Највисок човек во Македонија

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Не верувам да има ваква тема (ако има избришете ја оваа) а баш ме интересира, дали некаде има информација кој е всушност највисокиот човек во Македонија? Во медиумите неколку пати имаат пишувано за најстариот, но не сум сретнал кој е највисокиот во земјата... Постои ли негде воопшто таква информација, или знае ли некој од вас конкретно кој би можело да биде тоа (може е некој кошаркар?)...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Не верувам да има ваква тема (ако има избришете ја оваа) а баш ме интересира, дали некаде има информација кој е всушност највисокиот човек во Македонија? Во медиумите неколку пати имаат пишувано за најстариот, но не сум сретнал кој е највисокиот во земјата... Постои ли негде воопшто таква информација, или знае ли некој од вас конкретно кој би можело да биде тоа (може е некој кошаркар?)...

Перо Антиќ ваљда! :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Јас еве сум 190, додека не се кажи некој друг ја сум највисок.

Божин, си поминал покрај високите брат. :P
--- надополнето: 28 октомври 2013 во 19:40 ---
Еве јас на пример, можеби не многу но доволно. :D sultan-kosen-worlds-tallest-man.jpg
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Некој од кошаркариве би требало :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ферус,качен на тапан-се важи.
----------------
Не мора да значи кошаркар,сум сретнал многу високи млади лица.во автобус едно такво(во старине автобуси зборам) да ти е жал да го гледаш.ја наведнал главата и гледа само доле,тоа држачите му беа кај рамењата. Има и еден многу висок по во години и многу слаб,една глава над сите,сигурно многу над 2,10м,со бела коса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom