Најглупа реклама?

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Фриком фемили :tapp:...
-Дојди во 5?
-Кај да дојдам во 5 сега е 5 и 15?
-Не дојди во туристичка аценција 5
...па добро п***а ли му м....биваше ли ова да се пушти,дали некој гледа и слуша...па имате ли вие маркетинг на работа???? :tapp:
...а да и таа новата со сокот кајшто пробуваат копиљаци,а еден со бркови им е најглавен фраер :tapp:
Celta na reklamata e da se stvori prepoznatlivnost na brend kaj korisnicite. Bez ogled kolky nie mislime deka reklamite se glipi, sepak mi se cini deka ovie dve gorenavedeni reklami sosema dobro si za zavrsuvile rabotata. Onoj koj se reklamira voostp ne go ineresira dali reklamata nekoj ja smatra za glupa ili ne!. Vazno my e da izgradi prepoznatlivost na brendot.

Ajde sega malce da se navratime nazad. Ja pamti nekoj ovaa recenica: "MMMM kako da jadam goooolemo cokolado so lesnici"..
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Најлоши реклами : Хедис, Кафе браво пијам (ама овој вториов дел ) и сите сите сите реклами на тв Орбис... :tapp:

Најдобри : Брррррррррр на кока кола :) и би ги вметнал и грците, ем топ реклами ем топ пичици, свака им част најозбилно :smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Celta na reklamata e da se stvori prepoznatlivnost na brend kaj korisnicite. Bez ogled kolky nie mislime deka reklamite se glipi, sepak mi se cini deka ovie dve gorenavedeni reklami sosema dobro si za zavrsuvile rabotata. Onoj koj se reklamira voostp ne go ineresira dali reklamata nekoj ja smatra za glupa ili ne!. Vazno my e da izgradi prepoznatlivost na brendot.

Ajde sega malce da se navratime nazad. Ja pamti nekoj ovaa recenica: "MMMM kako da jadam goooolemo cokolado so lesnici"..
Да но некој тоа треба да го слуша или гледа тоа...а ако е глупа рекламата вртиш радио или ТВ канал :toe: горе доле се знае кои се добри а кои не реклами...прочитај поназад во 80% од случаите тие се рекламите :helou:
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
Да но некој тоа треба да го слуша или гледа тоа...а ако е глупа рекламата вртиш радио или ТВ канал :toe: горе доле се знае кои се добри а кои не реклами...прочитај поназад во 80% од случаите тие се рекламите :helou:
Колкав дел од времето кое го поминуваш со некој медиум (радио или ТВ) ти лично имаш контрола врз тоа што гледаш/слушаш.
Да кажеме, одиш низ град, по кафиќи, или незнам каде на друго место каде што си изложен на некој од овие медиуми и сакал/нејќел мораш да го слушаш тоа што излегува од звучник.
Од друга страна, кај нас телевизиите вртат реклами на :30, а во ударен термин на :15. Значи воопшто не е тешко онаа рекламата за Фриком да се стај на 4 национални телевизии во :15 и да ти, со намера да не ја чуеш рекламата, истата всушност ја чуеш/видиш 4 пати.

Верувај ми, колку и да звучи глупо, има цела филозофија
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
1. Fricom family
2. Млекарена
3. Umbrela juice
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
кога ја видов рекламата на фриком фемили си реков дека поглупо нешто никој неможе да смисли, ама затоа после се појави нешто што ги руши сите рекорди на глупавост и што треба да влезе во Гинис а тоа е рекламата за umbrela сокови :tapp::tapp::tapp::uvo::uvo::uvo::uvo:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Во последно време многу глупи реклами на ТВ што немаат врска со производот, или се стварно толку глупи или јас не ги разбирам.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Mлекарена:tapp:се чудев на кој му има текнато ваква фамозна идеја, поглупа е и од монотонине реклами на ТВ Морис
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.436
Поени од реакции
28.643
де дајте некој клип ако имате од амбрела џусот
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Се сеќаваш ли кога велеше дека девојчињата имаат болви? :vozbud::vozbud::vozbud::uvo:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Рекламата за Frikom, многу е глупа и досадна бидејќи ја пуштаат на секои 5 минути. Frikoom familyyyy и животот ќе ти се промениии.... :ija::violent1:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
ОД поновите на онај велија за улошки снаа поглупо нешто здравје а памтам една доста глупа од пред мош 10 години за оглсник м нешто со пуцаљка у позадина беше .:salut::salut:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Млекарена :tapp:
Fricom family :tapp::tapp:
и BRRRRRRRRRRRRRRRRRRR :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom