Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Никаков,најбољи е.Кога би бирал,нод али и тој не ме задоволува.Поради овие причини немам антивирус.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ај барем кажи ни зошто McAfee? :)
Поголем успорувач на системот од Нортон всушност го ставам во ист кош со Нортон.
АААА,ааа. Џанки си го пробал нортон 2009 (или бета 2010). Пробај го па кажи. Не ги лажи лугево. :pos: Toa што го кажуваш важи за нортон 2008 и постари
Јас го користам, а еднаш кажував за брзината на нортонот и како доказ покажав некои бенчмарци, и е веднаш после нод32.

А за McAfee незнам. Колку што читав во едно списание (хрватскион Баг) пред неколку месеци каде имаше споредба на антивирусни апликации, McAfee 2009 не беше многу добар.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Реалноста е дека Norton е успорувач голем, мислам јас кажувам за мене, ги имам користено постарите верзии и тоа важеше за нив, новава можеби е подобрена ама муабетот ми беше за McAfee. Тој е далеку поназад од сите останати користи многу повеќе меморија, е сега што велиш Norton после Nod32, јас би рекол и Kaspersky и Avast и AVG ама ај како freeware не ги сметам последниве два дека ионака се користени многу бидејќи се слободни па потоа Norton 2009 не за друго по анкетите се гледа дека е слабо користен. Norton во последниве години имаше голем пад, посебно со одличните конкуренти Nod32 и Kaspersky сега веројатно се обидуваат да се вратат со новите верзии.
И на крај оперативниот систем, па и навиките си имаат влијание што ќе се одбере, затоа најдобро е да се проба и да се види што на кого му одговара, би рекол нема ништо совршено.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
На мојот забеган компјутер што ке му препорачите ? 256 рам ... Кој анти-вирус би бил добар за него ?
Ја го имам нод32, ама можеби подобар предлог ке дадете ? А вирусе фаќе често ...
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
АВГ 8.5 Фрее... или поарно најди си лиценца за АВГ 8.5. го имам инсталирано на П2 со 256.. и си тера супер. :motor:
(ако не можеш да најдеш... пиши пп )
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
АВГ 8.5 Фрее... или поарно најди си лиценца за АВГ 8.5. го имам инсталирано на П2 со 256.. и си тера супер. :motor:
(ако не можеш да најдеш... пиши пп )
Фре лиценца има ли, како да ја најдам. Мислам дека може и да се апдејтире тој анти-вирус.

Чекам друг предлог ...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.747
Радо би немал немал антивирус и би дремел само на мсн неголи АVG.
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Везе неам зашто, али на последнава страна барем, никој го нема спомнато BitDefender-от.
Да, успорува. Умара.
Али и стварно заштитува. Коска.
Дефинитивно најдобар Анти-Вирус.

Лошото е што ако успее да пројде некое вирувче, ако имаш среќа да закачиш некое најново, тогаш автоматски го наоѓа и го брише, а со тоа оштетува многу “витални“ фајлови, па ќе мора формат.

Ја си земав лиценца од Anhoch, па мирен сум 365 дена.
 
Член од
18 април 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
avira premium security suite убедливо најдобар најдобар.не го успорува компјтерот а работи како ѕвер
 
Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
Avira premium security suit, се согласувам,стварно е добар!!
уште појачан со a-squared anti malware,e тогаш стварно нема гајле!!!!!:smir:
 

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Avira premium security suit, се согласувам,стварно е добар!!
уште појачан со a-squared anti malware,e тогаш стварно нема гајле!!!!!:smir:
avira premium security suite убедливо најдобар најдобар.не го успорува компјтерот а работи како ѕвер

Извини батка, вие улави да не сте бе? (смир смир)

Авирата да беше меѓу добрите, немаше све фри да оди, па дури и гратис некое вирувче со егзе фајлот.

Фрлајте тоа ѓубре. И бај да веј ... по тоа шо не се осеќа дека има анти вирус у компјутерот - сфатете колку го бива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom