Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
мојов хард диск е форматиран милиарда пати па нишо не му е.. незнам шо ти е поентава со постов... нешо као демек ако го форматираш мн хардот може да ти рикне или ???
Ќе рикне и тоа у многу лош момент кога најмалце ќе очекуваш :)
Најлошото е што после тоа шансите да вратиш нешто од податоците (да не претерам) се 1 према милион. :\

П.С. Не сваќај буквално дека за 2-3 месеци после 2-3 формата ќе рикне, али со секој формат му го кратиш „животниот век“ (побарај на нет подетално и постручно објаснување што све се дешава со секторите на хардот за време на еден формат и како делува сето тоа врз самиот хард).

инаку ја си иам касперски и топ тера... од вирус ни В у компиутеров....
Don`t be sure dude. :)

Он топик: Не користам никаков антивирус и задоволен сум :kez:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
ОМГ... ако ти праиш на секои 2 месеца формат ебати компиутерот.. незнам како нема да ти скурчи...



мојов хард диск е форматиран милиарда пати па нишо не му е.. незнам шо ти е поентава со постов... нешо као демек ако го форматираш мн хардот може да ти рикне или ???


инаку ја си иам касперски и топ тера... од вирус ни В у компиутеров....
Тоа ти е исто со хартија молив и гума и земи шкртај на хартијата и после избриши со гумата после пак земи шкртај пак избриши со гумата пак земи шкртај пак избриши ке видиш дека кога ке почнеш да бришеш листот ке почне полека полека да се кине :)
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Користам NOD32 верзија 4 и сум задоволен.:)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
Користев Аваст и кога сменив со НОД искенирав и ми покажа 60 и кусур вируси дека сум имал. Нод рулз.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
BitDefender Total Security моментално е на 1 место и според тоа е најдобар сеа за сеа,а после него иде Kaspersky.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
mozebi ne e prasanjevo za ovde ama ke moze li nekoj da mi kaze nekoja strana so licenci za kaspersky??
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
еве веќе два месеца користам AVG INTERNET SECURITY version-9 и сум задоволен,сега за сега е топ па за понатаму ке видиме:baeh:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ги имам користено Касперски,НОД 32 и Нортон и најзадоволен сум од Касперски.Нортонот и НОД не ми детектираат вируси а Касперски ми наоѓа 20 вируси.Затоа го користам веќе 1 година и немам големи проблеми со вируси.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Користам NOD32 пошто глупавиот касперски еднаш го пуштам да скенира и сам се скенира и сам си се избриша и ми го укочи цел компјутер и ми требаше 3 дена да го напрам :nesum:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Најдобар антивирус??? Дефинитивно Linux/Unix базиран оперативен. На Windows што и да ставиш, џабе ти е. Дури и на Бил Гејтс Windowsot фаќа вируси.

На Чак Норис само не фаќа.
 
I

Intex

Гостин
Порано користев Касперски. Толку сјебан антивирус не сум видел. Кај најде вирус и фајлот го брише одма. Ми падна виндоусот поради него.
Сега сум си на Убунту и неам гајле. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom