Начини за заработка за тинејџер?

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
ziti sve kao moze da ne se bara web dizajnot prva rabota nie sme zemja koja ima internet poveke od 60% vo drzavata(ako ima i tolku) vo poslednite 1-2 i stanuva se poaktuelen taka da sekoja firma se interesira za web strani i slicno primer ke ti kazam samo kolku kladilnici napravija web strani vo poslednite 6-7 meseci a uste kolku nemaat,posle kaj se firmite pa sea skolite ke pocnat kaj i da e pa ti vidi dali ne se bara...do dusa ako si dobar programer mozes da prais programi za kafici i resotrani ama ne e lesna taa rabota taka da.... razmisli si ehehhe:pos2:
Хмм...не е лесна?
Незнам...јас уживам додека програмирам...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Види. Поише пари се зимаат со програмирање. Ако си ја знаеш работата и си профи во тоа. Имаш повеќе можносто отколку со веб дизајн.
Ама да не забегуваме од темата. За друго е. Конкретно за тинејџери,моментално низ кафичиве ќе да е шемата за заработка. Друго не ми доаѓа на ум сега.:uvo:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
да..се зимаат пари со програмирање...ама сепак сме тинејџери...колку и поише да знаеме од нашите врсници...неможеме да извлечеме некој денар од тоа...

освен ако не праиш според мене една паметна работа...глеам има тема отворено како да си инсталирам Windows..незнам за вас ама јас инсталирам Windows-и веќе 4-5 год и можам да инсталирам па и со затворени очи....голема заработка нема од тоа али колку за џепарац....
 
V

Viktoranius

Гостин
Да, на мене ми нудеа работа во еден кафич дневница 550 денари шанкер. Али јас сум пропалица и живеам од кладилницата,и си вадам дневница од 500 денари на кучињата на трки за само пола час и ич уво не ме боли за шанкер да се мачам и да гледам кремци по кафичите и да се нервирам.

Едит - Заборавив да кажам, си направив студио дома и идат разни глупердишта што се замислуват дека се рапери па им зимам по 400 денари од трака. Јебига бизнис.
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Hi, jas sum tinejdzer pred nekoe vreme rabotev i zemav pari....
najprvo odev na praksa okolu edna-dve godini da naucam malce hardware i formatiranje kloniranje itn, basic stuff...... posle pustiv cv u edna firma za kompjuteri vo gradot i me viknaa na intervju rekoa deka ne im trebalo rabotnici no ako sakam da odam kako na praksa tamu i da mi davaat nekoja "skratena plata".... posle nekoe vreme vidoa deka napreduvam i mi davaa se pogolema "plata " no svativ deka mnogu naslabev vo skoloto bidejki se poveke se posvetuvav na rabotata, taka da ja zaebav rabotata... tamu steknav mnogu iskustvo nesamo pokraj hardware, video monitoring itn...tuku i podnauciv VisualBasic... taka mi stana interesno i pocnav da si pravam mali programcinja si gi povrzuvav so SQl itn... ali vidov deka nikade ne vodi toa sto rabotam VB,a sekoja pogolema kompanja za programiranje bara C++ ili java, taka pocnav da odam na kursevi (seminari) za programiranje... nauciv mnogu (HTML, PHP,CSS,JavaScript,mysql itn....) sega ucam Java i mislam deka e zakon od se so sum probal...
Od drugata godina treba da se pisam na fakultet, pa ako nekoj moze neka preporaca nesto...(ako znaete nekade kade so predavaat java u mk ako ne da teram niz bg)

Izbegav od temata...sorry...
Inace sum nov na forumot....
pozz
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Eve nesto interesno na koe NAVISTINA se zarabotuva
procitajte go oglasov, otvorete ja stranata, pa posle registriranjeto ke treba da se logirate i so toa dobivate sopstvena strana na koja mozete da gi ponudite vasite proizvodi i uslugi. Ova go raboti cel svet, PROBAJTE, VISTINA E.
Se sto treba e da se registritate, pa da se logirate. Slobodo ne se naplakja a vie na krajot ke imate dovolna zarabotka.
Vi blagodaram

Osvojite 5 000 Eura pohadjajuci BESPLATAN BIZNIS KURS i zaradite 5 Eura i vise po svakom kontaktu.

Sve sto treba je da se REGISTRUJETE na

http://www.obogatitesebezpara.com/228

I da pozovete sto veci broj ljudi na Vasu stranicu koju cete dobiti nakon registracije.



Cestitamo Vam na izboru
 
А

Ајсшутер

Гостин
Eve nesto interesno na koe NAVISTINA se zarabotuva
procitajte go oglasov, otvorete ja stranata, pa posle registriranjeto ke treba da se logirate i so toa dobivate sopstvena strana na koja mozete da gi ponudite vasite proizvodi i uslugi. Ova go raboti cel svet, PROBAJTE, VISTINA E.
Se sto treba e da se registritate, pa da se logirate. Slobodo ne se naplakja a vie na krajot ke imate dovolna zarabotka.
Vi blagodaram

Osvojite 5 000 Eura pohadjajuci BESPLATAN BIZNIS KURS i zaradite 5 Eura i vise po svakom kontaktu.

Sve sto treba je da se REGISTRUJETE na

http://www.obogatitesebezpara.com/228

I da pozovete sto veci broj ljudi na Vasu stranicu koju cete dobiti nakon registracije.

Cestitamo Vam na izboru
Без пари нема добивка другар,доста со вие лажни добивки
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
кај мене тука помладиве работат сите молери :je:ја не сум почнал дека не ми требаат пари сеа иамм:je:а за 1-2 год ке почнам порано имаше дедоми па чичкоми фирми за молерај ама затворија овие вака помладиве со идат земаат по 500 ден а понатака коа ке знаес све по 1000 распрашај се само вакви работи мозес да најдеш без врски молер така несо :nesum:. ја сеа за сеа зивеам од кладилница хахахаа
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Абе се заработува од кладилницата ама може и да те уништат како на пример денеска на Динамо Киев ми ојдеа 600 денари. :(
 
D

Daftie

Гостин
И јас летово сакав да работам, али срања се исподесија, два месеца ми отидоа нигде и оставам за догодина...
Само што 80% од огласите се наменети за девојки, од кои 50% се за некоја мистериозна работа, која на крај ќе испадне дека е за еротска "масерка"... Другата половина е за шанкерки, шивачки и за работа на хот-лајн. Тие (отприлика) 20% огласи во кои се бара машко се за келнери, пиц-мајстори и скараџии. Нормално, ќе улета и некоја понуда за работа на брод или берење маслинки во Грција.

Така да, занемари го Огласникот.

Распрашај се по другари, пријатели, твоите родители и роднини. Во Македонија само со непотизам ќе најдеш колку-толку прикладна работа, тоа е факт. Во зависност од твоите знаења, работливост и умствена способност - сигурно ќе најдеш добра тинејџерска работа. :wink:
Еднаш видов оглас у огласник "Се бара згодна девојка за работа, 50 евра дневница" и "Издавам соби на студентки"...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom