Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Имам сони од 2015 год и си работи ама сепак сум за филозофијата да се земе ефтин тв па ако цркне да се фрли и да се земе нов. Ако имаш скап тв и нешто цркне...сервиси ова она маткарање и како што кажа еден член погоре се кошта џавол и пол. Денес нема квалитет на техникава, умре тоа време од Југославија пример тв да се користе 30-40 год и мака да нема.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
И ја имам еден со катодна цевка, ене го тера 30 и кусур години.
Коа би го мењал исто таков би купил.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.295
Имам сони од 2015 год и си работи ама сепак сум за филозофијата да се земе ефтин тв па ако цркне да се фрли и да се земе нов. Ако имаш скап тв и нешто цркне...сервиси ова она маткарање и како што кажа еден член погоре се кошта џавол и пол. Денес нема квалитет на техникава, умре тоа време од Југославија пример тв да се користе 30-40 год и мака да нема.
Квалитет во техниката има, ама не и во северистан каде се увезуваат и продаваат втора класа телевизори.

3 телевизори купени во МК еден Sony и два LG. Сите имаат покажано флеки во филтерот на ламбата.

2 телевизори купени во Германија порано купени од македонскиве и поинтензивно користени, еден LG и друг Panasonic, филтерот стакло.

Треба ли повеќе муабет?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Квалитет во техниката има, ама не и во северистан каде се увезуваат и продаваат втора класа телевизори.

3 телевизори купени во МК еден Sony и два LG. Сите имаат покажано флеки во филтерот на ламбата.

2 телевизори купени во Германија порано купени од македонскиве и поинтензивно користени, еден LG и друг Panasonic, филтерот стакло.

Треба ли повеќе муабет?
Treba kako ne treba poveke muabet
Mo de li
:)
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, ако може мислење, искуство со HISENSE 55” A57GQ
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.540
Зашо не можам да инсталирам Нетфликс на ТВ-то некој да знае? Не ми го наоѓа у ПлејСтор и го нема како апликација. Глеав видеа дека може да се смени локација ама кај мене го нема..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Зашо не можам да инсталирам Нетфликс на ТВ-то некој да знае? Не ми го наоѓа у ПлејСтор и го нема како апликација. Глеав видеа дека може да се смени локација ама кај мене го нема..
пробај преку усб како апк. Не сум работел со овие телевизори но ако прима уесбиња и е андроид би требало да може.
 
Член од
12 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo decki, Nov sum na forumov. Me interesira misenje za Hisense TV pogotovo so quantum dot tehnologijata kako i TLC.
Odnapred Vi blagodaram za spodelenite iskustva.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Зашо не можам да инсталирам Нетфликс на ТВ-то некој да знае? Не ми го наоѓа у ПлејСтор и го нема како апликација. Глеав видеа дека може да се смени локација ама кај мене го нема..
Za shto tv se raboti? Ako e chkart brend, mozhe da ne ti go naogja radi shto ne im se licencirani androidite.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Предлог ТВ да не биде поголем од 80цм да биде брз да не коче кога отвараш барем youtube и да биде измеѓу 10 до 15 илади денари.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Автоматски споено мислење:

Предлог ТВ да не биде поголем од 80цм да биде брз да не коче кога отвараш барем youtube и да биде измеѓу 10 до 15 илади денари.
TCL 32S5400A

TCL 32S6200

JVC LT-32VF5100

PHILIPS 32PFS6855
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Да прашам тука ако некој знае да објасни што е проблемот. Имам Philips телевизор со Ambilght осветлување и Android tv. Пред некоја недела почна сликата да трепери или или да го наречам тоа трепкање затресување на сликата (не знам соодветен збор за да го опишам проблемот) кој е кратко ама на секој 2-3 секунди по еднаш трепнува.

Кога ќе го исклучам на некое време телевизорот да одмори и го вклучам знае да престане трепкањето на сликата ама по некое време пак трепка што и да е вклучено.

Ужасно иритира. Пробував кабелот за напојување оној што иде во струја да не е нешто оштетен не е, го одвоив од други кабли да не се заплеткува да не му смета тоа ама не помогна ништо од ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom