Насилства во Македонија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
не го цитирајте Фринџов, тој не се вози по автобуси туку мотор што крева 220 го вози 320 на Скопје - Куманово. Убаво рече Ставрогин од топ 100 најглупи постови на Кајганава, 40 се негови.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Каква опозиција какви бакрачи.
На овие линии има редовно тепање. Ова веројатно било одмазда, за некое претходно тепање на нивни фаци...
Не се групираат ни они така лесно, специјално да доаѓаат со голфови.
Често има тепачки на оваа линија бидејќи жителите на околните места враќаат на тепачките. Повеќето се деца од Комити, така да немаат гајле. На други линии другите ќутат и пушат ама овие не се даваат лесно.
Затоа сега браќата ќе му ја мислат кога ќе поминуваат од таму.
Па после обратно и нема крај...
Не е прв пат вакви напади да прават каде што со постари жители напаѓаат.
Напаѓачите се или од Синѓелиќ или од Арачиново. Тие постарите се главни дилерски фаци во Скопјево така да никој ништо не им може :)

Начекале момент кога цела полиција беше на Металург-Вардар и искористиле...
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Туѓинци во своја земја т.е малцинско мнозинство у нашиов случај ...жално ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Порано мислев дека сите вакви намештаљки ги прави опозицијата(без разлика која е) али сега сваќам дека уствари позицијата е одговорна зашто утре ќе излезат про-владините медиуми и ќе кажат ''на кого му одговара немири во Македонија? '' -на опозиција..и оп топката е префрлена,рејтингот им го буткаат и таквиот никаков каков што го имаат.

Само планот е глуп од проста причина што македонецот како човек не е националист и не враќа на ништо али на ништо.Куќата да му ја запалиш пред него мислам дека нема да има никаква реакција ..проста маса ти е тоа. Па ради тоа,пошто знаат дека ќе нема реакција удираат по магарето кое нема да врати ,многу нормално. Мора да се признае дека мозок имаат нашите политичари,ни ги знаат слабите точки и маме ни ебаа.Али ако малце е ова,и полоши ни треба.За памет.


не е планот глуп народот е
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Нема белким за него да зборуваме цела тема, мавнете го таму се гледа колку му сече. Туку кога и дали некогаш има шанси и ние да се организираме против сите политички партии - еден голем протест. Овие ни ставија за министер еден бедник што убиваше македонци, другиве на времето со бц не соголеа, кога ке дојде време да се згази се по ред?
И сега ке ја користат онаа алатка, нема да зборуваат за ова многу по медиуми, затоа што ја имаат контролата врз нив, и ке се заборави, како кога беше и муабетот дека мајмунот го ставија за министер.....не за џабе ги пуштаат турските серии на тв, за да нема време народот да гледа друго и да размислува, и да заборава на встинските проблеми....старо нацистичко школо, знаат тие како....ке им дојде денот
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ти бе пријателе размислуваш малце со таа глата што ја носиш на тебе?..опозицијата ги амнестира оние гнасите од ОНА и УЧК кои ги убиваја македонските бранители во 2001 и сега земаат пензии равни на вработените од РЕК...опозицијата го постави Џафери за министер за одбрана..опозицијата ти е крива што пола од улиците во Скопје ти се на Албански сменети и Кичево град каде што мнозинстово се Македонци а градоначалник е Албанец...не сакам да мешам политика но ме иритираат вакви бесмислени постови..затоа кога има овци ќе стрижат

За третово богами да..
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Опозицијата ли го стави талат џафери за Министер за Одбрана?
А што направи позицијата за да го спречи да биде министер за одбрана?Прими кур у гз,и се сокри ко пичка под кошула.Е тоа направи.
И така до бескрај.Тие се криви,оние се криви..


А на овие што изеле ќутек,ако им е.
Нозе имаат?Раце имаат?Знаат да вратат?
Па преку куров ми више,секој ден ги млатат по дваесе души,и ко пички се виткаат..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А што направи позицијата за да го спречи да биде министер за одбрана?Прими кур у гз,и се сокри ко пичка под кошула.Е тоа направи.
И така до бескрај.Тие се криви,оние се криви..


А на овие што изеле ќутек,ако им е.
Нозе имаат?Раце имаат?Знаат да вратат?
Па преку куров ми више,секој ден ги млатат по дваесе души,и ко пички се виткаат..


Кога ни својот не застанува позади тебе,што би напраил ти во овој случај ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
А што направи позицијата за да го спречи да биде министер за одбрана?Прими кур у гз,и се сокри ко пичка под кошула.Е тоа направи.
И така до бескрај.Тие се криви,оние се криви..


А на овие што изеле ќутек,ако им е.
Нозе имаат?Раце имаат?Знаат да вратат?
Па преку куров ми више,секој ден ги млатат по дваесе души,и ко пички се виткаат..
кои раце нозе бе друже хахаха

Врска си немате вие како се улетува во автобус :)
Какви раце нозе, збираш група од некои 30 годишни, и од позадина некои по 18години и улетуваш со шипки и маваш на се што ќе ти дојде.
Уште не сум нашол херој од едната и од другата страна, што ќе се вклучи во тепачка.
По фактор изненадување, особено кога противникот има оружје, НЕМА ОДБРАНА :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Океј, сеа прочитав дека маскирани влегле од кола у бусот и се десило што се десило. Дека е умислено, е. Од кои инстанци не знаеме...

Но ова е секојдневие. Не ти викам и дека ова е само меѓуетничко. Се млатат и Албанците меѓусебе. Пред 2 недели у двојка, горе, се качувам седат 5-6 ретардоси позади. И класика тоа смеењето и урлањето, дофрлање до женски итн... За по 5 минути одеднаш да му се нафрлат петмина на еден. Не некој шо дојде од страна него на еден шо беше у групата. :pos: (Смешно беше иако ни малку не е за смеење) Го истепаа крвнички, станавме останатите што бевме у бусот да им викаме да престанат, едвај го оставија, целото дете раскрварено. После дури и заедно слегоа...

Има неиживеани и кај нас, ама кај браќата тој број е поголем. Возење у ЈСП е несигурна работа... Да не зборам па за у овие 45,65 итн...
Епа тоа викам, коа се млатат меѓу себе и едните и другите за тоа никој не дознава, тие што ке видат само. А еден од македонците на некој албанец или обратно ластик да му удри одма медиумите ке бомбардираат.

Дека степенот на неиживеаност кај нив е поголем апсолутно се согласувам, кој сака и колку сака нека ми вика дека имам предрасуди ама тоа е така и точка.
Годинава ретко користам автобус а ланска година цело време, секој ден се возев минимум по 4 пати и тоа со 2, 12, 19 и 5. Сите се мешани и никогаш сум немал проблем. Тоа што урлале внатре сум го среќавал и во другите бројки и не е за коментирање сега.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Кога ни својот не застанува позади тебе,што би напраил ти во овој случај ?
Треба да седам мирен додека некој ме грбави со хебла?Тоа ти е поентата?Треба да чекам некој да рипа за мене или со мене,за да ја се осеќам сигурно и силно?
Ако чекам ја my fellow makedoncite да ми спасат глава,поубаво ќе биде да си ја отсечам самиот и да им завршам голема работа..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Треба да седам мирен додека некој ме грбави со хебла?Тоа ти е поентата?Треба да чекам некој да рипа за мене или со мене,за да ја се осеќам сигурно и силно?
Ако чекам ја my fellow makedoncite да ми спасат глава,поубаво ќе биде да си ја отсечам самиот и да им завршам голема работа..

не се разбираме.Не се сите како тебе или ко мене што не ќутат на никого и одма враќаат на некој што сака да им направи лошо.
Види,натаму за тие души страдални секој ден е хорор,одат во школо со страв и се враќаат со страв дали некој ќе им влезе во автобус и ќе ги утепа ладнокрвно или ќе им фрли бомба,фигуративно кажано.
Еднаш два пати се пуштиле во туча и виделе дека никој нивни не скока да се одбрани и да ги одбрани,па сеа затоа ќе ќутат како мулиња.
Се додека не се споиме и не настапиме сложно,ќе биде вака.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Треба да седам мирен додека некој ме грбави со хебла?Тоа ти е поентата?Треба да чекам некој да рипа за мене или со мене,за да ја се осеќам сигурно и силно?
Ако чекам ја my fellow makedoncite да ми спасат глава,поубаво ќе биде да си ја отсечам самиот и да им завршам голема работа..
Абе колку сакаш биди ти јак, голем,силен, со муда ако ти се соберат они а идат нонстоп како глутница а ти сам си го изел немиен , ке удриш еден а они 10 души минимум што ке праиш ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom