Насилство и повредени на протестот во Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
inaku dedo mi stalno povtoruvase edna rabota koja koincidira malku so ovaa vest


ako sakas da mu ja vidis pametta na covekot daj mu vlast
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Јас си се разбирам со Серпико, си се согласивме на почетокот на дискусијава, така да ти не бери гајле и не користи шугави фори кога немаш на што да ја поставиш дискусијата.


Си чул некогаш за негативно навивање?

Кога играат 2 тима, на пример Албанија и Грција фудбал, јас ќе навивам за Албанија, не за тоа што ги сакам и зошто сум Албанец, но ќе навивам против Грците зошто ги мразам од петнава жила како Македонец.

Истото за мене се ВМРО и СДСМ.

И додржи ниво на дискусија да не почнеш да цвикаш на крајот ко по обичај.
E pa sto togas tvrdis deka ne si glup za da si bil del od studentite?

Kako i da e, jas se izviniv do Serpico sto go upotrebuvam vo diskusijata, ama morav za da dolovam poenta. Uste ednas mu se izvinuvam.

Za drugoto.... e pa toa e razlikata megu mene i tebe be Bratot.... za mene i toa i toa e gomno, i niv i niv ke gi pcujam, i tie politicari i tie..... i ni pod razno nema da ja podrzuvam ednata strana, makar i za inat na drugite, koga znam deka se krivi i deka ispagam smotan so toa.....

Realno, objektivno, nepristrasno i racionalno tumacenje se bara Bratot, ti toa ne si vo moznost da go ponudis... poveke od ocigledno e toa :toe::toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Значи сеуште се радуваш што “портокаловите кошули“ не започнале со патроли од по 3ца да шетаат низ градовите и селата?:vozbud:
Тројките се карактеристични по носењето црни кошули:vozbud:
Она портокаловото не чини.....од далеку дречи!:kesa:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Za mene slucajov e ednostaven.
Verski fanatici udrija po studenti.
Policijata si stoese na strana.
Krivicni prijavi najaveni za studentite.
Vlasta gi brani fanaticite vo prevod.

Kraj na muabetot.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
И сеуште не добивме одговор кој ги организирал тепачите?!
Ниту тој одговор, ниту пак одговор на тоа кој организираше протест против изградба на црква.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Протестот беше инициран од страна на оние кој ја замислија црквата на онаа локација,за да им остане нечепната локацијата која ја купија за бадијала нивните братучеди и кумови,и која беше идеална за изградба на црква!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Ниту тој одговор, ниту пак одговор на тоа кој организираше протест против изградба на црква.
Imas odgovor koj gi organiziral protestite protiv lokacijata za crkvta.
Prasaj vo MVR - tamu e i prijaven od nivna strana.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Б.Ц. се изјасна т.е. ни разјасни се на сите :kesa:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
си има истражни органи, нека одговорат тие кој што организирал. Дотогаш ќе треба да верувам на единствената изјава на носител на власта, дека е длабоко уверен дека зад првиот протест стои Грчев, кој бил од сдсм, иако не бил сигурен, ама длабоко бил уверен.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Ima ,prasaj vo MVR.

си има истражни органи, нека одговорат тие кој што организирал. Дотогаш ќе треба да верувам на единствената изјава на носител на власта, дека е длабоко уверен дека зад првиот протест стои Грчев, кој бил од сдсм, иако не бил сигурен, ама длабоко бил уверен.
Uveruvanja ne vazat, crno na belo so dokazi moze.
A najvaznoto prasanje ne go odgovori (pa ni so uveruvanje)- koj bea lugeto od drugata strana.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
E pa sto togas tvrdis deka ne si glup za da si bil del od studentite?

Kako i da e, jas se izviniv do Serpico sto go upotrebuvam vo diskusijata, ama morav za da dolovam poenta. Uste ednas mu se izvinuvam.
А да се потрудеше да ја видиш дискусијата меѓу мене и Серпико?

Глупи се зошто наивно дозволија да бидат искористени меѓу двата изборни циклуси и на крајот онаа чиста добронамерна поента на протестот остана извалкана.

Еве го муабетот за да не искривуваш поенти во иднина:

http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2381199&postcount=139

Za drugoto.... e pa toa e razlikata megu mene i tebe be Bratot.... za mene i toa i toa e gomno, i niv i niv ke gi pcujam, i tie politicari i tie..... i ni pod razno nema da ja podrzuvam ednata strana, makar i za inat na drugite, koga znam deka se krivi i deka ispagam smotan so toa.....

Realno, objektivno, nepristrasno i racionalno tumacenje se bara Bratot, ti toa ne si vo moznost da go ponudis... poveke od ocigledno e toa :toe::toe:
Разликата е што ти мене ме потценуваш.

Во овој случај за тебе нема разлика кој и да е ВМРО или СДСМ, бидејќи ти како Албанец досега си се докажал само во бранењето на твоите.

Кога јас ќе видам како ги критикуваш криминалот на ДПА и ДУИ, кога ќе ги осудиш убиствата на полицајците и милион други работи, тогаш ќе можеш мене да ми противречиш.

До тогаш си само еден дел од играва, од која ти се надеваш дека со подбуцнување на Македонците да се караат, ќе добиеш некое изопачено задоволство.
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Абе проста маса бее. Се знае кој профитира од ова а простата маса на вмро платеници кои сакаа да го задушат протестот само му наштетија на вмро, зашто после овој дебилизам сите неопределени ќе гласаат за Сдсм. Изгубија многу гласови со ова ама ипак не верувам дека ќе бидат доволно да сменат нешо. Студентите беа искористени за жал се глеа од километри дека датумов не е случајно избран.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Трн, која е функцијата на полицијата за време на вакви легално пријавени протести ?

Немо посматрање ?
Komplet site policajci sto se bile na plostadot pod itno kniska u race i na protesti so stecajcite. Koj placa vakva Policija isto MORA da odgovara.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom