Најдобар антивирус?

Кој е подобар АнтиВирус: Kaspersky или Norton?

  • Kaspersky AntiVirus

    Гласови: 192 29,7%
  • Norton AntiVirus

    Гласови: 53 8,2%
  • Не знам, не можам да се одлучам.

    Гласови: 30 4,6%
  • Што е тоа антивирус?

    Гласови: 15 2,3%
  • AntiVir

    Гласови: 39 6,0%
  • Некој друг (ќе наведам кој)

    Гласови: 118 18,3%
  • NOD32

    Гласови: 199 30,8%

  • Вкупно гласачи
    646
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
NOD32 (од 2006 го иам)
Па супер е, сум фатил вируси, само при формат (кога не ни бил инсталиран антивирусот) и така...

Најдобар според мене :vozbud:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
И касперски е срање. И тој нема све што е потребно во датабазата. Не само касперски, НИКОЈ анти вирус ги нема сите можни дефиниции што значи дека немаш анти вирус кој те штити 100%. И не пишувај вакви срања затоа што некој што не се зарзбира ќе се поебе.
Се согласувам дека не постои апсолутна заштита....

али не пишувам срање со кое некој може да се поебе....
ајде кажи ми како би се поебал некој ???
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Се согласувам дека не постои апсолутна заштита....

али не пишувам срање со кое некој може да се поебе....
ајде кажи ми како би се поебал некој ???
Друже, има секакви легенди и експерименталисти, ќе земат да експериментираат нешто, па после ти ќе им испаднеш крив. Имам налетано на некој што кога ќе му кажам на десктоп да кликне десен клик... ми вика... каде е тоа.. :/ и после иди расправај се со таквите :/
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
со оглед на тоа како ми е напишан постот , нема шанси некој да успее да го направи batch-от а да незнае што прави....прво тешко дека таков некој , ќе го пронајде името на процесот и на сервисот.
а второ и да успее , ништо страшно , се што може е да исклучи некој друг процес по грешка ....ќе рестартира и се ќе му биде по старо.....
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Avast Professional v 4.8.1.1299 na Vista sp1
- 2-meseci mi raboti na Vistava i taman e za sega.
Zadovolen sum.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Од кој аспект да гледаме Kaspersky е нај добар ја лично го користам лиценциран го купив со лиценца една година,гледам добро лови и приметив со лиценца по убаво работи околу со пират клуч
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Koga ke ispadne ESET 4 za da go probame i nekoj post da sibneme za nego :wink:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Од кој аспект да гледаме Kaspersky е нај добар ја лично го користам лиценциран го купив со лиценца една година,гледам добро лови и приметив со лиценца по убаво работи околу со пират клуч
Кој пакет го имаш ? За еден компјутер за една година или ? И која цена е ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Кој пакет го имаш ? За еден компјутер за една година или ? И која цена е ?
850 денара го земав само антивирус немаше Internet security за еден компјутер и една година лиценца
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
850 денара го земав само антивирус немаше Internet security за еден компјутер и една година лиценца
Маме му ебам да купам и ја еден, али што ќе ми го зар малце анти вируси има по нетов, плус не ми треба којзнае каква заштита... неам ништо посебно у компјутер такада ако нешто се сјебе еден формат и ајт :/ али ништо чудно и да купам :/ :toe:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Маме му ебам да кушам и ја еден, али што ќе ми го зар малце анти вируси има по нетов, плус не ми треба којзнае каква заштита... неам ништо посебно у компјутер такада ако нешто се сјебе еден формат и ајт :/ али ништо чудно и да купам :/ :toe:
Абе и ја не дека го купив за кузнае што ме пратија во дуканчивее нели инспекции лиценциран Windows им бараат па бев купував windowsi и случајно го здогледав и гледам евтин ми дојде па кај биле кај не биле , него имам 20 компјутери да форматирам :S не сум дома
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
Ја иам нод 32 и сум задоволен нит ми коци компјутер нит сум имал проблем со вируси до сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom