Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
Лелее луѓе земав Самсунг ULTRA HD 8serija 2020 noemvri само што помина гаранцијата од две години еве Април месец ми се расипа сам од себе не се пали и ко ке се крене нон стоп се рестартира. Ужас разочаран сум а фрлив 500 евра !!! Е сеа се прашувам дали има веза под телевизорот имам електричен камин ама има растојание од метар плус тв то е вграден во зид . Дали има некоја врска што се расипа ???
1. Ima vrska
2. Shto ocekuvashe od Samsung? 30 Godini da odi?
Drug pat kupuvas najevtin tv i podolgo ce raboti ili ako sakas/mozih vrven kvalitet da si dozvolis tokas kupuvas >Sony ili Panasonic
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.376
Самсунгот има гаранција од 2 години? Па СТ има 5 годишна гаранција :tapp:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
1. Ima vrska
2. Shto ocekuvashe od Samsung? 30 Godini da odi?
Drug pat kupuvas najevtin tv i podolgo ce raboti ili ako sakas/mozih vrven kvalitet da si dozvolis tokas kupuvas >Sony ili Panasonic
Врска немаат ни Сони ни Панасоник.
Панасоник купен пред 4-5 години, веќе 2 пати беше на сервис, инаку и родниниве беа по иста логика кога отидоа да го купат.

Се купува најефтин со најдолга гаранција, и истото важи за цела технологија, не би се зачудил сите до еден да се монтираат во иста фабрика во Кина.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
Врска немаат ни Сони ни Панасоник.
Панасоник купен пред 4-5 години, веќе 2 пати беше на сервис, инаку и родниниве беа по иста логика кога отидоа да го купат.

Се купува најефтин со најдолга гаранција, и истото важи за цела технологија, не би се зачудил сите до еден да се монтираат во иста фабрика во Кина.
Ostaj ti toa, 2 pati vo service AMA uste stoi na Vitrina i go koristish,
Jas imam ovde eden SONY 15 Godini, i nitu ednash ne e rasipan. A 3 Playstation prezhivea
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Ostaj ti toa, 2 pati vo service AMA uste stoi na Vitrina i go koristish,
Jas imam ovde eden SONY 15 Godini, i nitu ednash ne e rasipan. A 3 Playstation prezhivea
Умре таа логика на користење домашни апарати по 15-20 години, ниту пак има смисла со напредокот на технологијата, и најскапиот и најдобар модел во моментов за 5 години ќе биде детска играчка во споредба и со ефтините брендови произведени тогаш.

А Панасоникот го користат затоа што не слушаат кога им зборувам, 2та сервиси ги чинеа речиси 11 000 денари. Ако земеш во обзир: повисоката цена која ја платија на старт, и сегашните сервиси (+ нервите кои се најбитни), поефтино беше да земат некој рандом бренд со 3 години гаранција, и кога ќе се расипе да го фрлат во канта и да си земат пак друго ѓубре.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
Умре таа логика на користење домашни апарати по 15-20 години, ниту пак има смисла со напредокот на технологијата, и најскапиот и најдобар модел во моментов за 5 години ќе биде детска играчка во споредба и со ефтините брендови произведени тогаш.

А Панасоникот го користат затоа што не слушаат кога им зборувам, 2та сервиси ги чинеа речиси 11 000 денари. Ако земеш во обзир: повисоката цена која ја платија на старт, и сегашните сервиси (+ нервите кои се најбитни), поефтино беше да земат некој рандом бренд со 3 години гаранција, и кога ќе се расипе да го фрлат во канта и да си земат пак друго ѓубре.
Jebi ga,
Eve go do mene toj prastariot 2008 Sony sekoj den e teroriziran so Igri po 2-3 saati, Netflix sto uste ne. Izdrzhal se i ima 1080HD vgradena HD Satelitska i Internet (Makar sto nema pristap do nisto asolno)
A sto se odnesuva za Panasonic mislev na Originalnite modeli 2500-7000,00€ a ne na tie sto se naojgaat vo Makedonija Turski/Kineski Ckart za siromastijata .
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Jebi ga,
Eve go do mene toj prastariot 2008 Sony sekoj den e teroriziran so Igri po 2-3 saati, Netflix sto uste ne. Izdrzhal se i ima 1080HD vgradena HD Satelitska i Internet (Makar sto nema pristap do nisto asolno)
A sto se odnesuva za Panasonic mislev na Originalnite modeli 2500-7000,00€ a ne na tie sto se naojgaat vo Makedonija Turski/Kineski Ckart za siromastijata .
7000 евра за ТВ :O
Секоја година ќе менувам по еден за оваа сума :D

Епа тоа е маката, тој новиот и рандом марка има повеќе опции од тоа што го имаш ти, а можеби си го платил 3000 евра.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
7000 евра за ТВ :O
Секоја година ќе менувам по еден за оваа сума :D

Епа тоа е маката, тој новиот и рандом марка има повеќе опции од тоа што го имаш ти, а можеби си го платил 3000 евра.
Da be !
Istoto go pisav i jas pogore.
Toa ne se aparati za obicni smrtnici.

Ama Samsung ne zemam.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Лелее луѓе земав Самсунг ULTRA HD 8serija 2020 noemvri само што помина гаранцијата од две години еве Април месец ми се расипа сам од себе не се пали и ко ке се крене нон стоп се рестартира. Ужас разочаран сум а фрлив 500 евра !!! Е сеа се прашувам дали има веза под телевизорот имам електричен камин ама има растојание од метар плус тв то е вграден во зид . Дали има некоја врска што се расипа ???
Земај Philips најдобри се и по години користење можам да ти дадам препорака за оваа марка и покрај изминатата гаранција пред некоја година не се сеќавам добро кога беше. Значи ќе се изнагледаш во најдобар квалитет на слика и ќе се изнауживаш во најквалитетен звук, до толку е најдобра марка.
И пази кај го поставуваш телевизорот и гледај да напрајш друг план кога ставаш нешто за греење подалеку од телвизорот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Najjako e sto pisete samo marki, zemi philipps, panasonic, ne zimaj samsung kako cel brend da e so isti kvalitet a ne posebno po modeli. Imas eftini imas high end, imas za gaming, za vesti za stari lugje etc. OS, connectivity, odblesok etc. Mora da bidete malku pokonkretni ako sakate da se sporeduva tv so tv i koj vredi a koj ne.

Inace najlos predlog e zemi najeftin i smeni go za godina ipol.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Najjako e sto pisete samo marki, zemi philipps, panasonic, ne zimaj samsung kako cel brend da e so isti kvalitet a ne posebno po modeli. Imas eftini imas high end, imas za gaming, za vesti za stari lugje etc. OS, connectivity, odblesok etc. Mora da bidete malku pokonkretni ako sakate da se sporeduva tv so tv i koj vredi a koj ne.

Inace najlos predlog e zemi najeftin i smeni go za godina ipol.
И најефтино си има примена.
Ако ти си мераклија да гледаш филмови/серии/да гејмаш и ти е битно да има квалитетен звук/екран/јака процесорска моќ, на друг му треба колку да има нешто да брмчи дома и најбитно да не се нервира со мајстори.
Еве јас сум од вторите, ретко имам време да гледам тв, и сакам ако почне нешто да не работи да го акнам во контејнер, и без мислење да си купам нов.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Јас самсунг зедов пред година ипол, досега 2 пати беше на сервис. Не сум ич задоволен.
И со овој што е сервисеров приватно живеам, вика кој те надупи за самсунг, генерално имаме доста работа со Самсунг телевизориве. Најок шо и не е некое правило LG.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.736
Najjako e sto pisete samo marki, zemi philipps, panasonic, ne zimaj samsung kako cel brend da e so isti kvalitet a ne posebno po modeli. Imas eftini imas high end, imas za gaming, za vesti za stari lugje etc. OS, connectivity, odblesok etc. Mora da bidete malku pokonkretni ako sakate da se sporeduva tv so tv i koj vredi a koj ne.

Inace najlos predlog e zemi najeftin i smeni go za godina ipol.
A shto ti ne razbra ob moite Postovi ?
Istoto go kazhav, evtiono za ednokratna upotreba.
Skapo ce traj i 10 Godini.

Samsung se site sranja pogotovo tie sto gi ima niz makedonija.
I pisuvam od isjustvo a ne od rekla kazala.
Pola zhivot sum serviser za RTV
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Imam Telefunken 32" ( oem proizveden vo turski Vestel ) eve 9 godini kako sto go koristam ni servis ni nisto super raboti
Inaku Turski Vestel kako fabrika proizveduva odlicni TV so super kvalitet vs cena
I QUART koj gi prodavaa AMC bea proizvedeni vo Vestel Turcija
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
544
Јас лично иам самсунг, не мрда 10та година. А на моите, пензоси што не користат смарт тв опција, им земав фул хд фуего, ете го и тој тера 10та година, дупло поевтин од самсунгот, така да ако ви треба само да ви пее, така да се изразам, екстра е фуегото, и плус не е некој туркие/кина направија, а е шпански.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom