Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
На едниот ПЦ имам Bit Defender total 2009 кракуван и супер е. А на лап топот имам McAfee лиценциран и морам да кажам дека сум многу задоволен, до сега не пропуштил некој вирус. Го имав и NOD32 и за мене е губре невидено, после него што го ставив антивиусот ми најде 1200 инфицирани фајлови. Kaspersky 2009 е меѓу најдобрите според мене ама лиценцираниот, овој што наводно е кракуван е добар ама за кратко време, т.е. додека не ти каже "Your licenses is blacklisted ":nesum:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
касперски е бавен,а нод 32 е совршен!=беше прогласен за најдобар антив.за 2008-ма....јас имам нод,и сум задоволен...
-од freeware,AVG е доста солиден....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
Ako е некој запознаен да ми каже за аваст,дали е добар пошто само што го симнав од нет,верзија на Македонски јазик,али кога се отвара само прашалници има..?? ретко некоја инструкција на македонски :toe:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Јас користам Avast - Home ама ич не сум задоволен !
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Гласав за Kaspersky AntiVirus,ама користам NOD32
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Mozi nekoj dami kaze koja razlika ima pomegu spyware,antivirus,Internet security????
jas iam norton ama sranje e denes mi najde 32virusi so golema opasnost:(
Inace iam 2gb ram 2procesori amd turion,,Pomognete koj Program da go stavam za protiv VIRUSI
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Сега почнав да користам Norton Gaming AV, и сум прилично задоволен, бидејќи работи и не троши ич меморија за разлика од други АВ кај кои при скан не можеш ништо друго да правиш :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Користам AVG8.0 free, али според мене BitDefender е најдобар, без конкуренција.
Го користев кратко време (додека ми траеше триал-верзијата) и бев многу задоволен. Сега планирам да си го симнам и да најдам крак и да си кулирам. :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ako е некој запознаен да ми каже за аваст,дали е добар пошто само што го симнав од нет,верзија на Македонски јазик,али кога се отвара само прашалници има..?? ретко некоја инструкција на македонски :toe:
немаш фонтови.

моментално немам антивирус а неутрален сум за анкетава зошо неколку има што се доста добри(Kaspersky,Norton,Nod)
 
M

Mario Gómez

Гостин
АVG му ставив сега оти со Касперски ми се поеба компјутерот, а за најдобар сигурен сум дека е AVAST!
 
C

Crazy Diamond

Гостин
јас користам Eset Smart Security и мислам дека тој е најдобар.ама многу е сличен со NOD32
 
Член од
26 март 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
абе брат ако имас кантер дома ,и имаш твој дедикатиран сервер верувај ми нема да можат да влезат играчите само од ESET
 

Kajgana Shop

На врв Bottom