Насилства во Македонија

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.661
Кај се комити?

Колку сакам да сум сеа од Скопје , ах мамата сеа ако не се дигне народот никојпат нема , штета што немаме материјал момци какви што беа во Украина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Гори населбата каде порасна премиерот. Онаму каде до вчера некој намерно го толерирал криминалот, а сега никој не може да го изгасне огнот.

Е сега во Ѓорче да отидат политичарите кои пред избори го фрлија семето на омразата, го забетонираа национализмот и го разделија народот за свои лични профитерски интереси.
Сега на улиците на Ѓорче треба да се појави Груевски, кој бараше 63 пратеника и Ахмети кој бараше 25, демек за да не ги уценувале, и заедно да им кажат на луѓево дека не мислеле сериозно кога се прогласувале за големи патриоти. Дека у ствари се зезале, дека ете они се чист пример за љубов, соживот, делење тендери, наназад 8 год.
Jordanka Ivanovska-Joci
Точно, вчера сакав да пишам за ова. Груевски заборава каде порасна, заборава каква беше населбава до пред да им се даде слобода на одредени банди што скокаат по мостови и крадат по куќи. Браво премиере, ако имаш образ за изгубениот син на твоите комшии ќе дадеш наредба за чистење на околните села.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Значи, нема шанси да отидот до Обединети нации, запрени се уште кај поранешното Кино и оттаму се слушаа шок-бомбите. Сега барем е мирно што се однесува до бомбите, но не знам како тече ситуацијата. Полицијата има многу, просто врие од нив, се е блокирано, ништо не проаѓа натаму, видов најмалку 3 амбулантни возила, некои од нив и свиреа. Јас сум ептен на почетокот на Ѓорче, фактички Влае, па немам целосен увид во состојбата.

Гори населбата каде порасна премиерот. Онаму каде до вчера некој намерно го толерирал криминалот, а сега никој не може да го изгасне огнот.

Е сега во Ѓорче да отидат политичарите кои пред избори го фрлија семето на омразата, го забетонираа национализмот и го разделија народот за свои лични профитерски интереси.
Сега на улиците на Ѓорче треба да се појави Груевски, кој бараше 63 пратеника и Ахмети кој бараше 25, демек за да не ги уценувале, и заедно да им кажат на луѓево дека не мислеле сериозно кога се прогласувале за големи патриоти. Дека у ствари се зезале, дека ете они се чист пример за љубов, соживот, делење тендери, наназад 8 год.
Jordanka Ivanovska-Joci
Инаку, СРАМОТА за македонската полиција и Влада. Но, ова цитираново е веќе мешање политика. Никогаш не сум ја сакал политиката, а особено не сега. Никој, па ни партиите не излегоа и не го кажаа проблемот, ни ВМРО, ни СДСМ (туку дури и ДЕНЕС си се препуваа за нивните афери).
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Добро тебе те читам неколку страни назад се правиш нешто паметен глумиш лудило овде. Што ти е чудното овде ајде кажи ми?
Чудно ми е зошто си ме читал...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Гори населбата каде порасна премиерот. Онаму каде до вчера некој намерно го толерирал криминалот, а сега никој не може да го изгасне огнот.

Е сега во Ѓорче да отидат политичарите кои пред избори го фрлија семето на омразата, го забетонираа национализмот и го разделија народот за свои лични профитерски интереси.
Сега на улиците на Ѓорче треба да се појави Груевски, кој бараше 63 пратеника и Ахмети кој бараше 25, демек за да не ги уценувале, и заедно да им кажат на луѓево дека не мислеле сериозно кога се прогласувале за големи патриоти. Дека у ствари се зезале, дека ете они се чист пример за љубов, соживот, делење тендери, наназад 8 год.
Jordanka Ivanovska-Joci
Оваа Јоци е скроз забегана со мозокот. Толку.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.462
Поени од реакции
109.423
Луѓе, за да не добивате погрешни впечатоци и да не носите погрешни заклучоци ве молам НЕ ГИ ЧИТАЈТЕ НАШИВЕ ПОРТАЛИ, или што е можно повеќе избегнувајте ги! Оние про Вмровските ќе речат дека разбеснетата толпа нападнала и осакатила 100 полицијаци, оние другите ќе пишат дека полицајците усмртиле 10 протестанти и дека повредиле уште 200 души и ќе настане права калакурница. Најдобро нека ви каже некој очевидец...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Абе требаше да биде мирен протест, имаше луѓе со фамилии дојдено но ете некои копиљаци кои сам ги слушнав како зборат дека се дојдени да се тепаат со полиција решија да не биде така и после се приклучија и другите и започна ова срање кое тотално е непотребно. Тоа што џандарите употребуваат премногу сила е за осуда и одма треба протести за тоа пред Влада и Собрание!
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Кај се комити?

Колку сакам да сум сеа од Скопје , ах мамата сеа ако не се дигне народот никојпат нема , штета што немаме материјал момци какви што беа во Украина.
Па дојди во Скопје. Дојдете сите, од сите краеви. Ова колку не засега нас, толку и вас. Утре, задутре и мене или тебе ќе не начека некој Насер и ќе не збрца за помалце.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе планираат Јанкуловска или Грујо да излезат со некоај изјава по телевизииве?
Или ќе гледаме како му/и оди на Карадај во животот?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Со димни бомби односно флеш бомби полицијата ги растерува насобраните во Ѓорче Петров кои протестираа за убиството на Ангел Петковски.

Полицијата употребува и пендреци за да ги расттури демонстрантите кои ја блокираа главната улица во Ѓорче Петров, кон пак фрлаа со лименки, шишиња и други предмети од контејнерите кон полициските сили.

Дел од демонстрантите по ова се разбегаа по споредните улици , но повторно стотина кои се вратија и ги запалија контејнерите. Обрач од полиција има и во споредните улици.

Претходно полицијата и со вода ги растеруваше демонстрантите, а целата улица е во чад од запалените контејнери и флрлените флеш бомби.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Дај пишете бе шо се точно дешава од лице место , вака различни информации од секаде ..
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Treba da se zapali vladata so se gospodinot Gruevski.

Samite go izbravme ovoj pat, kje terame..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom