Насилства во Македонија

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.631
Поени од реакции
70.394
Бил ли Ангел од екипа 10/60 цпб? или лошо сум разбрал
Мислам дека не, повеќе ми личи дека бил дел од ДХ :( Нема слики од ниедна трибина, ама како што гледам сите другари му се од дивизијата.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.586
Поени од реакции
3.600
На сета нервоза па и медиумиве наши се прават слепи за настанов мамичето нивно мамино. Дете ни отепаа... хаос е во Ѓорче ни една екипа на терен нема , битно во Белград први се. А тоа јанко свињата усрана не сакал да зборува на темава додека не видел полициски извештај. Ма марш у пичку матер воа е претеризам веке ... душата да ти пукне од нервози
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нема да да дебатира, он ќе чека да види што ќе му каже Илија Димовски и прес центарот на ВМРО и тоа ќе го повторува цела емисија, а тоа е ќе биде нешто од прилика “полицијата си ја заврши работата, убиецот е уапсен, сите да сме мирни’’
Ја лично не верувам дека е уапсен и мислам дека тоа го кажаа за да пробаат да смират. Во случај да е стварно некој уапсен ќе има протести, па ослободување од притвот па заташкување и на крај слобода да го повтори ова.

Во Ѓорче не мора да летне некоја глава, (пошто за таа глава ќе се лежи сигурно, за разлика од детево за кое ја ви гарантирам дека никој нема да одговара,) доволно е тие шипци што таму работат и имаат дуќани, да не припарат веќе во населбата.

Одамна е дојдено времето кога секој е за себе, и во државата и полицијава здрав, нормален човек не смее да има верба, секогаш шетајте си со нешто оштро во вас, верувајте дека побезбедно ќе се осеќате.

Тие што ме убедуваа дека со 62 пратеника нема да се трпи овој терор би ги поздравил посебно, како ви беше вечерта после изборите кога славевте ““ослободување од ДУИ’’, и како утре сабајле со шконот од канцеларија ќе пиете кафе после ова, гробот да ви го ебам смрден.
И јас истово го спомнав претходно, нема потреба да се убие шконот пошто нашиот ќе го јаде сигурно.
Како што рече тие дуќанџиите мутантски утре коа ќе дојдат на работа, да се откорнат од тепање и да ги остаат на асвалт како медузи, само да трепкаат.
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
И во Драчево море треба еден протест да организираме, гомната од МВР ја затворија полициската станица т.е мислам една смена работи само, сега на велико се краде овде , мора нешто да се организира за да не дојде до ова што дојде во Ѓорче.
Инаку многу ми е жал за детето, жими се ми се тресат рацеве од нервоза и гнев, не знам што да кажам , бесилка за племево, само така правдата може да се задоволи.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Дечки многу специјалци отидоа горе, дефендери сешто, а ни медиумите не ги пуштаат, да не биде Ѓорче во деведесеттите, плус нема известувања. Сликајте како е.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
На Македонец е дуќанов,или на шпон ?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.735
Поени од реакции
21.747
Со ваарвари и неандерталци си имаме работа. Само да потсетам дека лани организираа протести бидејќи МВР уапси неколку за убиството кај Смилковско Езеро (не ми текнува се како беше) Поенатата ми е дека иако се судат убијци, неандерталциве сепак протестираат зошто биле воопшто уапсени! УБИЈЦИ се убиле човек, како можеш да бараш да се ослободат? Без разлика на раса, вера итн никако не ни треба да се помисли да се оправда убиство на невини луѓе а не па на деца ( 18 години, само што почнал да го живее животот...) Лесна му земја на Ангел и навистина жалам за негговото семејство... :/
 
Член од
7 март 2012
Мислења
296
Поени од реакции
55
eii preteravte da bese ubien albanec ke se smeevte kako i sekogas.
ete se dodeka vaka razmisluvate i gi delite lugeto etnicki nema da ve biva za narod.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Со ваарвари и неандерталци си имаме работа. Само да потсетам дека лани организираа протести бидејќи МВР уапси неколку за убиството кај Смилковско Езеро (не ми текнува се како беше) Поенатата ми е дека иако се судат убијци, неандерталциве сепак протестираат зошто биле воопшто уапсени! УБИЈЦИ се убиле човек, како можеш да бараш да се ослободат? Без разлика на раса, вера итн никако не ни треба да се помисли да се оправда убиство на невини луѓе а не па на деца ( 18 години, само што почнал да го живее животот...) Лесна му земја на Ангел и навистина жалам за негговото семејство... :/
А ние си седиме пред компјутер.
Е тука е разликата за жал :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom