Најдобар Македонски Бенд!

Најдобар Македонски Бенд

  • Мизар

    Гласови: 45 11,5%
  • Леб и Сол

    Гласови: 128 32,7%
  • Суперхикс

    Гласови: 93 23,8%
  • Архангел

    Гласови: 77 19,7%
  • Анастасија

    Гласови: 13 3,3%
  • Кисмет

    Гласови: 0 0,0%
  • Two Sides

    Гласови: 4 1,0%
  • Suns

    Гласови: 1 0,3%
  • Чиста околина

    Гласови: 25 6,4%
  • Бадминтонс

    Гласови: 5 1,3%

  • Вкупно гласачи
    391
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Суперхикс се најдобар бенд според мене. Другиве не постојат за мене. ;)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.167
Од дадениов избор,а и пошироко Архангел.Некако ми делат од сиве други.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.977
Нелегитимна листа, кај се Санаториум на листава?
Можно е истово пред 4-5 години да сум го пишал на темава, во бледо сеќавање ми е не ми замерувајте :D
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Мене покрај овие горенаведените и Eye Cue ми се допаѓаат, имам одено на неколку нивни свирки. Гледам никој не ги споменал.
 
D

Deleted member 55587

Гостин
area,superhiks,leb i sol,mizar,arhangel(nekako zaedno idat ovie dve grupi),string forces,non stop imaat dobri pesnicki,nokaut...
mozebi trebase da se izdvojat nekoi od gore navedenite,ali ja dodadov use nekolku sto mene licno mi se svigaat.
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
57
Поени од реакции
20
Само еден бенд беше на рамниште на сите светски атрибути, и според мене ги надмина, бесчујно, а магично...Архангел - друга димензија беа/се.....сеуште неразбрана од поголемиот дел .......
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Rok Agresori se najbolji. Drugive se gola voda i kopija.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Гласав за Архангел, тоа што го работеле е за почит, јас би се воздржал од субјективно вреднување, но свирките низ тогашна Југославија кои ги имале си го кажуваат своето. Супер текстови, со длабока содржина, музиката во позадина, одговара со истите и ја прави хармонијата. Тука некаде ги поставувам Анастасија и Мизар, Декаденс и Телонаука Совршена, како љубител на потемните работи.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Архангел, Анастасија, Падот на Византија, Леб и Сол.

И морам да признаам дека ме боли тоа што Суперхикс има повеќе гласови од Архангел.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Архангел, Анастасија, Падот на Византија, Леб и Сол.

И морам да признаам дека ме боли тоа што Суперхикс има повеќе гласови од Архангел.
Суперхикс е бенд за пошироката публика, Архангел, Падот на Византија, Анастасија, Телонаука Совршена, Декаденс, Александрија, сите тие се бендови за ограничен број на слушатели, не секој може да ги слуша.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Суперхикс е бенд за пошироката публика, Архангел, Падот на Византија, Анастасија, Телонаука Совршена, Декаденс, Александрија, сите тие се бендови за ограничен број на слушатели, не секој може да ги слуша.
Се согласувам, башка Суперхикс се одличен бенд за журка, атмосвера и фино се журкам на нивни настапи, само што тоа што го свират Суперхикс е веќе видено. (Чак што више, нешто и „позајмено“ )
Некако мислев, најдобар бенд би стоело поради музиката во целина , не поради настапите на бендот. Фолтин, повеќе би ги фаворизирал од по-популарниве бендови кои знаат да направат добра атмосвера, ама секој со свое мислење, не можам да ги обвинам за тоа што го слушаат приватно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom