Најголемите Македонци низ историјата

F

FilipMacedon

Гостин
Се собрале група дегенерици и јадат бурек....свашта држи земјата македонска.

Недај боже да им се проверат банкарските сметки:nesum:,ке сфатат луѓево какви привилегии би имале доколку би биле само Словени
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Doktor Di....192 visok, 110 kg tezok, ebaciste!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не сум знаел дека имам и обожаватели :smir: Ама не сум геј, уште одма да ви кажам да не се надевате за џабе :smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
:drk:Ne si gej ili uste ne znaes dali si?

On: najgolem makedonec spored mene, vo istorijata e Aristotel.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Не сум знаел дека имам и обожаватели :smir: Ама не сум геј, уште одма да ви кажам да не се надевате за џабе :smir:
Не сум знаел дека ако предложиш некој за голем македонец треба да си геј:toe:

On: najgolem makedonec spored mene, vo istorijata e Aristotel.
Дај просветли не и нас што не сме многу по историјата, па може ке го закачам на зид
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.705
Поени од реакции
932
Гледам никој не ги спомнал Аристотел и Михајло Пупин...за првиот сите добо знаеме кој бил , а за вториот иако веројатно многу од вас мислат дека бил србин тоа не е точно...факт е дека бил роден во Србија но и татко му и мајка му се Македонци од Вевчани...Пупин е научник од светски глас и еден од пионерите на електротехниката и радиотехниката каде шо има пантентирано преку 24 пронајдоци...на сите ни се добро познати Пупиновите калеми
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Гледам никој не ги спомнал Аристотел и Михајло Пупин...за првиот сите добо знаеме кој бил , а за вториот иако веројатно многу од вас мислат дека бил србин тоа не е точно...факт е дека бил роден во Србија но и татко му и мајка му се Македонци од Вевчани...Пупин е научник од светски глас и еден од пионерите на електротехниката и радиотехниката каде шо има пантентирано преку 24 пронајдоци...на сите ни се добро познати Пупиновите калеми
јас мислам дека пупин сепак самиот се декларирал како србин
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Гледам никој не ги спомнал Аристотел и Михајло Пупин...за првиот сите добо знаеме кој бил , а за вториот иако веројатно многу од вас мислат дека бил србин тоа не е точно...факт е дека бил роден во Србија но и татко му и мајка му се Македонци од Вевчани...Пупин е научник од светски глас и еден од пионерите на електротехниката и радиотехниката каде шо има пантентирано преку 24 пронајдоци...на сите ни се добро познати Пупиновите калеми

Citni be, kade preku red :):)

Jas go spomenav Aristotel.

P.S. So zborovite na novokomponiraniot VMRO-vec S. Shkaric, Aristotel i toj samito se rodeni na 50 km oddalecenost eden od drug, dve iljadi godini razlika.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.705
Поени од реакции
932
Не е важно како се декларирал , факт е дека и мајка му и татко му се Македонци од Вевчани ми се чини беа

Citni be, kade preku red :):)

Jas go spomenav Aristotel.

P.S. So zborovite na novokomponiraniot VMRO-vec S. Shkaric, Aristotel i toj samito se rodeni na 50 km oddalecenost eden od drug, dve iljadi godini razlika.
ОК бе мачорче , во право си...не видов дека прв ти го имаше пишано филозофот и научникот од Стагира...хе хе
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
Секој оставил трага ама според мене

Ченто - Македонскиот Џорџ Вашингтон


Во една прилика дошле некои бугари во Прилеп да опипаат како е расположено населението да прифати бугарски попови и учители. И зборувал некој бугар, зборувал, и луѓебо негодувале, а Ченто молчел. И овој бугаров го прашал господине Андонов, вие сте многу мудар и паметен, ама зошто не реагирате, зошто сте така тивок, на што Ченто му одговорил

"Нема зошто да се расправаме тука, туку јас да си одам дома да си го спакувам куферчето, иако само што се вратив од затвор, гледам дека пак ќе одам таму зошто ти ова што го кажуваш ниту може да биде, ниту ќе биде"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom