Научно фантастични филмови

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Кој се вашите омилени филмови од научната фантастка?
Еве го мојот избор:
1. Виртуелност - со Denzel Washington
2. Косачот 1
3. Одисеја 2001
4. Матрикс 1
5. Alien 1 и 2 (Или осмиот патник како што е преведен кај нас)
6. Предатор

Освен горенаведениве како ОК SF филмови би ги спомнал и:Терминатор 1,2,3; Коцка 1; Предатор 2; Alien vs. Predator - Requiem ;(Alien vs. Predator е друг филм и го немам гледано но најверојатно и тој е ОК) ; Вид 1; Јура парк 1,2 Некој од 10-те филмови Ѕвездени патеки(не се сеќавам кој беа добри:)) и.т.н. Сега може нешто пропуштив.

Инаку SF филмови со волшебници и слични глупости и суперхерои (Супермен, Бетмен....) баш и не ми се допаѓаат. Препорачајте нешто.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.829
Пропушти... и тоа не нешто... STAR WARS ги пропушти!

Инаку, Бетмен не е SF.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Леле имате милијарди теми за СФ што само отварате без врска.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
763
Поени од реакции
294
Омилени ми се:
1.Стар Трек - Сите филмови и серии се одлични
2.Стар Варс
3.Матрикс
4.Х-филес
и уште некои други.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Баш вчера и денеска го изгледа мини серијалот The Lost Room, интересно ми делуваше на почетокот, така и до крајот ме импресионираше. Ете препорака.
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Го гледав филмот Serenity и ми се допадна. И благодарам на marsovka.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.373
Поени од реакции
540
Нешто најново и одличен СФ филм :
The day the earth stood still
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Премиерата на најновиот "Star Trek" филм во режија на JJ Abrams ќе се оддржи на 7-ми Април во Австралија, соопштено е од студиото Paramount Pictures.
Во новиот ''Star Trek’’ филм глумат Chris Pine како Kirk, Zachary Quinto како Spock i Simon Pegg како Scotty. Leonard Nimoy кој што и прв го играше Spock е единствениот оригинален член на филмската екипа кој што во овој филм ќе има епизодна улога.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Кој се вашите омилени филмови од научната фантастка?
Еве го мојот избор:
1. Виртуелност - со Denzel Washington
2. Косачот 1
3. Одисеја 2001
4. Матрикс 1
5. Alien 1 и 2 (Или осмиот патник како што е преведен кај нас)
6. Предатор

Освен горенаведениве како ОК SF филмови би ги спомнал и:Терминатор 1,2,3; Коцка 1; Предатор 2; Alien vs. Predator - Requiem ;(Alien vs. Predator е друг филм и го немам гледано но најверојатно и тој е ОК) ; Вид 1; Јура парк 1,2 Некој од 10-те филмови Ѕвездени патеки(не се сеќавам кој беа добри:)) и.т.н. Сега може нешто пропуштив.

Инаку SF филмови со волшебници и слични глупости и суперхерои (Супермен, Бетмен....) баш и не ми се допаѓаат. Препорачајте нешто.

море стајте ги филмовете во оригинална форма мислам на англиски јазик за да мозам да ги најдам,вака ми е глупо,препорачајте добар филм

:tv::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Тука мора да се спомнат и сериите поточно Firefly како едни од најдобрите SF филмови кои му претходеа на serenity играниот филм. Штета што firefly заврши со само една сезона. :(
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Тука мора да се спомнат и сериите поточно Firefly како едни од најдобрите SF филмови кои му претходеа на serenity играниот филм. Штета што firefly заврши со само една сезона. :(
Еееј браво, ептен добра серија беше Firefly, штета што заврши :(
Него има и уште еден филм после сериите ако си го гледал, исто се вика Serenity, ако си обожавател на серијата обавезно гледај го зошто серијата завршува празно, мислам нема крај, а ова до некаде има...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom