хрватите бе,Модриќ го направија К.Роналдо

Иначе Пандев убедливо е најдобар
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom