Најавени измени во законот за увоз на автомобили

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
ima zakon za vrakani kilometri,se rasprasav,zabraneto i krivicno delo e toa i vo Makedonija,sr uste ne se sproveduva,no na soznanie po prijava moze da se dejstvuva,pazaren inspektorat vo prisustvo i na ovlastenolice od policija,krivicna prijava bilo toa,ama batinava so laptopcina se setaat i kade sakas na lice mesto gi vrakaat km. tesko na tie sto se so dujkani ,staticni,ke si go odnesat za site
mozno e mozno samo pratete naredniov period sto ke se sluci
И како ќе докажат дека на некојаа кола е вратена назад километражата
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
E sto ke se sluci. A be ne zezaj. Takov zakon nema ni vo Germanija. Barem denes sve e korumpirano i vo Evropa e trulo.
Кој ти вика дека во Германија нема таков закон.
Купи кола а ако ти се нафати некој да ти ја врати километражата отиди во овластен сервис па одговарај за последиците.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Здраво дечки ме интересира колку е царина за голф 4 1.9 тди 90 до регистрација значи ме интересира со се терминал комплет се фала pozz
 
Член од
17 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo.!
Ima li nekoj info kolku bi cinela carina, danok i ostanati trosoci za Mercedes ML 3.0 od 2007 godina i za Checrolet Captiva 2.0 od 2008 so 6+1 sedista ili standardna..
Blagodaram odnapred ..! :)
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
4
Mazda6 2.0L - CD 140 Active
FR 10/2008

195,000 km

Diesel

103 kW (140 PS)

Manual gearbox Belgija Od prilika cena za prenos i sto vi znaci toa eur1??
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Цената на колата во Германија каталошки е приближна во Македонија па на таа цена додади си околу 70% и ќе дознаеш колку треба да дадеш на државата за да има за корупција и паразитска аднминистрација,споменици,платени политички програми ...........................
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131
На другар бмв од 5 серија 2012 со фул опрема царина му земаа 7000 евра, така да рачунај си
Okay.Фала за информација ;)[DOUBLEPOST=1448736090][/DOUBLEPOST]
Цената на колата во Германија каталошки е приближна во Македонија па на таа цена додади си околу 70% и ќе дознаеш колку треба да дадеш на државата за да има за корупција и паразитска аднминистрација,споменици,платени политички програми ...........................
Да не навлегуваме во политика затоа што не сум политички ориентиран во ниту една партија едноставно си барам солидна фамилијарна кола а не сум запознаен со царината и акцизите во државава.Сепак фала ти ;)
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Може ли некој да ми даде линк да прочитам колку ке ме кошта царина и сите давачки сакам да купам џип од бугарија. Уште разгледувам модели немам конкретно одлучено кој модел ке биде буџетот ми е 5000е бензинац ке биде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom